X
VIDEO/ Hoxha pyet Kodhelin: A u fikën radarët në 7 gusht 2017, kur po ndiqeshin trafikantë?

VIDEO:   Gazetari Artan Hoxha ka debatuar me ish ministren e mbrojtjes, Mimi Kodheli, lidhur me fikjen e radarëve gjatë operacioneve kundër trafikut të drogës. Sipas Hoxhës, në një operacion në Gusht të vitit 2017, gjatë ndjekjes së një mjeti lundrues, radarët janë fikur nga qendra. “Në 7 Gusht 2017 ka patur një operacion për të kapur një mjet lundrues.

VIDEO/ Kodheli flet për fikjen e radarëve: Nuk janë të programuar për trafikantët!

VIDEO: Ish Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit”, se radarët e vendit nuk ka qënë asnjëherë të programuar për të identifikuar trafikantët e drogës. “Në vitin 2006 më të drejtë qeveria e asaj kohë, duke qenë së Shqipërai po përgatitej që do futej në nato, kufinjtë detar shqiptarë do ishin kufinjë NATO. Kështur që, NATO bleu.

VIDEO/Nishani dhe Kodheli përplasen për deklasifikimin e mbledhjes së Këshillit të Sigurisë

VIDEO: Ish Presidenti, Bujar Nishani, duke folur në emisionin “Të Paekspozuarit”, kërkoi deklasifikimin e dokumentave që kanë mbërritur nga SHISH në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë, në nëntor 2016, ku ka patur emra konkrretë të përfshirë në trafikun e drogës. Ndërsa ish Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli u shpreh kundër, pasi sipas saj deklasfikimi i dokumentave kërkon disa procedura që.

“DROGA QË PO VRET RILINDJEN” – (02.11.2017)

Të ftuar në studio: Bujar Nishani Andi Bushati Fatos Lubonja Artan Hoxha

VIDEO/ Ish Presidenti: Tahiri duhej të hetohej që në vitin 2016

Ish presidenti Bujar Nishani, lëshoi një deklaratë të fortë në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku tha se informacionet për trafikun e drogës i kishte marrë që në vitin 2016.

“DROGA QË PO VRET RILINDJEN”, E ENJTE 20:45

 

VIDEO/ Andi Bushati: Ju tregoj ankthin e madh që ka pushtuar Edi Ramën…

Analisti Andi Bushati, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” dhe ka folur për mënyrën se si  Edi Rama po e përjeton skandalin Tahiri dhe veprimet e tij konfuze gjatë kësaj jave. Sipas Bushatit, Ramën e ka pushtuar ankthi, sepse ai nuk e di çfarë informacionesh ka prokuroria për Tahirin, prandaj edhe fjalimi i tij përpara parlamentarëve të majtë.

VIDEO/ Fatos Lubonja: Edi Rama një padrino, këtu mafia ka shtetin e vet!

  Analisti Fatos Lubonja, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku është diskutuar çështja Tahiri dhe mënyra si e ka trajtuar Edi Rama skandalin që po i rrezikon pushtetin. Sipas Lubonjës, Rama është një padrino në një vend ku mafia ka shtetin e vet. Ndiqni videon! VIDEO:   TPZ.AL

“A E SHITI RAMA, SAIMIR TAHIRIN?” – (26.10.2017)

  Të ftuar në studio: Fatos Lubonja Andi Bushati Andi Bejtja Ilir Babaramo Klodiana Lala

“A e shiti Rama, Saimir Tahirin?” – E enjte 20:45, në “Të Paekspozuarit”

  Ditën e enjte, në emisionin “Të Paekspozuarit”, do të diskutohet skandali “Tahiri” dhe mardhënia e Edi Ramës me bashkëpunëtorin e tij të afërt. Në fokus të emisionit do të jenë dilemat dhe frikërat e kryeministrit Rama, pas shpërthimit të këtij skandali që mund të sjellë rrëzimin e qeverisë së tij. VIDEO:   TPZ.AL