X
“KOHA E OLIGARKËVE” – (01.03.2018)

      

Oligarkia në Shqipëri/ Samir Mane debaton me Andi Bushatin dhe Ylli Rakipin

Biznesmeni Samir Mane, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, për të debatuar lidhur me pushtetin që ushtrojnë biznesmenët tek politika dhe instalimin e një sistemi oligarkik në Shqipëri.

“DETI QË PO FALET?” – (22.02.2018)

 

“KULLAT E EDI RAMËS” – (15.02.2018)

  Të ftuar në studio: Andi Bushati Ornela Liperi Gjergj Bojaxhi Ledian Bregasi

Bushati: Jam i nderuar që Edi Rama më quan “kullofob”, ai vetë është hajdut dhe “kullofil”

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin Të Paekspozuarit, në Top Channel, ka thënë se është i nderuar që Edi Rama e quan “kullofob”, por se kryeministri është një “kullofil’ dhe hajdut që ka ndryshuar qëndrimin e tij për ndërtimet dhe zonat e mbrojtura.   “S’kam asnjë kompleks të quhem kullofob dhe jam i nderuar të jem mes kullofobëve që etiketon Rama..

TEPSIA E RE E DREJTËSISË – (08.02.2018)

 

VIDEO/ Shkëlzen Berisha ndërhyn në studio, debat me Bushatin për emailin e çekëve të CEZ (emaili i plotë)

Shkëlzen Berisha, djali i ish kryeministrit Sali Berisha, ka ndërhyrë në emisionin “Të Paekspozuarit”, për t’ju përgjigjur analistit Andi Bushati, i cili deklaroi se drejtësia duhet të hetojë në mënyrë të paanshme edhe “çështjen CEZ” dhe përfshirjen e Shkëlzen Berishës në të. Bushati dhe Berisha kanë debatuar lidhur me një email të shkëmbyer mes zyrtarëve të CEZ, ku përmendet edhe.

“BETEJA E MADHE E FUTBOLLIT” – (01.02.2018)

VIDEO/ Batutat dhe replikat mes Armand Dukës dhe Bashkim Finos në emisionin “Të Paekspozuarit”

Armand Duka dhe Bashkim Fino, dy kandidatët për president të Federatës Shqiptare të Futbollit, janë përballur me njëri tjetrin, në emisionin “Të Paekspozuarit”, në Top Channel. Debati ka qenë mjaft i ashpër dhe kandidatët kanë shkëmbyer batuta dhe replika të shumta. Tpz.al ka bërë një përmbledhje të momenteve më pikante gjatë debatit. VIDEO:  /TPZ.AL/  

“BETEJA E MADHE E FUTBOLLIT”, – DUKA PËRBALLË FINOS