X
“Ngrihuni të mbrojmë Kombin!”, Kaubojsi ju bën thirrje të gjithë shqiptarëve pa dallim feje dhe krahine

Në mes të këtij zhegu përvëlues, vjen një thirrje e madhe, një ulërimë në mbrojtje të vatanit, mëmëdheut tonë të dashur, Shqipërisë. Është Kaubojsi, Eduart Ndocaj, që ju kërkon të gjithë shqiptarëve, të ngrihen pa dallim feje dhe krahine, kundër të njëjtit pushtues, që na mbajti të shtypur për 500 vjet. Kjo revoltë e madhe, ky shpërthim i Kaubojsit tonë.

Ja si ndodhi intervista më e çuditshme në botë mes Edison Ypit dhe një plaku të moçëm!

Edison Ypi, një gazetar kontrovers, ka realizuar intervistën më të çuditshme dhe interesante, jo vetëm në botën shqiptare, por edhe më gjerë. -Duke shkuar në Shistavec, takova këtë mrekulli, – thotë Edison Ypi, duke treguar një burrë të moshuar, të cilin e interviston me mënyrën e vet krejt origjinale. Ndiqni intervistën dhe stepjen e madhe të plakut të moçëm, shihni.

Avokati i ditur Ngjela: A do të shpronësohen të korruptuarit e mëdhenj dhe ç’do të bëjnë amerikanët me Metën?

Për shkak se temperaturat e ditëve të fundit, pësuan një ngritje edhe më dramatike, zëdhënësi i FBI-së dhe Departamentit Amerikan të Shtetit, avokati Spartak Ngjela, bëri  një përmbyllje të beftë të pjesës së tretë dhe të fundit, të statusit të nisur në datën 4 Gusht 2019. Me këtë rast, meqenëse na jepet mundësia, duhet të bëjmë edhe një saktësim. Në.

Mamica Spiropali sulmon egërsisht Metën, qenin e tij, tifozët skocezë, tërmetet dhe Çim Pekën

Elisa Spiropali, e mbiquajtur nga Edi Rama, Mamica, ka shpërthyer sot me një status të ashpër kundër Ilir Metës, ose “Baba Xhikes”, siç i thotë ajo, duke imituar vetë zotni kryeministrin. Nuk dihet saktësisht, përse Edi Rama dhe siç ndodh gjithmonë pas tij edhe Elisa Spiropali, e kanë ndryshuar nofkën e Ilir Metës, nga “Baba Likja” në “Baba Xhikja”. -Qeni.

Avokati i ndritur, vetë pyet, vetë përgjigjet: Ç’do të ndodhë me Shqipërinë dhe kushtin e amerikanëve…

Me gjithë të nxehtin e madh afrikan, me gjithë zhegun e madh të muajit Gusht, ku gjithë popullata është lëshuar nëpër plazhe, është një njeri i vetëm, që mendon dhe shqetësohet ditë e natë, për fatin e Shqipërisë dhe Kombit tonë të dashur, që ai shpesh e quan Arbëri. Ky është zëdhënësi i FBI-së dhe i Departamentit Amerikan të Shtetit,.

“Eksplodon” avokati i ndritur Ngjela: Ja çfarë do të ndodhë me Shqipërinë

Avokati shumë i njohur, por mbi të gjitha shumë i ditur, Spartak Ngjela, në mes të këtij të nxehti afrikan, që ka pushtuar anekënd Shqipërinë dhe rajonin në përgjithësi, është ulur dhe qan përpara njerëzve hallin, se çfarë do të ndodhë me Shqipërinë dhe sidomos me reformën në drejtësi. Në fillim zëdhënësi i FBI-së dhe i Departamentit të Shtetit bashkë, shtron.

Kthesë e papritur, Fevziu rrëzon në tavolinë me procedurë Ballën, sherr i madh në mbledhjen e bordit

Mes këtyre ditëve përvëluese, ndodhi më në fund ajo që nuk pritej. Blendi Fevziu, është çertifikuar në tavolinë nga Bordi ad hoc i Udhëtimeve, si mbajtës i vendit të parë, për sa i përket udhëtimeve në rruzullin tokësor, duke kaluar menjëherë në vend të dytë Sokol Ballën, i cili kishte vite që e kryesonte këtë garë rivalësh. Dhe ka qenë.

Pse shoku ynë i mirë Nikoll Lesi, nuk funksionon mbi 30 gradë celsius?

Shoku ynë, shumë i dashur, por edhe shumë i mirë, Nikoll Lesi, ka botuar sot një lajmërim, të pajisur edhe me fotografi, ku tregon se gazetari Andi Bushati, ka ndërtuar një celulë anti-Rama me këtë përbërje: Andi Bushati – Kryetar Celule Andi Bejtja: Anëtar Nikoll Lesi: Agjent informativ i Fugës Ylli Rakipi: Anëtar Ngjarjet në lajmin e Nikos, zhvillohen ditën.

Luftë e ashpër Fevziu-Balla, mblidhet urgjentisht Bordi ad hoc i udhëtimeve

Në mes të këtij zhegu përvëlues të muajit korrik, befas mbërriti edhe kulmi i rivalitetit të madh, mes dy udhëtarëve të famshëm të rruzullit tonë tokësor, Sokol Balla dhe Blendi Fevziu. Pak  ditë më parë, Sokol Balla, zbarkoi në Brazil, ku përmes një vizite spektakolare, kaloi dymbëdhjetë pikë më lart se rivali i tij,  Fevziu, i cili përcillte foto në.

Rudina Hajdari u kërkon falje të huajve për Ilir Metën: Ndihem shumë e turpëruar…

Vajza e heroit të demokracisë dhe të tranzicionit, Rudina Hajdari, në këto ditë përvëluese, po bën deklarata të njëpasnjëshme, që po t’i lexosh, e shtojnë temperaturën përqark, edhe 10 gradë më shumë. Pasi sulmoi, 18 orë më parë,  Lulzim Bashën, si autokrat dhe si i vetmi diktator në Shqipëri, sot në orët e fundit, deputetja Rudinë, bëri këtë deklaratë: “Asnjëherë.