X
TEPSIA E RE E DREJTËSISË – (08.02.2018)

 

VIDEO/ Shkëlzen Berisha ndërhyn në studio, debat me Bushatin për emailin e çekëve të CEZ (emaili i plotë)

Shkëlzen Berisha, djali i ish kryeministrit Sali Berisha, ka ndërhyrë në emisionin “Të Paekspozuarit”, për t’ju përgjigjur analistit Andi Bushati, i cili deklaroi se drejtësia duhet të hetojë në mënyrë të paanshme edhe “çështjen CEZ” dhe përfshirjen e Shkëlzen Berishës në të. Bushati dhe Berisha kanë debatuar lidhur me një email të shkëmbyer mes zyrtarëve të CEZ, ku përmendet edhe.

“BETEJA E MADHE E FUTBOLLIT” – (01.02.2018)

VIDEO/ Batutat dhe replikat mes Armand Dukës dhe Bashkim Finos në emisionin “Të Paekspozuarit”

Armand Duka dhe Bashkim Fino, dy kandidatët për president të Federatës Shqiptare të Futbollit, janë përballur me njëri tjetrin, në emisionin “Të Paekspozuarit”, në Top Channel. Debati ka qenë mjaft i ashpër dhe kandidatët kanë shkëmbyer batuta dhe replika të shumta. Tpz.al ka bërë një përmbledhje të momenteve më pikante gjatë debatit. VIDEO:  /TPZ.AL/  

“BETEJA E MADHE E FUTBOLLIT”, – DUKA PËRBALLË FINOS

 

“ARMO, NJË KRIM I PËRBASHKËT” – (25.01.2018)

  Të ftuar: Ornela Liperi Dashamir Shehi Andi Bushati Arlind Qorri Lidhje LIVE: Perparim Hajnaj Panajot Soko Në telefon: Besnik Sulaj

Deklarata shokuese e ekspertit: Taçi e mori ARMON për të siguruar kredi, jo për ta zhvilluar (video)

Eksperti i ekonomisë, Panajot Soko, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku u diskutua privatizimi dhe afera e kompanisë ARMO, bëri një deklaratë shokuese. Ai u shpreh se Rezart Taçi, nuk e kishte marrë ARMO-n për ta zhvilluar, por vetëm për të marrë kredi nëpërmjet saj. “Ka pasur një biznes plan, që të përdorohej aseti i saj [Armos-s]. Përdoruesi fitonte.

Debati për Armon/ Biznesmeni Sulaj ndërhyn në studio, gazetarja e nxjerr bllof (video)

Biznesmeni Besnik Sulaj ka ndërhyrë, në një lidhje telefonike, në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku po diskutohej afera ARMO. Sulaj ka dashur të sqarojë pozicionin e tij, por nuk ka arritur të shpjegojë përse nuk i ka paguar taksat shtetit shqiptar. Ai ka fajësuar ligjin shqiptar dhe kompaninë Bankers, për zhytjen e kompanisë ARMO në borxhe. Gazetarja Ornela Liperi ka insistur.

VIDEO/ Andi Bushati: ARMO një vjedhje shtetërore, Berisha dhe Rama përgjegjës

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku po diskutohet afera e ARMOS, u shpreh se në këtë rast, kemi të bëjmë me një vjedhje shtetërore. Bushati tha se edhe Berisha dje, por edhe kryeministri Rama sot, kanë mashtruar shqiptarët duke u thënë se do të sillnin investitorë strategjikë dhe më pas ua kanë dorëzuar ARMON, klientëve të.

“ARMO, NJË KRIM I PËRBASHKËT” – E ENJTE, ORA 21:00, NË TOP CHANNEL