X
Alfred Peza thirrje liderit Rama: Duhet të dalësh 24 orë, në 24 orë në televizor!

Ish gazetari i njohur dhe funksionari edhe më shumë i njohur, mediatik i Partisë Socialiste, Alfred Peza, nëpërmjet një shkrimi të famshëm, i bëri një thirrje shumë të hapur dhe shumë përgjëruese, liderit suprem Edi Rama. – Edi Rama duhet të dali (autori ka dashur të thotë dalë) çdo ditë në televizor! Edi Rama duhet të jetë non-stop nëpër rrjetet.

Ardit Gjebrea fiton çmimin e parë, si shumë-ngrënësi më i madh i salçiçeve në mbarë televizionet

Në këtë fundviti traumatik, për arsye tërmetore, por edhe ediramore, vjen më në fund edhe një lajm i gëzuar. Një juri ad hoc, për fushën gastronomiko-kulinare, e ngritur ditët e fundit, e përbërë nga pjesëtarë të medias televizive, ekspertë të industrisë ushqimore, kuzhinierët e televizioneve dhe shef Titin e Ora News (ngrënësi  më i madh i ingredientëve para gatimit dhe.

Elisa Spiropali: Arben i dashur, ne të dy ministra të shtetit, por ti edhe i thesit!

Ministrja e Shtetit për Mardhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, sapo Edi Rama, caktoi Arben Ahmetajn Ministër pa portofol, të Rindërtimit dhe të Shtetit, ministri që do të mbushë thesin me ndihma, pas rënies së tërmetit, i telefonoi e para dhe i tha këto fjalë: – Urime, Arben i dashur! Ti je njeriu më me fat në botë, që të ringriti.

Avokati i ditur Ngjela, urdhër Prokurorit të Përgjithshëm: Zotëri, përgjigju këtyre tetë pyetjeve!

Avokati ynë shumë i ditur, siç e kemi përmendur vazhdimisht edhe shumë i njohur, Spartak Ngjela, nëpërmjet një statusi shumë të rëndësishëm, të lëshuar orët e fundit, i bën Prokurorit të Përgjithshëm, të sapozgjedhur, tetë pyetje thelbësore, ku duhet të mbështetet zbulimi i të vërtetës, në krimin post-tërmetor të Durrësit. – Edi Rama është lëshuar si i çmendur për të.

Udhëheqësi ynë, dashuri dhe urrejtje për qentë. Elisa shumë e shqetësuar, kërkon sqarime!

Lideri ynë suprem, udhëheqësi largpamës, por edhe afërpamës,Edi Rama, ka shprehur për qentë, në këto ditë të vështira, në të njëjtën kohë, dy ndjenjat më të kundërta, që ekzistojnë në këtë botë edhe dashuri edhe urrejtje. Për qenin e parë, emri i të cili nuk dihet, lideri, bëri në fshatin Kashar, një gjest shumë të ashpër, duke urdhëruar qenin të.

Pas tërmetit të madh, Edi Rama shkul nga themelet dhe tmerron inxhinieren Bozo, e detyron të thotë vetëm po, po, po!

Sapo u kthye nga takimi me NATO-n dhe Bruno Vespën, lideri ynë i madh dhe i papërsëritshëm, Edi Rama, thirri sot në një takim urgjent, profesoreshën e njohur shqiptare, në fushën e inxhinierisë, zonjën e nderuar, 77 vjeçare, Luljeta Bozo. E shqetësuar për këtë thirrje kaq të beftë, zonja Bozo, duke menduar që udhëheqësi do të kishte një problem serioz.

Myslim Murrizi: Franca të kthejë urgjent 100 mijë eurot, që i dhuruam për Katedralen! Turp për dylberin Edi Rama…

Nënkryetari i Parlamentit të Republikës së Shqipërisë, në ditët e tanishme, deputeti i opozitës së re, por edhe asaj të vjetër, zotni Myslim Murrizi, i kërkon qeverisë franceze, që t’i kthejë Shqipërisë, 100 mijë eurot, që qeveria jonë i dhuroi Francës, si ndihmë, në shenjë solidariteti, në kohën e djegies së Katedrales së Notre Dame. – Jam kurioz të di,.

Udhëheqësi iku… Obobo, obobo, obobo, si do të rrijë ky vend me tërmet, pa liderin dhe ERTV-në këto 24 orë?!

Njeriu që çmendi shqiptarët dhe shkaktoi një erë të padurueshme, me qëndrimin e tij non stop live në çdo ekran, për ditë të tëra, iku…  Lideri suprem, do t’i mungojë vendit 24 orë. – Nuk do të jem mes jush, sot dhe nesër, – njofton udhëheqësi. Do të jem në NATO, në Londër, me udhëheqësinë botërore, ku do të flas.

Urdhër i prerë i avokatit tonë të ditur: Amerika të godasë mafien e ndërtimit në Shqipëri!

Shpërthim i madh dhe i paparë, i avokatit tonë të ndritur,  zëdhënësit të FBI-së dhe të  Departamentit të Shtetit, kur në Shqipëri mungon Palmeri. Lumë statusesh shumë të fortë nga ana e tij, ndonjëri edhe më i fortë se tërmeti shumëballësh, që shkundi Shqipërinë. – Erdhi më në fund koha, që edhe në Shqipëri të shporret përfundimisht mafia e ndërtimit,.

VIDEO/ Një qen në Kashar i thotë kryeministrit: Rama ik! Lideri e urdhëron: Pusho!

Situata e rëndë e tërmetit po krijon variancione nga më të çuditshmet dhe të pandodhshme në situata normale. Një qen në fshatin Kashar, me gjuhën e qenëve, i ka thënë liderit tonë, kryeministrit Rama, “Rama ik!”. Edi Rama, për ta bërë sa më funksional ligjin, në situatën e gjendjes së jashtëzakonshme, ashtu siç ka bërë me gazetarët dhe median, i.