X
Malltezi: Ju tregoj aferën korruptive me inceneratorin e Fierit (Dokumenta+Video)

Përse duhej kontraktuar një kompani shqiptare duke i dhënë 28 milion euro dhe nuk kontraktoi direkt kompaninë e huaj që merret me ndërtimin e inceneratorëve dhe që e ndërtonte për një kosto shumë më të ulët, prej 15 milion euro.

NË MBRETËRINË E PASUR TË PLEHRAVE – (30.11.2017)

  Të ftuar në studio:  Lefter Koka Jamarber Malltezi  Andi Bushati Fatos Lubonja Lavdosh Feruni Klodian Aliu

“NË MBRETËRINË E PASUR TË PLEHRAVE”, – E ENJTE 20:45

“A PO E MERR RAMA PROKURORIN E PËRGJITHSHËM”, – PJESA 2 (23.11.2017)

  Të ftuar në studio:   Fatos Lubonja Andi Bushati Oerd Bylykbashi Ulsi Manja Klodiana Lala  

“VJESHTË ME PROKURORË DHE ARRESTIME”, – PJESA 1 (23.11.2017)

  Të ftuar në studio:   Fatos Lubonja Andi Bushati Oerd Bylykbashi Ulsi Manja Klodiana Lala  

A ka qenë emri i Visho Ajazit, “Vishinski”?!

  Në emisionin “Studio e Hapur” në News 24, ish kreu i Shërbimit Informativ, Fatos Klosi, dhe gazetari Ylli Rakipi kanë aluduar gjatë bashkëbisedimit të tyre, lidhur me emrin e mëparshëm të Visho Ajazit, i cili duket se ka qenë “Vishinski“. Nga ana tjetër, gazetari Rakipi e ka pyetur Klosin nëse edhe ai vetë ka patur një emër tjetër. Ish.

Arrestohen në kryeqytet dy persona, kërkoheshin nga Italia

Policia e Tiranës lajmëron se ka arrestuar dy persona të shpoallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane. Ciro Dentice 50 vjeç , i dënuar në Itali me 5 vite burg për pastrim parash dhe Lefter Lamaj, 49 vjeç, akuzuar “pjesëmarrje në organizatë kriminale” dhe “shfrytëzim prostitucioni”. Shtetasi italian, sipas policisë, është dënuar nga gjykata e Triestes  në 17 maj të.

Bushati: Ambasadorët nuk janë kriter i së vërtetës, na gënjyen për drogën (video)

  Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka folur për rolin e ambasadorëve në Shqipëri. Sipas tij, ambasadorët kanë patur në tërësi një rol pozitiv në Shqipëri, por ka patur raste kur ata kanë bërë deklarata skandaloze dhe të pavërteta, prandaj ata nuk mund të merren si kriter i së vërtetës. Për të ilustruar këtë gjë, Bushati.

“AMBASADORËT” – (16.11.2017)

  Të ftuar në studio: Majlinda Bregu Paskal Milo Fatos Lubonja Andi Bushati Në lidhje direkte: Monika Kryemadhi Koço Kokëdhima Genc Pollo

Lubonja: Vila e Vlahutin në “Rolling Hills”, ku jetojnë oligarkët shqiptarë, mesazh i gabuar (video)

  Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka folur për dy raste që tregojnë kompromentimin e ambasadorëve në Shqipëri, konkretisht mbrojtja që ambasadori Lu i bëri kompanisë “Bankers” kur ajo hetohej nga prokuroria dhe blerja e residencës së BE-së, në një kompleks të izoluar, të quajtur “Rolling Hills”, ku jetojnë oligarkët shqiptarë. Video: “Për mua është mesazh.