X
“AMBASADORËT”, – E ENJTE 20:45, NË TË PAEKSPOZUARIT

   

VIDEO/ Trondit Artan Hoxha: Vrasësit e Artan Santos, janë ekzekutuar

Gazetari Artan Hoxha, ka qenë i ftuar mbrëmjen e djeshme,  në emisionin “Të Paekspozuarit’. Hoxha ka folur për sekuestrimin e një sasie të madhe droge në Tivar në vitin 2014, duke e lidhur këtë ngjarje edhe me vrasjen e biznesmenit të njohur Artan Santo.  “Në 2014 u kap në Tivar një ngarkesë me 250 kg kokainë i një shtetasi kolumbian..

Gazetari Hoxha zbulon shqiptarin në burgjet e Ekuadorit, një bos droge

Gazetari Artan Hoxha, deklaroi një emisionin “Të Paekspozuarit” se në burgjet e Ekuadorit ndodhet   i arrestuar një tjetër shqiptar, i cili është bos droge. VIDEO: “Ngjarjet nisin që në 30 maj 2017, ku u vra Ilir Hidri, ku ai do të merrte një ngarkesë kokaine me vlerë 1.5 milion euro. Ndërkohë Gramoz Rexhepi, ndodhet i arrestuar në burgun e Kuintos.

Bushati: Ja si i presin kockat e Ramës, Sandri i Klanit dhe Vjollca e Topit (video)

  Analisti Andi Bushati , i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” ka folur për standartin e dyfishtë të Edi Ramës në raport me median dhe pronarët e televizioneve kryesor në vend. Ai u ndal tek raporti i kryeministrit me televizionin Klan , të cilin Rama e konsideronte një “media monstër” që i shërbente Berishës, ndërsa sot i jep benefite të.

Hoxha: Ja qyteti që ka më shumë exchange, pastrohen paratë e drogës

Gazetari Artan Hoxha, lëshoi alarmin tek emisioni “Të Paekspozuarit” duke thënë se lekët e drogës pastrohen nga disa pika exchange në Shqipëri.

Baze: Edi Rama kërkon të jetë kryeredaktor dhe të kontrollojë gjithë median në vend (video)

Gazetari Mero Baze, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, për të folur për median në Shqipëri dhe shpërthimet e herë pas hershme të  kryeministrit Edi Rama ndaj gazetarëve. I pyetur nga drejtuesi i emisionit, se përse Rama ka këtë sjellje, Baze ka thënë se kryeministrit i pëlqen të jetë kryeredaktori i mediave në Shqipëri dhe të ketë mbi.

Bushati përplaset me Çilin: Ke kredi me emër fallco dhe jetë fallco, njerëzit qeshin me ty

Analisti Andi Bushati ka debatuar me administratorin e UET-së, Henri Çili, në emisionin “Të Paekspozuarit”. Tema e emisionit ka qenë media në Shqipëri dhe veçanërisht raporti i pronarëve të mediave me kryeministrin Edi Rama. Sipas Bushatit ka patur një tentativë të Çilit për ta devijuar debatin nga mardhënia e Ramës me mediat dhe arsyet e sulmit të kryeministrit ndaj gazetarëve,.

“BE-ja MIDIS KAZANIT DHE RAMËS” – PJESA II (9.11.2017)

  Të ftuar në studio: Andi Bushati Henri Çili Mero Baze Ermal Hasimja

“NARCOS NË SHQIPËRI” – Pjesa I (09.11.2017)

  Në studio me gazetarin, Artan Hoxha 

VIDEO/ Ja si e nxorri Kodheli zbuluar Ramën për avionët “mushkonjë”

VIDEO: Deklaratat e Kryeministrit Rama në 17 prill 2014  për avion që spërkasin mushkonja, dhe mushkonja që duken si avion në sytë e opozitës, po përgënjështrohen çdo ditë e më shumë edhe nga bashkpunëtorët e tij të ngushtë. Përgënjeshtrimi i radhës erdhi nga ish Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli tek të Paekspozuarit. Kodheli deklaroi se ushtria dhe Ministria që ajo.