X
Ambasadorët që hapën vjet negociatat, dorëzojnë dekoratat, ja kujt i jepen tani ato

Hapja dhe mbyllja, mbyllja dhe hapja e negociatave, në këto tre vitet e fundit, me Bashkimin Evropian, që Edi Rama e bën çdo vit, këtë herë, përveç sharjes së Macronit dhe gruas së tij, përveç fyerjes së Hollandës dhe klithmave të mëdha të aktorit Leart Vasili, me famë të madhe në Google, nxorri në pah edhe një shqetësim tjetër të.

Avokati i ditur Ngjela: Amerika të izolojë urgjent Berishën, Ramën dhe Metën! Nesër, të flaket barbari Gent Ibrahimi!

Brenda 24 orësh, avokati ynë, siç dihet edhe shumë i mençur, njëkohësisht edhe shumë i ditur, për shkak të intensitetit të madh të ngjarjeve, që kanë pushtuar Shqipërinë, ka lëshuar në mënyrë urgjente,  dy statuse të njëpasnjëshme. Në statusin e parë, avokati ynë, që shërben si zëdhënësi i FBI-së, por edhe i Departamentit të Shtetit, kur në rajon nuk gjendet.

Nikoll Lesi: Rama i kërkoi Macronit të mos hapen negociatat. Po të hapeshin do ta rrëzonte Luli me Monikën!

Rëndë, shumë rëndë e ka përjetuar mos-hapjen e negociatave, gazetari i njohur, Nikoll Lesi. Ndryshe nga çdo shqiptar tjetër, Lesi ka kuptuar, që Macroni ka qenë direkt nën urdhërat e Edi Ramës dhe rrjedhimisht, ka vepruar i bindur sipas këtyre urdhërave, duke mos hapur negociatat e Shqipërisë me BE-në. – Edi Rama do të ketë fërkuar duart dhe thuhet se.

Sokol Balla bën një letër, e bën Evropën mu*, e fut në shishe, e hedh në det, që ta lexojnë peshqit dhe bota

Gazetari shumë i njohur, Sokol Balla, ka shkruar sot letrën më të gjatë, më të gjerë, më të rëndë dhe më dëshpëruese të jetës së vet. Pasi e ka shkruar, e ka futur në një shishe të madhe prej qelqi, e ka dyllosur dhe e ka hedhur në detin tonë Adriatik, me shpresën e madhe, që shishja do të ecë.

Rrëshqet avokati i ditur Ngjela: Franca xheloze, Macroni i vogël të pëlcasë nga marazi, nuk i bën dot gjë Shqipërisë!

Shpërthim i jashtëzakonshëm, i paparë ndonjëherë, i avokatit shumë të njohur dhe shumë të ditur, Spartak Ngjela. Lexoni statusin e tij dhe do të mbeteni pa mend. Lexoni dhe do të kuptoni se ku qëndron xhelozia e Francës ndaj Shqipërisë! Vetëm mendja e rrallë dhe gjeniale e avokatit, mund të bëjë këtë zbulim… – Xhelozia e politikës franceze, – thotë.

Fjalimi më qesharak në botë i deputetes që zëvendësoi Bashën, ka CV-në më të rrallë në Parlament (video)

Parlamenti shqiptar edhe pse më i padituri në botë, mbeti sot me gojë hapur nga oratoria e deputetes Majlinda Halilaj. Në një fjalim nga foltorja e Parlamentit, Halilaj foli gjerë e gjatë për Korporatën e Investimeve. Ky fjalim qesharak, kaloi automatikisht në vend të dytë, Rudina Hajdarin, e cila deri ditën e sotme, ishte deputetja që nuk kishte mundur të.

Prag fatkeqësie – Bie dhe ngrihet, ngrihet dhe bie, liderja demokratike, Rudina Hajdari

Një fatkeqësi më e madhe se ajo e mos-hapjes , apo hapjes me kusht të negociatave, po i vjen rreth e qark Shqipërisë. Liderja e njohur demokratike, kryetarja e grupit demokrat, që tani e njeh i madh dhe i vogël dhe të gjithë ndërkombëtarët, e cila drejtohet dhe udhëzohet nga kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, zonja Rudina.

Myslim Murrizi në mbledhjen e NATO-s në Londër: Ju thaftë dora, kush më nxorri keq duke ngrënë bërxolla!

Deputeti i njohur i opozitës së re, Myslim Murrizi, vetëraporton se që nga dita e premte, ndodhet në kryeqytetin britanik, Londër. Myslimi ka marrë pjesë në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, sëbashku me Mimi Kodhelin, Nimet Musain dhe Xhemal Qefalinë. Në këto orë të qëndrimit në kryeqytetin britanik, Myslimit dhe tre shoqëruesve të vet,  iu ka ndodhur një si fatkeqësi. Genc.

Shpallen dy çmimet – Ilir Meta, trupi më i pamshëm i zhveshur, Edi Rama, trupi më i pamshëm i veshur

Bordi i madh ad hoc i udhëtimeve,  që monitoron lëvizjet e përbotshme të çiftit të famshëm, Balla – Fevziu, bëri sot një rritje të kompetencave të veta, duke futur në axhendë konkursin vjetor, për këto dy kategori: Trupi më i pamshëm i zhveshur” dhe “Trupi më i pamshëm i veshur”. E veçanta është, që në mbledhjen e sotme, ky bord,.

Mimi Kodheli: Nëse Franca na refuzon negociatat, humbja do të jetë e tyre, Shqipëria vetëm fiton…

Bëhemi me dije, se ish ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, në deklarimin e saj për çështjen e negociatave dhe vështirësinë e madhe të hapjes së tyre nga Hollanda dhe sidomos, së fundmi edhe nga Franca, e konsideroi refuzimin e Francës, si një humbje të madhe të këtij shteti dhe njëkohësisht si fitore të Shqipërisë. Gazetari Denis Minga i Report TV,.