X
“2017 – SHQIPËRIA, KOLUMBIA E EUROPËS” – (29.12.2017)

      “DROGA QË PO VRET RILINDJEN!”, PJESA 1 Të ftuar në studio: Ornela Liperi Ilir Babaramo Andi Bejtja Andi Bushati “PROCESI TAHIRI DHE ZGJEDHJA E KRYEPROKURORIT”, PJESA 2 Të ftuar në studio: Klodiana Lala Andi Bushati Ilir Babaramo Andi Bejtja “NË MBRETËRINË E PASUR TË PLEHRAVE”, PJESA 3 Të ftuar në studio: Ervin Goci Andi Bushati Andi Bejtja

Andi Bushati: Pse vota e Shqipërisë kundër Trump është qëndrim pozitiv

Analisti Andi Bushati, i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Të Paekspozuarit” të drejtuar nga Ylli Rakipi, ka komentuar votën e Shqipërisë kundër vendimit të presidentit Trump për shpalljen e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit.

“FRIKA E MADHE E OPOZITËS” (21.12.2017)

  Të ftuar në studio: Mero Baze Andi Bejtja Robert Rakipllari Andi Bushati Lidhje Direkte: Monika Kryemadhi – Kryetare e Lëvizjes Socialiste për Integrim  

Qindra mijëra dollarë për një fotografi me presidentin amerikan

Kulmi i kësaj skene qesharake për të përfituar mbështetjen amerikane arrin kur të  dy partitë e mëdha në vend, PD dhe PS kontaktojnë të njëjtin lobues.

Debati Balla-Spaho, kush po kërkon kapjen e kryeprokurorit!

Debate të forta ka pasur mbrëmjen e djeshme në emisionin “të Paekspozuarit” mes kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla dhe atij të PD, Edmond Spaho për zgjedhjen e prokurorit të ri, si dhe bllokimin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Gjithashtu debati është fokusuar edhe të pagesat që partitë shqiptare bëjnë në Uashington prej vitesh, dhe sidomos për.

Imami Armand Ali: Jam kërcënuar me thyrje brinjësh nga anti-terrori

Teksa po rrëfente sesi agjentë të anti-terrorit e kishin marrë në pyetje, imami Armand Ali deklaroi se ka marrë edhe kërcënime të rënda.

“PS – PD, DIMRI I MADH I PROKURORIT”, – E ENJTE 20:45

 

“IKËN LLALLA… KUSH VJEN?”, – PJESA 2 (07.12.2017)

 Në lidhje telefonike Lulzim Basha   Të ftuar në studio: Vasilika Hysi Enkelejd Alibeaj Fatos Lubonja Andi Bushati Klodiana Lala

Themie Thomai tregon si u bë Ministre e Bujqësisë dhe momentin më të vështirë

Themie Thomai, ish ministrja e bujqësisë për 13 vite, në kohën e diktaturës ka treguar në emisionin “Të Paekspozuarit”, si u bë ministre në vitin 1976.

Panariti ngre alarmin: Rezervuaret po çahen, priten cunami në vend!

Ish ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, ka bërë një deklaratë mjaft alarmante, në studion e emisionit “Të Paekspozuarit”. Ai u shpreh se rezervuaret në vendin tonë, rrezikojnë të çahen, gjë që do të shkaktonte një cunami.