X
Fevziu i tronditur thellë nga djegia e restorantit luksoz, ku hanë të pasurit

Pas kthimit të Fevziut dhe të shoqëruesve të tij nga Amerika Latine, ndodhën dy ngjarje, që e tronditën tej mase moderatorin e njohur. Ngjarja e parë ishte sulmi në një xhami të Zelandës së Re, ku Fevziu shprehu dhimbje për viktimat e pafajshme dhe aktin terrorist. Njëkohësisht ai shprehu solidaritetin me të gjithë ata, që janë bashkuar kundër dhunës dhe për.

Avokati i ditur Ngjela: Rudina, vajza e Azemit, të bëhet kryetarja e grupit euroatlantik në Parlament

Siç e kemi deklaruar vazhdimisht, avokati edhe shumë i ditur edhe shumë i palajthitur, ka reaguar përsëri për zhvillimet e fundit politike. Avokati i shquar bën një zbulim të jashtëzakonshëm. Ai thotë, se amerikanët e kanë ditur dhe inkurajuar krijimin e opozitës së re, ndaj nuk ushtruan presion ndaj lidershipit të Partisë Demokratike. Avokati mendon, që kryetare e opozitës së.

E super bujshme/ Kadri Morina, takohet dhe shkëmben pikëpamje me baronin e familjes Rothschild

Zyrat për Mardhëniet me Publikun, të kompanive prestigjioze “Insig” dhe “Eurosig”, njoftojnë se presidenti i nderuar, shkëlqesia e tij, zoti Kadri Morina, ka zhvilluar një nga takimet më të rralla në botën perëndimore, takim që do ta kishte zili edhe vetë zoti Edi Rama. Në Mbretërinë e Bashkuar, ai është takuar, ka shkëmbyer pikëpamje dhe ka ndenjur gju më gju, me.

Fevziu ulet në aeroportin më të çuditshëm të planetit dhe bisedon me indigjenët për Edi Ramën

Gazetari i famshëm, Blendi Fevziu, bën me dije, se është ulur në aeroportin më të çuditshëm të planetit, në ishullin Corazon de Jesus, (Zemra e Krishtit), të Panamasë. Në fakt, ky duket si një nga aeroportet që përdorin zakonisht kartelet e drogës, mjaft të njohura në këtë rajon. Në këtë aeroport, Fevziu dhe tre shoqëruesit e tij, kanë mbërritur me.

Baton Haxhiu hedh valle me një nga fiset më të njohura të Panamasë (video)

Mediat panameze, transmetuan dje një nga vallet më të njohura të Panamasë, të kërcyer nga Baton Haxhiu dhe disa gra. Kujtojmë se fiset panameze, shquhen për kërcime të vazhdueshme, ekzotike, pasionante dhe me ritme shumë të larta. Ka zëra, që këtë kërcim me gratë panameze, Batoni ia ka kërkuar vetë kryetarit të fisit. Kjo valle përkon me vallen që Edi.

Gjithë Kolumbia në këmbë për të pritur Fevziun dhe grupin e tij!

Po mbërrin ora, që Blendi Fevziu dhe grupi që e shoqëron, Baton Haxhiu, Ben Blushi dhe biznesmeni më i njohur shqiptar, Samir Mane, të mbërrijnë në Kolumbi. Ditën e parë, ata do të zbresin në kryeqytetin Bogotà. Mendohet se aty, do të priten nga një pjesë jo e vogël e qarqeve politike dhe kulturore të vendit. Njëri nga nipërit e.

Avokati i ndritur Ngjela, i këndon Berishës dhe Ramës: Vare veten me litar, o Dinó; Ububu ç’i bëre vetes o…

Siç e kemi thënë vazhdimisht, avokati shumë i ditur dhe shumë i palajthitur, Spartak Ngjela, vijon të shpalosë idetë e tij për gjeopolitikën dhe për politikën e brendshme. Këtë herë, ai tregon se si Rusia, nëpërmjet radikalizimimit të jetës politike në Shqipëri, kërkon të shkatërrojë Shqipërinë dhe Kosovën. Më tej, ai na shpjegon që Berisha dhe tabori i tij janë.

Lefter Maliqi, Nëndrejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, së shpejti deputet i opozitës së re

Në vijim të ndërtimit të opozitës së re nga Edi Rama, Nëndrejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Lefter Maliqi, ka dorëzuar formularin e dekriminalizimit. Pritet që javën e ardhshme, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve, t’i japë atij mandatin, si deputet i PD-së. Lefter Maliqi, ka një karrierë të gjatë dhe shumë të zhdërvjellët politike. Në vitin 2005, ai ka qenë përfaqësues i.

Ja rilindasit e parë të opozitës së re

Pas vendimit të opozitës për të djegur mandatet parlamentare, disa kandidatë nga listat e PD dhe LSI, kanë vendosur të futen në Kuvend, si deputetë të rinj. Në emër të të gjithë këtyre deputetëve të rinj, përflitet se me ndërkombëtarët ka biseduar drejtëpërdrejtë, zotni Myslim Murrizi. Opozita e re shqiptare deri tani ka këtë përbërje: Rudina Hajdari, – Siç thotë.

Avokat Ngjela jep sihariqin: Amerika ka caktuar Rudina Hajdarin kryetare opozite

Avokati edhe shumë i ditur edhe shumë i palajthitur,  ka zbuluar arsyet përse Rudina Hajdari nuk e ka dorëzuar mandatin. Amerika e ka caktuar atë të ndërtojë opozitën e re, thotë avokat Spartak Ngjela. Për më shumë, lexoni postimin e plotë të avokatit:  Mospranimi i Rudina Hajdarit për të lënë mandatin e deputetit, mund të bëhet një risi politike me vlerë historike..