X
Rama: Nuk jam i shthurur, kam standartin e parlamentit britanik, fjalimet e mia do mbeten në historinë e oratorisë shqiptare

Kryeministri Edi Rama, ka qenë i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin e Sokol Ballës, ku u shpreh se shumë politikanë, përfshirë Ilir Metën, janë të shthurur dhe e përdorin gjuhën “jashtë lidhjes me trurin”. “As nuk krahasohet fare me këto lloj shthurjesh gojore, por iu referova parlamentit britanik, për standartet e mia të të folurit dhe të oratorisë. Matem.

Bashkëbisedimi brilant i Rudina Hajdarit me Kujtim Gjuzin, sipas emisionit “Boom” në Ora News.

Qeveria luftë portaleve – “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi – (11.07.2019)

Kush e kërkon kokën e Ilir Metës? Debat i fortë në studio mes analistëve (04.07.2019)

Debati/ 30 Qershori, zyrtarisht në diktaturë? Video të rralla nga votimi në diktaturë – 27.06.2019

Kujtim Gjuzi: Ju tregoj se si zgjidhet kriza politike në Shqipëri – 27.06.2019

Rilindja, organizata kriminale që po na çon në luftë – “Të Paekspozuarit” (20.06.2019)

Koço Kokëdhima: Rama manjak për pushtet dhe para – “Të Paekspozuarit” (20.06.2019)

Debati, Edi Rama drejt grushtit të shtetit? – “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi – 13.06.2019

Shqipëria e qeverisur nga mafia – “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi – 6.06.2019 Pj.1