X
Sokol Balla fillon stërvitjen e boksit, për të bërë copa copa Edi Ramën dhe për të rrëzuar qeverinë

Një ngjarje shumë e zhurmshme ka ndodhur sot paradite, në sallën VIP-Palestër, në hotelin prestigjioz, Sheraton. Gazetari i njohur, Sokol Balla, ka zhvilluar në ringun e kësaj palestre, një ndeshje boksi me gjashtë raunde. Zhurmat dhe grushtimi me instruktorin,  kanë qenë kaq të mëdha dhe pasionante, saqë kanë trembur jo vetëm autoritetet, por edhe pronarët e hotelit. Në raundin e.

Angela Merkel shastiset dhe gati i bie pika, nga libri me piktura i Edi Ramës

Bëhemi me dije, se Edi Rama, ka shpërndarë sot për Angela Merkel, por edhe për autoritete të tjera gjermane në Bundestag, librin e tij të fundit me piktura, realizuar gjatë mbledhjeve, apo punës së tij të përditshme. Këtë libër ai e ka titulluar “Work”. Siç e thamë, e para e ka marrë këtë dhuratë të çmuar, vetë zonja e nderuar.

Përçarje e madhe brenda opozitës së re, Rudina Hajdari: Jo veto! Ralf Gjoni: Po veto!

Më në fund edhe ajo që nuk pritej ndodhi. Një përçarje shumë e papritur dhe tmerrësisht e madhe, ka plasur brenda opozitës së re. Protagonistët e kësaj përçarje kaq të beftë janë, kryetarja e grupit demokratik të opozitës së re, Rudina Hajdari dhe individi me kredite të mëdha ndërkombëtare, Ralf Gjoni. Përçarja mes këtyre dy personazheve, nga më të rëndësishmit.

Ja çfarë ndodhi në zyrën e Bashës, pas bombës së Metës me djegien e parlamentit

Në çastin kur presidenti Ilir Meta, raportoi para Komisionit Hetimor, se në datën 8 Qershor, ishte planifikuar të digjej parlamenti, Lulzim Basha, që po e ndiqte rrëfimin e Metës nga televizioni, jo vetëm u  habit shumë, por edhe u tremb dhe menjëherë filloi të lëvizte nëpër hapësirën e madhe të zyrës, pa ditur ç’të thoshte. Raportimin e Presidentit Meta, bashkë.

Macron telefon urgjent me Edi Ramën, i kërkon disa herë ndjesë për ngatërresën e himnit

Ngjarja qesharake, që ndodhi në ndeshjen Francë- Shqipëri, ku Federata franceze vendosi në vend të himnit kombëtar të Shqipërisë, atë të Andorës, u pasua edhe nga një akt tjetër edhe më qesharak. Sikur të mos mjaftonte himni i Andorës, komentatori i stadiumit me emrin Maks, i kërkoi ndjesë Armenisë, për këtë incident. Për fat, kjo lajthitje e dytë, u bë.

Rudina Hajdari tmerron Bashën: Vërtet nuk di shqip, por anglishtja ime ka tronditur amerikanët dhe gjermanët!

Dy statuse tmerrësisht të fuqishme ka lëshuar sot në rrjetet sociale, deputetja shumë e njohur e opozitës së re, Rudinë Hajdari. Të dy statuset në të njëjtën orë, të dy nga tre rreshta dhe po të dy, për të njëjtin problem mbarëkombëtar. Allah, allah, ç’po i ndodh kësaj bote?! Përfundimisht Rudina Hajdari, ju shpjegon me këto dy statuse shqiptarëve, përse.

Klosi urgjent drejt Sarandës, karafila për një turiste që ka lënduar gishtin e madh të këmbës së majtë

Njoftohemi se një turiste polako-gjermane, që po kalonte 24 orët e fundit të pushimeve në një hotel luksoz në Sarandë, ra nga shkalla, duke lënduar gishtin e madh të këmbës së majtë. Hapësira ku ishte akomoduar turistja ishte një duplex, në hotelin e një ndërtuesi të njohur shqiptar. Shkallët që lidhnin dy dhomat e dupleksit, në vend të tetë deri.

Avokati i ditur Ngjela bën copa copa kryeministrin grek Mitsotakis

Avokati shumë i ditur dhe shumë i njohur, Spartak Ngjela, në këto ditë të fundit të kësaj vere të nxehtë, i ka derdhur të gjitha bateritë, duke sulmuar kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis. Ky njeri, – thotë avokati, është kryeministri më i paaftë grek. Nuk jemi shumë të qartë se në emër të kujt e bën zëdhënësi i FBI-së dhe.

Sokol Balla zhvillon bisedime sekrete, me një gomar të këndshëm (video)

Sokol Balla, me ekzibicionizmin e vet tashmë të njohur, zbret në ditët e fundit të kësaj vere, në vend të dytë Blendi Fevziun, në garën epike mes dy udhëtarëve të globit. Gjatë udhëtimit të tij, në Greqi, drejt resortit të famshëm në Costa Navarino, Balla ndaloi makinën dhe përshëndeti një gomar, ose siç thotë Edi Rama, një veshëgjatë. Në fillim.

“Nuk e dija se isha dënuar”/Ja si ngjajnë si dy pika ujë, dorëheqjet e Valdrin Pjetrit dhe Elvis Roshit 

Valdrin Pjetri dhe Elvis Roshi, betohen se nuk kanë patur dijeni, që kanë qenë të dënuar. Të dy betohen se janë të pafajshëm, për veprat penale për të cilat janë dënuar. Për koiçidencë, të dy këta rilindas janë dënuar në Itali. Për ta bërë të besueshme pafajësinë e tyre, ata paraqesin si provë, moshën e tyre të re, në kohën.