X
Avokati i ditur Ngjela, urdhër SHBA-ve: Ndaloni Ilir Metën! Ka shthurje mendore dhe është ruso-serbo-grek 

Avokati ynë shumë i ditur, njëkohësisht dhe shumë i njohur, Spartak Ngjela, ka lëshuar tre statuse të njëpasnjëshme, me fuqi shfarosëse, për Ilir Metën, ku përshkruhen  edhe hallet e mëdha dhe të pafundme të Shqipërisë tonë të dashur. – Historia e Shqipërisë në pesë shekuj bashkë, është një tragjedi e stërgjatur e saj, të cilën e kanë krijuar osmanët dhe.

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në hotel, trajneri i saj Didier Deschamps, thirri me urgjencë Presidentin e përjetshëm të Federatës Shqiptare të Futbollit, zotni Armando Dukën dhe i kërkoi një takim me Blendi Fevziun Duka, duke qenë një njeri përgjithësisht i habitur, erdhi dhe u trash akoma edhe.

Shpëtim Nazarko, i mbiquajturi “Laçkoja i Madh”, kërkon legalizimin e tij si kryeministër 

Gazetari, opinionisti, studiuesi, shahisti dhe shkencëtari i njohur, Shpëtim Nazarko, i mbiquajtur “Laçkoja i Madh”, për shkak se ai vetë e përdor dendurisht fjalën përkëdhelëse, “laçko”, është paraqitur sot në orën 15:00, tek Drejtori i Përgjithshëm i ALUIZNI-t, zotni Artan Lame dhe i ka kërkuar të legalizohet si kryeministër i Republikës së Shqipërisë. Kjo bisedë e çuditshme, mes Laçkos dhe.

Fevziu gatuan provat, që pas 500 vjetësh “Tirana e Nonës”, të lexohet si libri më i madh historik

Gazetari me famë botnore, më i madhi i botës shqiptare, Blendi Fevziu, i bindur në suksesin historik të librit të tij romano-publicistiko-historik, “Tirana e Nonës”, ka filluar të gatuajë dhe të arkivojë çdo detaj, që nga ideja, pjekja e idesë, shtrëngesa dhe në fund pjellja e kësaj vepre, e cila mendohet, se do të hyjë përjetësisht në fondin e artë.

Plasi libri në Tiranë; shkëlqen i pari libri i Fevziut, e dyta Ornela Vorpsi dhe e treta Anxhela Martini

Plasi libri në Tiranë. Një panair i madh i paparë ndonjëherë, ngriti siparin sot në ish Pallatin e Kongreseve, në kryeqytet. Kjo situatë ka lumturuar të madh e të vogël dhe dyert e panairit po shqyhen, nga një numër rekord vizitorësh. Në këtë festë popullore, tre janë librat që po shkëlqejnë mbi të tjerët dhe po tërheqin mbarë leximtarët. Libri.

Ministri Lleshaj: Unë e shpëtova Alvinin! Morën pjesë edhe forca italiane, kryqe të kuq, gjysmëhëna po të kuqe, etj etj 

Ministri i Punëve të Përbrendshme, Sandër Lleshaj, pas një mungese disa ditore, në media dhe në Shqipëri, doli sot paradite nga Libani i largët, drejtëpërdrejt në televizionin e Irfanit, News24. Shumë krenar, por mbi të gjitha i mallëngjyer, ai lajmëroi mbarë botën shqiptare, por edhe më gjerë, se më në fund kishte arritur të shpëtonte Alvinin e vogël. – Operacioni.

Mbarë Viena elitare i lutet Fate Velajt: Bëhu Profesor! Ja ku dhe kur zhvillohet ceremonia

Pas ngjarjes së madhe, të hapje-mbylljes së negociatave, mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian, një tjetër ngjarje e rëndësisë shumë të veçantë, po i afrohet Republikës së Shqipërisë dhe do të ndodhë në muajin e fundit të këtij viti. Në datën 13.12.2019, ditën e premte, në orën 11:00, në Palais NÖ; Herrengasse, 13, 1010 W, deputetin shqiptar dhe këshillonjësin kulturor më.

Petrit Vasili: Të mendojmë si Monika! Blendi Fevziu vizitë në vendin e Nastradinit.

Dy muajt e fundit, shtatori dhe tetori, ishin kaq shumë të ngarkuar, saqë na kanë shpëtuar pa u kapur, dy ngjarje shumë të rëndësishme për rubrikën tonë, po kaq të rëndësishme, “Tej e Këtej”. Ngjarja më e rëndësishme, ajo e dyta,  ka ndodhur në datën 21 Tetor, në orën 6:26 PM (domethënë mbasdite) dhe ngjarja e parë, me rëndësi jo.

Avokati i ditur bën mu* Greqinë: Në Athinë nuk ka grekë, janë arabë, Shqipëria nuk ka kryeministër, le të pëlcasin!

Siç e kemi theksuar vazhdimisht, avokati ynë shumë i njohur dhe shumë i ditur, Spartak Ngjela, vijon luftën dhe goditjen e madhe kundër mbarë Greqisë dhe shtetit grek. – Ju duhet treguar vendi njëherë e mirë këtyre arabëve, që ka mbi 100 vjet që kanë ardhur nga Anadolli, për të shfarosur shqiptarët, – thotë avokati i ndritur. Ata kanë një.

Situatë kritike, Ilir Meta vishet në Tokio si Perandor, ngjan shumë me Napoleonin, por nuk i arrin dot veshjet e Edi Ramës

U bënë disa kohë, që presidenti ynë shumë i dashur, Ilir Meta, nuk duket edhe aq mirë. Me një vrapim shumë të çuditshëm, ai po përpiqet të imitojë Edi Ramën, në sjelljen e tij ekstravaganto-psikopatike, duke u zhveshur, por edhe duke u veshur në një mënyrë të paprecedentë. Sot, Ilir Meta, gjatë një vizite zyrtare në Japoni, në kuadër të.