X
Sihariq i madh: Rudina Hajdari vendos të hyjë në zgjedhjet lokale

Më në fund, duket se kriza e madhe që plasi pas largimit të opozitës nga parlamenti shqiptar, po zgjidhet. Sot, Rudina Hajdari, u zgjodh me të gjitha votat e parlamentit, kryetare e Grupit Parlamentar, hëm të pavarur, hëm të Partisë Demokratike. Sapo e mori këtë mandat, sot në mesditë, Hajdari mbajti në parlament, fiks gjashtë fjalime, njëri pas tjetrit, aq.

Sukses i madh i policisë, arrestohet shurrëbërësi i pragut të Edi Rames

Burime të sigurta, nga Ministria e Punëve për Brenda, bëjnë me dije se pas një pune dhe përpjekje intensive, u zbulua autori i shurrëbërjes në derën e Edi Ramës. Për të patur një sukses të plotë, organet policore shqiptare, kishin shpallur dhe kërkimin nëpërmjet Interpolit, akt i cili rezultoi i panevojshëm. Dje në mesditë, policia shqiptare, arrestoi Florian Markun, 35 vjeç,.

Veliaj i shkruan udhëheqjes së Parisit: Unë dhe Rama duam të rindërtojmë katedralen “Notre Dame”, pa shpenzime

I dashur President Macron! E dashur kryetare e Bashkisë së Parisit, Anne Hidalgo! Shumë jam i prekur, shumë jam i trishtuar! E ndoqa djegien e tmerrshme të katedrales “Notre Dame”, këtu nga Tirana. E ndoqa bashkë me të madhin tonë, që ju e njihni, Edi Ramën. Të dy qamë, të dyve sikur na ra pika, sepse, sikundër ju e dini,.

Fiqtë dhe kali, që ndihmuan Lali Erin të ngjitej në karrierë

Fotografia që po botojmë, është e Lali Erit, shumë vite më parë, në kulmin e ëndrrave të adoleshencës. Tregojnë se asokohe, një plak i motshëm dhe i ditur, i kishte thënë: – Nëse ti djalë do të bësh përpara dhe të ngjitesh lart, duhet që të shesësh fiq sa të mundesh. Fiku është pemë e dashur dhe po e shite.

Lali Eri: Partisë Demokratike, i shpëton shurra në brekë

Bëhemi me dije, se Lali Erin e ka pushtuar një frikë shumë e madhe. Përmjerja (urinimi) i ditës së djeshme në pragun e derës së Edi Ramës në Kryeministri, nga një i ri i paidentifikuar, ka ngjallur një shqetësim shumë të madh. E gjitha kjo ka ndodhur sepse, fill pas përmjerjes (urinimit), një nga të infiltruarit e Lali Erit në.

Kaubojsi viziton Shtëpinë e Bardhë

Kandidati për Bashkinë e Lezhës, Eduart Ndocaj, i njohur si “Kaubojsi”, ka vizituar Shtëpinë e Bardhë. Ndryshe nga politikanët e tjerë shqiptarë, si Edi Rama apo Lulzim Basha, që kanë hedhur para të madhe, për të bërë një fotografi me Barack Obamën, apo Donald Trumpin, Kaubojsi ka zgjedhur rrugën më të thjeshtë dhe më të ndershme. Ai thjesht është paraqitur.

Sihariq i madh i avokatit të ndritur: Po krijohet Arbëria e re…

Avokati i ditur dhe i ndritur, Spartak Ngjela, ka dhënë sot një nga sihariqet më të mëdha për mbarë botën shqiptare. Tani, – thotë ai, po rikrijohet Arbëria e re. Duket që vetë avokati do të jetë krijuesi kryesor i këtij shteti të ri, ku në qendër do të jetë Shqipëria dhe Kosova. Kujtojmë që Principata e Arbërit, ose Arbëria,.

Artur Zheji: Ben Blushi, kryeministër provizor

Moderatori shumë i njohur i emisionit të të gjitha gradëve, Artur Zheji, ka hedhur dyshime serioze se kryeministri provizor i qeverisë tranzitore, do të jetë Ben Blushi. Gjithë këtë përcaktim, ai e bën për faktin se Blushi është parë sëbashku me Samir Manen, duke hyrë në derën e pasme të Kryeministrisë. Kriza e madhe që ka pushtuar vendin, është në.

Avokati i ndritur Ngjela: Fjalimi i Rudina Hajdarit, mendimi i Shtetit Amerikan

Zëdhënësi i vetëshpallur i FBI-së dhe hera herës edhe i qeverisë amerikane,  Spartak Ngjela, ka bërë mbrëmë në mesnatë, deklaratën e rradhës. Nëpërmjet statusit të vet, avokati shumë i njohur dhe siç e kemi theksuar edhe shumë i ditur, ka thënë se fjalimi i djeshëm i Rudina Hajdarit, do të jetë edhe mendimi i Zëvendës Ndihmës Sekretarit të Shtetit Amerikan,.

E bujshme/ Nga Afrika Lindore, Fevziu lëshohet drejt Afrikës Perëndimore

Bëhemi me dije, se një zhvillim i papritur dhe i çuditshëm, ka ndodhur në axhendën dhe lëvizjen e Fevziut në Afrikë. Kur pritej që dje, ai të ngrysej në atdhe dhe të vijonte punën, befas rrjetet sociale ku lëviz Fevziu, njoftuan se moderatori i njohur, nga Afrika Lindore, për rreth gjashtë orë udhëtim, mbërriti në zemër të  Afrikës Perëndimore, në.