X
E gjithë Afrika Lindore, pret e gëzuar Blendi Fevziun

Pas vizitës shumë të suksesshme, tre javë më parë në Amerikën Latine, moderatori më i famshëm në Shqipëri, rajon dhe më gjerë, Blendi Fevziu, fundjavën që lamë pas, u hodh në Afrikën Lindore. Në fillim, Fevziu zbriti në aeroportin “Jomo Kenyatta International Airport”, në Nairobi të Kenias. Është për tu theksuar, se në këtë udhëtim, ndryshe nga herët e tjera,.

Zbulohen syzet e rralla dhe të spikatura të Bamir Topit (VIDEO)

Pak kohë më parë, ish presidenti Bamir Topi, ka bërë të ditur, madhështinë dhe sidomos veçantinë e syzeve të diellit, që ai disponon. Në një intervistë në mes të ullishtes së banesës së tij, ish presidenti Topi, i ka deklaruar gazetares Bieta Sulo, se këto syze të rralla i shkojnë shumë formatit të tij. Mendohet se syzet e Bamir Topit.

Zbulohet telefonata e Ramës me Armando Dukën: Dua të jem trajner i Kombëtares!

Një telefonatë e papritur, ka mbërritur sot herët në mëngjes, pranë Anëtarit të Kryesisë së UEFA-s dhe Presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, zotni Armando Dukës. – Edi Rama jam, – ka thënë telefonuesi. – Urdhëro zoti kryeministër, Mondi jam. – Mondo, të mora për këtë punën e trajnerit të Kombëtares. Sikur ta merrja unë edhe këtë punë? Kam luajtur.

Avokati i ditur Ngjela: Pa dalë pranvera, fillon goditja penale

Njoftohemi se avokati i shumënjohur dhe i shumëditur, Spartak Ngjela, ka bërë një parashikim të rrallë stinor, nga ato që di të bëjë vetëm avokati. Ai thotë që deri në fund të majit, do të bëhet goditja e madhe penale, ndaj të gjithë të korruptuarve, veçanërisht ndaj krerëve të Partisë Demokratike. Avokati tregon që naiviteti i vetflijimit të Berishës dhe.

Kaubojsi: Erion Veliaj është edhe njeri edhe hardhucë, përdhunon edhe pemët

Bëhemi me dije se të vetmet qytete, ku ka filluar fushata elektorale për zgjedhjet lokale, janë Lezha dhe Tirana. Duket se kjo fushatë, më e ashpër do të zhvillohet në qytetin e Lezhës, ku kandidati i vetëshpallur, Eduart Ndocaj, do të garojë përballë kandidatit socialist Pjerin Ndreu. Pasi e ka sulmuar disa ditë më parë Pjerin Ndreun, duke e konsideruar.

Rrjedh përfundimisht Edi Rama (video)

Çmenduria, apo rrjedhja, siç thuhet në gjuhën e popullit, ka disa shkallë. Në të kaluarën, në spitalet e të marrëve, klasifikimi i tyre bëhej me kate. Në çmendinën e Elbasanit përshembull, në katin e parë vendoseshin më pak të çmendurit, në të dytin, ata që ishin çmendur pak më shumë, e kështu me rradhë, deri në katin e pestë. Po.

Avokat Ngjela: Të gjithë me kuaj dhe gomerë, drejt Tiranës (video)

Nuk do ta besoni, por avokati i shquar dhe shumë i ditur, Spartak Ngjela, tetë vjet më parë, ka qenë njeriu më i dashuruar me protestat dhe revolucionet. Ku e ku, Edi Rama, me avokatin në atë kohë. Pothuajse nuk ekzistonte fare. Të ngjethej mishi, po të dëgjoje thirrjet e avokatit asokohe. – Mblidhuni të gjithë në Tiranë, – thoshte.

At Karavella, lajmëron presidentin Trump, për oligarkët dhe vjedhjen e tokave në jug

Burime të gazetës mjaft të mirënjohur, “Mapo”, thonë që, presidenti Donald Trump, ka patur kohë të takojë, në zyrën ovale, kreun e Shoqatës Himariote të Amerikës, Kozma Karavellën, me origjinë nga Dhërmiu. Mësohet se në këtë takim, Karavella, ka ngritur shumë probleme të komunitetit grek në jug dhe sidomos problemin e grabitjes së pronave, nga oligarkët shqiptarë, kryesisht në zonat.

Zakoni i keq i Lali Erit, fshin qurret në shpinën e botës… (video)

Sapo jemi bërë me dije, se një zakon shumë i keq i ka mbetur Lali Erit, qysh nga koha kur ishte i vogël. Kur shkonte në punë për të shitur fiq, ai gjithmonë harronte të merrte me vete shami hundësh dhe sa herë ndodhte që të teshtinte, apo kruante hundët, Lali ynë, materien e squllët e fshinte në shpinën e.

Damian Gjiknuri, emërohet magjistar i zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit

Kryesia e Partisë Socialiste dhe posaçërisht, lideri Rama, kanë caktuar Damian Gjiknurin, si Sekretar për Çështjet Zgjedhore, përndryshe, Magjistarin e Zgjedhjeve Lokale të 30 Qershorit. Ish ministri i Energjitikës dhe Magjistari i Zgjedhjeve të Qarkut të Dibrës, përgjuar posaçërisht nga shërbimet gjermane,  pritet të fillojë punën intensive, për t’i rrëmbyer këtë rradhë të 61 Bashkitë e vendit, duke bërë realitet.