X
LAJM I MADH/ Angela Merkel takon Elisa Spiropalin (foto)

Elisa Spiropali ishte sot në qiellin e shtatë. “Takova supergruan e mbarëbotës”, lajmëroi ajo në rrjetet sociale. “Ndaj me ju këtë foto me kancelaren Merkel”, lajmëron Elisa, mbarë botën shqiptare. “Pata fatin ta takoj dhe ta dëgjoj nga afër me interes të madh! Jam shumë e mbresuar nga qartësia dhe njohuria e saj, deri në detaje, mbi situatën në Shqipëri.

Elisa Spiropali sheh në ëndërr, Gjergj Kastriot Skënderbeun dhe tmerrohet

Në orën 06:00, të mëngjesit të sotëm, Elisa Spiropali, u ngrit shumë e tronditur, e trembur deri në palcë dhe me dhimbje të forta koke. E gjitha kjo kishte ndodhur, për shkak të një ëndrre, që e kishte lënë pothuajse gjithë natën pa gjumë. Fiks në orën 02:00, pas mesnate, Elisës tonë, i kishte dalë në ëndërr Gjergj Kastriot Skënderbeu..

Doktori i Filozofisë Taulant Balla, alias “Sokrati i Librazhdit”, zbulon se kujt i shërben Astrit Patozi

Sot në Parlamentin e Shqipërisë, Doktori i Filozofisë, doktoruar në Rumani, i mbiquajtur “Sokrati i Librazhdit”, Taulant Balla, ka bërë një zbulim të thellë, që ka lënë me gojë hapur jo vetëm deputetët e mazhorancës, por edhe deputetët e opozitës së re, që nuk habiten kurrë në këtë botë, sepse nuk ju funksionon mekanizmi i habisë. Doktori i Filozofisë, ka.

Fluturon avokati i ndritur Ngjela: Pika më e nxehtë e konfliktit ruso-amerikan është Shqipëria

Avokati shumë i njohur dhe shumë i ditur, Spartak Ngjela, i hedh statuset e veta në rrjetet sociale, në orët e vona të natës. – Kjo vonesë vjen, – shprehet ai, sepse në këtë orë është piku i punës në administratën e lartë amerikane, dhe unë përpara se të shkruaj konsultohem patjetër me ta. Dhe pikërisht, në orët e vona.

Sihariq i madh: Rudina Hajdari vendos të hyjë në zgjedhjet lokale

Më në fund, duket se kriza e madhe që plasi pas largimit të opozitës nga parlamenti shqiptar, po zgjidhet. Sot, Rudina Hajdari, u zgjodh me të gjitha votat e parlamentit, kryetare e Grupit Parlamentar, hëm të pavarur, hëm të Partisë Demokratike. Sapo e mori këtë mandat, sot në mesditë, Hajdari mbajti në parlament, fiks gjashtë fjalime, njëri pas tjetrit, aq.

Sukses i madh i policisë, arrestohet shurrëbërësi i pragut të Edi Rames

Burime të sigurta, nga Ministria e Punëve për Brenda, bëjnë me dije se pas një pune dhe përpjekje intensive, u zbulua autori i shurrëbërjes në derën e Edi Ramës. Për të patur një sukses të plotë, organet policore shqiptare, kishin shpallur dhe kërkimin nëpërmjet Interpolit, akt i cili rezultoi i panevojshëm. Dje në mesditë, policia shqiptare, arrestoi Florian Markun, 35 vjeç,.

Veliaj i shkruan udhëheqjes së Parisit: Unë dhe Rama duam të rindërtojmë katedralen “Notre Dame”, pa shpenzime

I dashur President Macron! E dashur kryetare e Bashkisë së Parisit, Anne Hidalgo! Shumë jam i prekur, shumë jam i trishtuar! E ndoqa djegien e tmerrshme të katedrales “Notre Dame”, këtu nga Tirana. E ndoqa bashkë me të madhin tonë, që ju e njihni, Edi Ramën. Të dy qamë, të dyve sikur na ra pika, sepse, sikundër ju e dini,.

Fiqtë dhe kali, që ndihmuan Lali Erin të ngjitej në karrierë

Fotografia që po botojmë, është e Lali Erit, shumë vite më parë, në kulmin e ëndrrave të adoleshencës. Tregojnë se asokohe, një plak i motshëm dhe i ditur, i kishte thënë: – Nëse ti djalë do të bësh përpara dhe të ngjitesh lart, duhet që të shesësh fiq sa të mundesh. Fiku është pemë e dashur dhe po e shite.

Lali Eri: Partisë Demokratike, i shpëton shurra në brekë

Bëhemi me dije, se Lali Erin e ka pushtuar një frikë shumë e madhe. Përmjerja (urinimi) i ditës së djeshme në pragun e derës së Edi Ramës në Kryeministri, nga një i ri i paidentifikuar, ka ngjallur një shqetësim shumë të madh. E gjitha kjo ka ndodhur sepse, fill pas përmjerjes (urinimit), një nga të infiltruarit e Lali Erit në.

Kaubojsi viziton Shtëpinë e Bardhë

Kandidati për Bashkinë e Lezhës, Eduart Ndocaj, i njohur si “Kaubojsi”, ka vizituar Shtëpinë e Bardhë. Ndryshe nga politikanët e tjerë shqiptarë, si Edi Rama apo Lulzim Basha, që kanë hedhur para të madhe, për të bërë një fotografi me Barack Obamën, apo Donald Trumpin, Kaubojsi ka zgjedhur rrugën më të thjeshtë dhe më të ndershme. Ai thjesht është paraqitur.