X
Lideri suprem urdhëron: PS e Tiranës tani me dy copa kryetarësh, gjysma Elisë, gjysma Bushat

Paraditen e sotme, në prag të Krishtlindjeve, Elisa Spiropali, u shpall gjysmë kryetare, e Komitetit të Partisë Socialiste të  Tiranës. Copa tjetër e kryetarit, ose më saktë 1/2, u emërua Ervin Bushati, jo Ditmiri, mos u ngatërroni nga mbiemri i njëjtë! Ndryshe nga Elisa Spiropali, që Fuga e nis nëpër televizione, për të shkaktuar reaksion, alergji dhe intolerancë të lartë,.

Mbarë “Google”, bashkë me Hollivudin, qajnë dhe protestojnë për qafëthyerjen e Laert Vasilit

Edhe pse mjekësia ligjore, ende nuk është shprehur për thyerjen e qafës së aktorit Laert Vasili, me famë të madhe në Google Greece dhe Google Albania, ndoshta pas kësaj ngjarje edhe në Google të tjerë nëpër botë, një dhimbje e padëgjuar, shoqëruar edhe me përlotje dhe protesta, ka shpërthyer tek aktorët e Hollivudit amerikan dhe Bollivudit indian. Bëhemi me dije,.

A mund të shërojë Doktor Ruzhdiu i Çanit, liderin tonë suprem, Edi Rama?

Siç dihet botërisht, në emisionin e tij “Zonë e Lirë”, Arian Çani, thërret herë pas here, doktorin alternativ, me famë botnore  Ruzhdi Metali, i cili pas vdekjes së doktor Arqile Botit (ndjesë pastë) shëron të gjitha llojet e sëmundjeve që ekzistojnë dhe ato që pritet të shfaqen në ditët dhe vitet e ardhshme, në planetin tonë. I lodhur nga dëgjimi.

Ish gazetari dhe kronikani Alfred Peza: Tre gëzime në një ditë, antishpifja, SPAK-u dhe dënimi i Salianjit

Ish gazetari i njohur dhe kronikani, i lajmërimeve të zeza, njëkohësisht funksionar i Partisë Socialiste dhe përfaqësues i kësaj partie në panelet e nxehta të mbrëmjeve, Alfred Peza, ka qenë sot njeriu më i gëzuar dhe më i lumtur, në Republikën tonë. – Rrallëherë ndodh që brenda një dite të shenjohen tre zhvillime shumë të rëndësishme. Në pamje të parë.

Alfred Peza thirrje liderit Rama: Duhet të dalësh 24 orë, në 24 orë në televizor!

Ish gazetari i njohur dhe funksionari edhe më shumë i njohur, mediatik i Partisë Socialiste, Alfred Peza, nëpërmjet një shkrimi të famshëm, i bëri një thirrje shumë të hapur dhe shumë përgjëruese, liderit suprem Edi Rama. – Edi Rama duhet të dali (autori ka dashur të thotë dalë) çdo ditë në televizor! Edi Rama duhet të jetë non-stop nëpër rrjetet.

Ardit Gjebrea fiton çmimin e parë, si shumë-ngrënësi më i madh i salçiçeve në mbarë televizionet

Në këtë fundviti traumatik, për arsye tërmetore, por edhe ediramore, vjen më në fund edhe një lajm i gëzuar. Një juri ad hoc, për fushën gastronomiko-kulinare, e ngritur ditët e fundit, e përbërë nga pjesëtarë të medias televizive, ekspertë të industrisë ushqimore, kuzhinierët e televizioneve dhe shef Titin e Ora News (ngrënësi  më i madh i ingredientëve para gatimit dhe.

Elisa Spiropali: Arben i dashur, ne të dy ministra të shtetit, por ti edhe i thesit!

Ministrja e Shtetit për Mardhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, sapo Edi Rama, caktoi Arben Ahmetajn Ministër pa portofol, të Rindërtimit dhe të Shtetit, ministri që do të mbushë thesin me ndihma, pas rënies së tërmetit, i telefonoi e para dhe i tha këto fjalë: – Urime, Arben i dashur! Ti je njeriu më me fat në botë, që të ringriti.

Avokati i ditur Ngjela, urdhër Prokurorit të Përgjithshëm: Zotëri, përgjigju këtyre tetë pyetjeve!

Avokati ynë shumë i ditur, siç e kemi përmendur vazhdimisht edhe shumë i njohur, Spartak Ngjela, nëpërmjet një statusi shumë të rëndësishëm, të lëshuar orët e fundit, i bën Prokurorit të Përgjithshëm, të sapozgjedhur, tetë pyetje thelbësore, ku duhet të mbështetet zbulimi i të vërtetës, në krimin post-tërmetor të Durrësit. – Edi Rama është lëshuar si i çmendur për të.

Udhëheqësi ynë, dashuri dhe urrejtje për qentë. Elisa shumë e shqetësuar, kërkon sqarime!

Lideri ynë suprem, udhëheqësi largpamës, por edhe afërpamës,Edi Rama, ka shprehur për qentë, në këto ditë të vështira, në të njëjtën kohë, dy ndjenjat më të kundërta, që ekzistojnë në këtë botë edhe dashuri edhe urrejtje. Për qenin e parë, emri i të cili nuk dihet, lideri, bëri në fshatin Kashar, një gjest shumë të ashpër, duke urdhëruar qenin të.

Pas tërmetit të madh, Edi Rama shkul nga themelet dhe tmerron inxhinieren Bozo, e detyron të thotë vetëm po, po, po!

Sapo u kthye nga takimi me NATO-n dhe Bruno Vespën, lideri ynë i madh dhe i papërsëritshëm, Edi Rama, thirri sot në një takim urgjent, profesoreshën e njohur shqiptare, në fushën e inxhinierisë, zonjën e nderuar, 77 vjeçare, Luljeta Bozo. E shqetësuar për këtë thirrje kaq të beftë, zonja Bozo, duke menduar që udhëheqësi do të kishte një problem serioz.