X
Myslim Murrizi: Franca të kthejë urgjent 100 mijë eurot, që i dhuruam për Katedralen! Turp për dylberin Edi Rama…

Nënkryetari i Parlamentit të Republikës së Shqipërisë, në ditët e tanishme, deputeti i opozitës së re, por edhe asaj të vjetër, zotni Myslim Murrizi, i kërkon qeverisë franceze, që t’i kthejë Shqipërisë, 100 mijë eurot, që qeveria jonë i dhuroi Francës, si ndihmë, në shenjë solidariteti, në kohën e djegies së Katedrales së Notre Dame. – Jam kurioz të di,.

Udhëheqësi iku… Obobo, obobo, obobo, si do të rrijë ky vend me tërmet, pa liderin dhe ERTV-në këto 24 orë?!

Njeriu që çmendi shqiptarët dhe shkaktoi një erë të padurueshme, me qëndrimin e tij non stop live në çdo ekran, për ditë të tëra, iku…  Lideri suprem, do t’i mungojë vendit 24 orë. – Nuk do të jem mes jush, sot dhe nesër, – njofton udhëheqësi. Do të jem në NATO, në Londër, me udhëheqësinë botërore, ku do të flas.

Urdhër i prerë i avokatit tonë të ditur: Amerika të godasë mafien e ndërtimit në Shqipëri!

Shpërthim i madh dhe i paparë, i avokatit tonë të ndritur,  zëdhënësit të FBI-së dhe të  Departamentit të Shtetit, kur në Shqipëri mungon Palmeri. Lumë statusesh shumë të fortë nga ana e tij, ndonjëri edhe më i fortë se tërmeti shumëballësh, që shkundi Shqipërinë. – Erdhi më në fund koha, që edhe në Shqipëri të shporret përfundimisht mafia e ndërtimit,.

VIDEO/ Një qen në Kashar i thotë kryeministrit: Rama ik! Lideri e urdhëron: Pusho!

Situata e rëndë e tërmetit po krijon variancione nga më të çuditshmet dhe të pandodhshme në situata normale. Një qen në fshatin Kashar, me gjuhën e qenëve, i ka thënë liderit tonë, kryeministrit Rama, “Rama ik!”. Edi Rama, për ta bërë sa më funksional ligjin, në situatën e gjendjes së jashtëzakonshme, ashtu siç ka bërë me gazetarët dhe median, i.

FOTO-LAJM/ Ra ky tërmet dhe mbarë bota po ndjek nga afër, dashurinë e Edit për Ramën

Të gjithë shqiptarët, të shpërndarë anë e kënd botës, pak a shumë e kanë ditur dhe njohur, dashurinë e madhe dhe të pafundme, që Edi Rama ka për Edi Ramën. Por bota, flasim për botën e madhe, ende nuk e dinte plotësisht, që në ditët e sotme, është duke rritur dhe mbajtur mbi shpinë njeriun më të dashuruar me vetëveten,.

Unë, shkëlqesia ime Gent Cakaj, bëj konferencë, ku flet vetëm shkëlqesia ime, unë!

Në datën 25 nëntor, pra të hënën e ardhshme, ministri në detyrë i binasë për Avropin dhe Punët e Jashtme, i vetëshpalluri si shkëlqesia e tij, Gent Cakaj, organizon konferencën mbarëkombëtare, mbi rolin e Shqipërisë në promovimin e interesave kombëtare të shqiptarëve, në hapësirën e Ballkanit Perëndimor. Mendohet që kjo konferencë, e ndërtuar nga njeriu, që me dituritë e tij,.

Avokati i ditur Ngjela, urdhër SHBA-ve: Ndaloni Ilir Metën! Ka shthurje mendore dhe është ruso-serbo-grek 

Avokati ynë shumë i ditur, njëkohësisht dhe shumë i njohur, Spartak Ngjela, ka lëshuar tre statuse të njëpasnjëshme, me fuqi shfarosëse, për Ilir Metën, ku përshkruhen  edhe hallet e mëdha dhe të pafundme të Shqipërisë tonë të dashur. – Historia e Shqipërisë në pesë shekuj bashkë, është një tragjedi e stërgjatur e saj, të cilën e kanë krijuar osmanët dhe.

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në hotel, trajneri i saj Didier Deschamps, thirri me urgjencë Presidentin e përjetshëm të Federatës Shqiptare të Futbollit, zotni Armando Dukën dhe i kërkoi një takim me Blendi Fevziun Duka, duke qenë një njeri përgjithësisht i habitur, erdhi dhe u trash akoma edhe.

Shpëtim Nazarko, i mbiquajturi “Laçkoja i Madh”, kërkon legalizimin e tij si kryeministër 

Gazetari, opinionisti, studiuesi, shahisti dhe shkencëtari i njohur, Shpëtim Nazarko, i mbiquajtur “Laçkoja i Madh”, për shkak se ai vetë e përdor dendurisht fjalën përkëdhelëse, “laçko”, është paraqitur sot në orën 15:00, tek Drejtori i Përgjithshëm i ALUIZNI-t, zotni Artan Lame dhe i ka kërkuar të legalizohet si kryeministër i Republikës së Shqipërisë. Kjo bisedë e çuditshme, mes Laçkos dhe.

Fevziu gatuan provat, që pas 500 vjetësh “Tirana e Nonës”, të lexohet si libri më i madh historik

Gazetari me famë botnore, më i madhi i botës shqiptare, Blendi Fevziu, i bindur në suksesin historik të librit të tij romano-publicistiko-historik, “Tirana e Nonës”, ka filluar të gatuajë dhe të arkivojë çdo detaj, që nga ideja, pjekja e idesë, shtrëngesa dhe në fund pjellja e kësaj vepre, e cila mendohet, se do të hyjë përjetësisht në fondin e artë.