X
Gruaja uron Koço Kokëdhimën për ditëlindje: Zoti Koço, marrsh nga ditët e mia! 

Si sot, në 21 prill 1959, pra 61 vjet më parë, ka lindur kryetari i Partisë Zgjidhja të Shqipërisë, zotni Koço Kokëdhima. Zotni Koço, lindi në Qeparo të Himarës, qarku i Vlorës dhe jeta e tij, siç edhe e njohin pothuajse të gjithë shqiptarët, është e mbushur plot e përplot, me suksese dhe lavdi, në të dy kohët, si në.

Alfred Peza, rapsodi për Edi Ramën: Ai është Odiseja ynë, mbreti ynë, perëndia jonë, heroi që ka mbushur veshët me dyll! 

Ish gazetarit të kronikës së zezë, anëtarit të Komitetit Qëndror të Rilindjes, poseduesit të aksioneve bankare dhe ideatorit të binjakëzimit të Shkumbinit me Lazion, Alfred Pezës, i ka rënë mbi kokë, në këtë kohë koronavirusi, një mutacion shumë i thellë. I gjithë ky mutacion i paparë, ka shkaktuar brenda Fredit tonë, një rritje ekstreme të qelizave bythëlëpirëse, për liderin tonë.

Tërbohet Edi Rama, thërret Piperon, Manastirliun, Ahmetajn: E keni bërë kurbën si kur*ën, stabilizojeni!

Drejtori i luftës, OSBE-së dhe i shtet-rrethimit, Edi Rama, i zemëruar në kulm, thirri sot në orën 15:00, urgjent në video call, Ministreshën e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliun, Ministrin e Tërmeteve, Koronavirusit dhe fatkeqësive të tjera, që do të vijnë, Arben Ahmetajn dhe njëkohësisht mjekun e famshëm të ditëve të sotme, zotni Pëllumb Piperon. Korespodenti i rubrikës tonë satirike, “Tej e.

Edi Rama telefonon Piperon: Si je mor burrë? Duhet të fillojmë sa më parë uljen e kurbës!

Kryeministri Edi Rama, ka telefonuar sot në mesditë, doktorin e famshëm të infeksioneve dhe viruseve bashkë, zotni Pëllumb Piperon. Sipas korespodentit të rubrikës tonë “Tej e këtej”,  biseda zgjati disa minuta dhe ne po e riprodhojmë atë të plotë: Edi Rama: Profesor, si je mor burrë? Si po kalon? Ç’është kjo kohë e çmendur? Na thuaj ndonjë gjë mor burrë!.

Fevziu shtron drekë madhështore për bluzat e bardha. Rama: Fevzo mos kujto se ja hodhe me kaq…

Korespodenti i rubrikës tonë “Tej e këtej”, solli sot në mesditë një lajm shumë të rëndësishëm. Blendi Fevziu dhe emisioni “Opinion” shtruan sot, një drekë madhështore, për 100 bluza të bardha, mjekë dhe infermierë bashkë, që luftojnë me koronavirusin. I pyetur rreth kësaj dreke, nga korespodenti ynë, organizatori i saj, zotni Blendi tha: – Për këtë drekë më shkoi mendja.

Kujtim Gjuzi akuzohet si bartës koronavirusi. Ai egërsohet dhe do ti drejtohet gjykatës (video)

Deputeti i njohur, por edhe shumë i rëndësishem, zotni Kujtim Gjuzi, në këtë kohë të tmerrshme koronavirusi, është shumë i zemëruar dhe tejet i egërsuar. Disa gojë të liga, duke përfituar nga kjo situatë e errët që na ka pllakosur, kanë deklaruar, që deputeti ynë i mençur dhe i nderuar, zotni Kujtimi është me koronavirus. Kaq ka mjaftuar që Kujtim.

Si u bë i famshëm doktor Pipero dhe si u kthye, sa hap e mbyll sytë, në Tan Hoxha i koronavirusit!

Në këtë kohë të tmerrshme koronavirusi, korespondenti i rubrikës tonë “Tej e këtej”, zhvilloi sot në mesditë, një intervistë me njeriun e famshëm, që tani është rikrijuar edhe në formë pice, doktor Pëllumb Piperon. Gazetari: Doktor Pipero mirëdita. Faleminderit, që ekziston në këto ditë të zeza, faleminderit për të gjitha! Pyetja e parë që unë kam është, sa të prekur.

Shpërthen avokati i ditur: Bjerini këmbës, nuk ka shkatërrim, na mbrojnë malet dhe deti Adriatik! 

Ky koronavirus vazhdon të transformojë me një shpejtësi të jashtëzakonshme, avokatin tonë shumë të ditur, Spartak Ngjela. Nga zëdhënës i FBI-së dhe Departamentit të Shtetit, avokati ka pësuar një mutacion të madh dhe të çuditshëm, duke u kthyer në një interpret, për koronavirusin dhe forcat e errëta, që veprojnë në Shqipëri. Këto forca, që avokati i quan “sorra”,  i vendos.

Kohë koronavirusi/ Një qytetar i panjohur, kërkon të hajë zemrën e Taulant Ballës?! (video)

Ky koronavirus i tmerrshëm dhe kjo vetë-mbyllje dhe kyçje e paparë në historinë e kësaj bote, po sjell ngjarje, shfaqje, apo kërkesa nga më të çuditshmet dhe të paimagjinueshmet. Një qytetar, në moshë relativisht të re, i panjohur nga askush, i entusiazmuar, por dhe i befasuar nga mbyllja totale, shfaq një kërkesë shumë interesante; kërkon të hajë zemrën e numrit.

Drejtori i shtet-rrethimit dhe i OSBE-së, Edi Rama, vendos të shpëtojë Italinë. Nis në Bergamo 30 mjekë

Drejtori i shtet-rrethimit, i OSBE-së dhe i sulltanatit shqiptar, Edi Rama, ka çuditur sot të madh e të vogël. Gazeta e njohur italiane, Corriere della Sera, bën me dije, se pas një marrëveshje me ministrin e jashtëm, Di Maio, Edi Rama po dërgon sot në Bergamo, 30 mjekë shqiptarë. Meqenëse, mjekët shqiptarë janë arratisur në mënyrë masive, në këto dy.