X
Lulzim Basha përballë Andi Bushatit dhe Fatos Lubonjës në “Të Paekspozuarit”

Lulzim Basha sonte përballë Fatos Lubonjës dhe Andi Bushatit në “Të Paekspozuarit”

Emisioni “Të Paekspozuarit” i gazetarit Ylli Rakipi, do të rikthehet mbrëmjen e sotme, në televizionin “News 24”.  I ftuar këtë mbrëmje do të jetë kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përballë analistëve Fatos Lubonja dhe Andi Bushati. Emisioni i titulluar “Rruga e vetme e Lulzim Bashës?”, do të fokusohet tek aksioni i opozitës, platformat e shpalosura së fundmi, të larguarit.

“Të Paekspozuarit” së shpejti në News 24

Emisioni “Të Paekspozuarit” rikthehet në televizionin News 24 nën drejtimin e gazetarit Ylli Rakipi dhe me prezencën e analistëve Fatos Lubonja, Andi Bushati dhe gazetarëve nga më të njohurit në Shqipëri. Emisioni do të vijojë të trajtojë temat me interes për publikun, duke denoncuar aferat korruptive dhe duke  analizuar dritëhijet e atyre që udhëheqin vendin; pushtetarët, oligarkët dhe opozitarët e të gjithë.

Media në Shqipëri/ Ylli Rakipi: Erion Veliaj bën një pordhë dhe të gjithë televizionet e japin LIVE

Ylli Rakipi ka qenë i ftuar në emisionin “Provokacija”  të Mustafa Nanos në ABC News, ku ka folur për gjendjen e medias në Shqipëri. Rakipi tha se televizionet janë në shërbim të pushtetit dhe bombardojnë shikuesin me propagandë. Ja si e përshkruan Rakipi një ditë në televizionet shqiptare. “Shiko çfarë ndodh këtu. Fillon dita, del në fillim Erion Veliaj. Ja.

“LUFTA PËR TEATRIN” – (14.06.2018)

    Të ftuar në studio: Altin Basha – regjisor Kastriot Çipi – regjisor Arben Derhemi – aktor Gjergj Bojaxhi – aktivist, ambjentalist Andi Bushati – analist, Lapsi.al I ftuar në studion nr 2, është arkitekti i njohur: Vladimir Bregu

HISTORIKE/ Donald Trump dhe Kim Yong-un takohen në Singapor

Presidenti i SHBA-së, Donlad Trump, është takuar në samitin e Singaporit, me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong un, në një takim të konsideruar si historik, në të cilin mësohet se  është firmosur edhe një marrëveshje. Trump e konsideroi këtë takim “shumë të rëndësishëm” dhe “shumë të detajuar”. Kim Yong un u shpreh se takimi ishte “historik dhe se do.

“TË GJITHË TË KORRUPTUAR” – (07.06.2018)

Të ftuar: Gjergj Buxhuku Andi Bushati Klodian Tomorri Gjergj Bojaxhi

“NJË ORË ME ALBIN KURTIN” – (31.05.2018) PJESA I

 

“VRASJA E TREFISHTË” – PJESA 1 (24.05.2018)

I ftuar: Pavllo Mihali, babai i Marvit

“PËRGJIMI QË BURGOSI AGRON XHAFAJN” – PJESA 2 (24.05.2018)

Të ftuar: Baton Haxhiu Andi Bushati Gazmend Bardhi Çlirim Gjata dhe në Studion Nr.2 Jetmir Olldashi