X
Meta: Më 25 prill 2021 do të fillojë epoka e re e sundimit të popullit

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur sot qëndrimin e Komisionerit për Zgjerimin, Oliver Varhelyi dhe zyrtarëve të tjerë të BE, të cilët kanë kërkuar nga qeveria respektimin e ligjeve dhe konsensusit politik për të mos dëmtuar integrimin në BE. Presidenti shprehet se injorimi që qeveria po u bën standardeve europiane do të marrë fund më 25 prill 2021. “Falenderoj miqtë e.

Dogana sekuestron mbi 21 mijë paund në Rinas

Strukturat Doganore kanë sekuestruar në Rinas 21,900 paund të padeklaruara. Në një deklaratë, Dogana Shqiptare bën me dije se gjatë kontrollit në vijën e dytë, të pasagjerëve që vinin nga Britania e Madhe, konstatuan se shtetasja britanike me inicialet J.R.B, kishte të padeklaruara një sasi përkatësisht prej 21 900 paund, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Njoftimi.

Maqedonia e Veriut vijon me bilancin e rëndë, 404 raste dhe 14 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut është një prej shteteve ballkanike që po shënon më shumë viktima nga COVID-19 në 24 orë e fundit. 14 pacientë kanë humbur jetën së fundmi kurse 404 raste kanë dalë nga testimet. Shkupi mban kryesimin  me 172 raste,  në Strumica 29, Prilep 25, Gostivar 20, Koçan 18 apo Kumanova 15 me Dibrën 14. Të shëruarit gjithashtu kanë.

”Do dalin të përçarë në pesë parti”, Paloka i përgjigjet Veliajt: Nxjerr zbuluar planin e shefit! Nuk janë nga PD, i ka krijuar Rama

Edi Paloka ka komentuar deklaratën e kryebashkiakut të Tiranës,Erion Veliaj se PD në zgjedhjet e 25 prillit do të shkojë e përçarë në 5 parti. Nënkryetari i PD thotë se Veliajt sot i ka shpëtuar goja dhe ka nxjerrë zbuluar planin e Ramës për të krijuar ”parti të djathta” pasi ka frikë nga humbja. ”Hera e parë në histori që.

Kryebashkiaku i Stambollit rezulton pozitiv me COVID-19

Kryetari i Bashkisë së Stambollit, Ekrem Imamoglu, ka rezultuar pozitiv me koronavirus. “Gjendja shëndetësore e kryetarit tonë, proçesi i trajtimit i të cilit filloi në spital, është e mirë”- është shprehur Murat Ongun, zëdhënësi i Kryebashkiakut Ekrem Imamoglu në Twitter, ku më pas gjithashtu konfirmoi diagnozën me një postim tjetër. “Sot, unë rezultova pozitivisht me COVID-19. Ndihem mirë dhe do.

U la jashtë listës së kandidatëve për deputet, reagon Tritan Shehu: Vendimin e merr vetëm Basha dhe Kryesia

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu ka reaguar për lajmin që qarkulloi në media se Komisioni i Vlerësimit të PD e skualifikoi nga lista e kandidatëve për deputetë. Në një reagim në Faceook, Shehu thotë se nuk dëshiron të komentojë mendimet që mund të kenë individë të ndryshëm për të, por thekson se vendimin për ta kandiduar si deputet në listën.

Forumi Ballkani 2020 për Antisemitizmin, Yuri Kim: Pres me padurim fjalën e Mike Pompeo

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar, pas lajmit se Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo do të marrë pjesë në Konferencën Ballkanike Antisemitizëm që organizohet nga Shqipëria. Kim shprehet se pret me padurim fjalën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, që pritet të flasë për antisemitizmin. Kryediplomatja shton se Shqipëria i mbrojti hebrejtë si asnjë vend tjetër. “Në.

“Deti” në Hagë, Artan Fuga: Po nëse vendimi është i padrejtë…

Akademiku Artan Fuga ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama dhe dakordësinë mes qeverisë shqiptare dhe asaj greke për të shkuar në Hagë për çështjen e detit. Fuga shprehet se qytetarët janë të shqetësuar pasi Shqipëria nuk ka asnjë qëndrim kurse Greqia e ka të qartë çfarë do. Një tjetër çështje e diskutueshme, sipas Fugës është dhe fakti se kush.

‘Mos prek Shqipërinë’/ Vizita e Ministrit të Jashtëm të Greqisë, PDIU protestë nesër përpara Ministrisë së Jashtme

PDIU dhe shoqata ‘Çamëria’ do të mbajnë ditën e nesërme në moton ‘Mos e prek Shqipërinë’, ‘Mos harro Çamërinë’, një protestë përpara Ministrisë së Jashtme, kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias. “Mos prek Shqipërinë!” “Mos harro Çamërinë!” Shoqata patriotike “Çamëria” dhe Partia, Drejtësi, Integrim dhe Unitet ftojnë të gjithë shqiptarët nesër në orën 11:00, përpara Ministrisë.

Zgjedhjet brenda partisë, PD: Rama përzgjedhjen e kandidatëve e bën në bashkëpunim me krimin

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, me anë të një postimi në Facebook, shkruan se Rama është i frikësuari më i madh nga zgjedhjet brenda partisë. Bardhi shkruan se, kreu i qeverisë është marrë sot me procesin demokratik të përzgjedhjes së kandidatëve në PD, ndërsa shton ai, “ai si kryetar partie i përzgjedh kandidatët në në bashkëpunim me.