X
TË PAEKSPOZUARIT NË TOP CHANNEL

“A KA OPOZITË SHQIPËRIA” – Pjesa 3 (04.01.2018)

Të ftuar Armand Shkullaku Mero Baze Andi Bushati

“DRAMA E PRONAVE NË SHQIPËRI” – Pjesa 2 (04.01.2018)

Të ftuar: Lindita Çela Fatos Lubonja Andi Bushati

“SKËNDERBEU, PËRDORIMI DHE SHPËRDORIMI I TIJ” – Pjesa 1 (04.01.2018)

  Të ftuar: Fatos Lubonja Andi Bushati Ermir Gjinishi

Gazetarja: Kryeprokurorja Marku pa eksperiencë, do ndërhyjë tek dosjet e bujshme

Klodiana Lala u shpreh se kryeprokurorja Marku, nuk ka eksperiencë profesionale, madje edhe ato çështje që ka patur, i ka humbur. Gazetarja u shpreh skeptike përsa i përket hetimeve të dosjeve të bujshme nga kryeprokuroja e re e përkohshme.

“2017 – SHQIPËRIA, KOLUMBIA E EUROPËS” – (29.12.2017)

      “DROGA QË PO VRET RILINDJEN!”, PJESA 1 Të ftuar në studio: Ornela Liperi Ilir Babaramo Andi Bejtja Andi Bushati “PROCESI TAHIRI DHE ZGJEDHJA E KRYEPROKURORIT”, PJESA 2 Të ftuar në studio: Klodiana Lala Andi Bushati Ilir Babaramo Andi Bejtja “NË MBRETËRINË E PASUR TË PLEHRAVE”, PJESA 3 Të ftuar në studio: Ervin Goci Andi Bushati Andi Bejtja

Andi Bushati: Pse vota e Shqipërisë kundër Trump është qëndrim pozitiv

Analisti Andi Bushati, i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Të Paekspozuarit” të drejtuar nga Ylli Rakipi, ka komentuar votën e Shqipërisë kundër vendimit të presidentit Trump për shpalljen e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit.

“FRIKA E MADHE E OPOZITËS” (21.12.2017)

  Të ftuar në studio: Mero Baze Andi Bejtja Robert Rakipllari Andi Bushati Lidhje Direkte: Monika Kryemadhi – Kryetare e Lëvizjes Socialiste për Integrim  

Qindra mijëra dollarë për një fotografi me presidentin amerikan

Kulmi i kësaj skene qesharake për të përfituar mbështetjen amerikane arrin kur të  dy partitë e mëdha në vend, PD dhe PS kontaktojnë të njëjtin lobues.

Debati Balla-Spaho, kush po kërkon kapjen e kryeprokurorit!

Debate të forta ka pasur mbrëmjen e djeshme në emisionin “të Paekspozuarit” mes kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla dhe atij të PD, Edmond Spaho për zgjedhjen e prokurorit të ri, si dhe bllokimin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Gjithashtu debati është fokusuar edhe të pagesat që partitë shqiptare bëjnë në Uashington prej vitesh, dhe sidomos për.