X
Si e akuzoi Rama, Ylli Rakipin për shpifje, dy javë përpara se të publikohej vjedhja tek Unaza e Re

Në kohën kur kryeministri Edi Rama, po miraton një paketë ligjesh, që synon censurën dhe  kontrollin mbi median online, me anë të dy institucioneve, AKEP dhe AMA, vlen të përmendet një nga rastet kur kryeministri ka akuzuar një gazetar për shpifje, vetëm dy javë përpara se ai të publikonte skandalin e vjedhjes tek Unaza e Re. Në datën 23 Nëntor.

Ylli Rakipi: Ligji për mediat është fashist dhe synon censurën, epiqendra e shpifjes është ERTV

Gazetari Ylli Rakipi, në një lidhje direkte me Sonila Meçon në emisionin “Tempora” në Ora News, ka komentuar ligjet për mediat, që kryeministri Edi Rama do të kalojë në parlament. Rakipi u shpreh se këto ligje janë me frymë fashiste dhe se synojnë censurën . Ai tha gjithashtu se epiqendra e shpifjes dhe e propagandës është televizioni personal i kryeministrit,.

Ylli Rakipi debat me Presidentin Meta: Edi Rama ka ndërtuar një regjim dhe ju jeni kryetar regjimi, jo kryetar shteti!

Gazetari Ylli Rakipi ka debatuar me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, në emisionin e Çim Pekës, në Syri TV. Rakipi u shpreh se në Shqipëri, tashmë është instaluar një regjim, i cili kontrollon të gjithë pushtetet dhe se Presidenti i Republikës,  qëndron në krye të një regjimi dhe jo në krye të një shteti. Rakipi tha se Presidenti ka detyrimin.

Video/ Rama vijon të degjenerojë Veliajn, e trajton si shërbëtor: Pse nuk e ke sjellë lëngun me vete? 

Kryeministri Edi Rama, nuk lë më asnjë rast pa degjeneruar publikisht kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj. Pasi i kërkoi të kthehej në bojaxhi dhe të lyente shkallën e një pallati në 4 të mëngjesit, Rama në  një shtëpi sot në Ndroq, i ka kërkuar llogari kryebashkiakut se përse nuk ka marrë lëng me vete. Duket se tashmë, Rama e trajton Veliajn,.

Video/ I quajti Dakon “xhuxh” dhe kërkoi llogari, Edi Rama përzë me ulërima dhe intimidon banoren

Kryeministri Edi Rama, ka shfaqur edhe njëherë karakterin e tij të vërtetë, sa herë qytetarët i kërkojnë llogari për veprimet e tij dhe bashkëpunëtorëve të tij të afërt. Një banore, i ka kërkuar llogari kryeministrit, se përse Vangjush Dako ka firmosur lejen për pallatin që pësoi dëmtime. Rama u xhindos me banoren dhe nisi t’i ulërasë, duke e përzënë nga.

Artan Dulaku “zgjon nga gjumi” Ramën: Kam lajme të këqija për ty, kjo nuk është punë fondacionesh, fatura është e lartë!

Biznesmeni i njohur Artan Dulaku, gjithashtu kryetar i Shoqatës së Ndërtuesëve, ka bërë një propozim racional në tryezën e sotme të organizuar nga kryeministri. Dulaku ka thënë se në Tiranë dhe Durrës ka 2500 banesa bosh, të cilat mund të përdoren dhe kjo do të ishte një zgjidhje e shpejtë e problemit të rëndë të strehimit që ka lënë pas.

Debati/ Marin Mema i prish “filmin” Ramës: Përkufizimet ndaj medias, absurde! Rama: Media është skandaloze!

Mbledhja e “Komitetit Kombëtar të Rindërtimit” ishte një mundësi shumë e mirë për Edi Ramën, për t’u zhytur në propagandë dhe t’u rrethuar nga persona që gëzojnë popullaritet tek qytetarët. Por, Marin Mema, ia ka prishur disi këtë “film” kryeministrit, duke i kujtuar se media nuk është dele e zezë dhe se nuk mund të denigrohet, sepse misioni i medias.

Ndodh mrekullia!/ Nxirret gjallë nga rrënojat Klajdi Qato pas 20 orësh, familjarët shpërthejnë në lotë gëzimi

Klajdi Qato është shpëtuar dhe nxjerrë nga rrënojat pas 20 orësh. Ai është në gjendje shëndetësore të mirë dhe është transportuar drejt spitalit. Ekipet e shpëtimit po punonin intensivisht për nxjerrjen e 25 vjeçarit, i cili mbeti i bllokuar për 20 orë poshtë rrënojave të vilës Palma në Durrës. Në momentin që i riu ka dalë nga rrënojat ka patur.

Fillon “lufta”! Meta thirrje popullit: Dilni në shesh dhe mos u largoni, mbroni demokracinë!

Presidenti i Republikës, ka bërë mbrëmjen e sotme një deklaratë “bombë” . Ai u ka bërë thirrje qytetarëve, të dalin në shesh për të mbrojtur demokracinë, duke filluar nga data 8 Dhjetor. Meta tha se edhe ai vetë do të dalë në shesh dhe nuk do të largohet prej aty. Presidenti u shpreh se partitë kanë dështuar dhe se shqiptarët.

“Papapam, pipipim, krieministri…”, Rakip Suli i Kamzës “sfidon” Steve Jobs-in me këtë fjalim intelektual…

Një video që tashmë është kthyer në virale, po qarkullon në rrjet, me protagonist kryetarin e Bashkisë së Kamzës, Rakip Sulin.  Në këtë video, Suli shfaqet në një monolog, apo ndryshe një “Stand up”, të ngjashëm me daljet e famshme të Steve Jobs, sa herë prezantoheshin produkte të reja të kompanisë së tij. Duke u munduar të duket sa më.