X
E padëgjuar/ Edi Rama vetëshpallet ambasador i SHBA-ve dhe i 28 shteteve të BE-së, në Tiranë

Bëhemi me dije, se në fjalimin programatik, të zhvilluar sot, me kandidatët për kryetarë bashkie dhe me udhëheqësitë e të gjitha niveleve të Partisë Socialiste, lideri ynë suprem, Edi Rama, është vetëshpallur edhe ambasador i SHBA-ve dhe i 28 vendeve të BE-së, në Tiranë. Lideri suprem, udhëheqësi i të gjithë të gjallëve, mbi këtë tokë, tani është edhe ambasador i.

Rudina Hajdari i flet popullit shqiptar edhe me ndjesi edhe me poezi (video)

Njoftojmë të gjithë qytetarët, që nuk e kanë ndjekur seancën e parlamentit të ditës së enjte, se fjalimi më i rëndësishëm i kësaj seance, ishte ai i deputetes Rudina Hajdari. E trembur se mos Edi Rama, tradhëton dhe kthen në parlament opozitën e Lulit, ajo iu drejtua popullit me një fjalim shumë kuptimplotë, me atë mënyrë që jemi mësuar të.

Elisa Spiropali shpall postulatet e saj të ndritura (lexojini dhe mësojini ato përmendësh!)

Zëdhënësja e qeverisë dhe e Rilindjes, Elisa Spiropali, nuk shkruan më në rrjetet sociale statuse të zakonshme. Tashmë ajo, në krah të portretit të vet, në të mengjërt apo në të djathtë, vendos postulatet e saj të ndritura, njësoj siç bota vendos postulate nga njerëzit më të famshëm, përgjithësisht ata që kanë vdekur. Ja dy postulatet që ka publikuar Elisa.

Rudina Hajdari elegji për baba Azemin dhe fletërrufe për Lulzim Bashën

Më në fund, politikania Rudinë, që nuk di të ndërtojë një fjali me katër fjalë, mundi të shkruajë një fletërrufe për Lulzim Bashën dhe një elegji për babain Azem. Analfabetja Rudinë, ka shkruar për protestën e opozitës, ca fjalë, që nuk kanë nevojë për koment. Lexojeni letër-fletërrufenë e saj. O zot, meshirojeni këtë vajzë!  “Sonte, familjet e zakonshme me fëmijë.

Avokati i ditur Ngjela: Berisha ka ikur, tani Amerika do të varrosë edhe Edi Ramën

Mbrëmë pas mesnate, avokati ynë, shumë i njohur, por mbi të gjitha me dituri të shumta, zëdhënësi i FBI-së  dhe i politikës Amerikane në Shqipëri dhe Ballkan, Spartak Ngjela, me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në rrjetet sociale, lajmëroi popullin shqiptar, në rajon dhe më gjerë, për atë që pritet të ndodhë në orët e ardhëshme..

Fluturon, fluturon, fluturon gomari…? Jo, Rudina Hajdari

Sapo u zgjodh kryetare e Komisionit të Integrimit në Parlamentin e Shqipërisë, Rudina Hajdari, bëri një deklaratë, që i la me gojë hapur të gjithë parlamentarët dhe sidomos Gramoz Ruçin, që ka lart mbi 50 vjet, që nuk habitet nga asnjë ngjarje e kësaj bote. -Ditën e hënë më datë 6 maj, humbën jetën 3 ushtarakë shqiptarë në Letoni, gjatë.

Elisa Spiropali bën thirrje për ruajtjen e shëndetit të popullit shqiptar

Zëdhënësja e qeverisë, zonja Elisa Spiropali, bën me dije se ka zhvilluar një takim me drejtorin e zyrës së Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Shqipëri, Dr. Raul Gonzalez Montero. – Shëndeti është i pari, ndaj edhe bisedën e fokusuam në këtë temë të rëndësishme, – shkruan zonja Elisë. Përmirësimi i shëndetit, si një çështje komplekse, kërkon përfshirjen e të gjithë.

Blendi Fevziu në Manila të Filipineve, viziton berberhanen e të varfërve

Blendi Fevziu mbërriti dje në mesditë në kryeqytetin e Filipineve, Manila. Në një udhëtim të shkurtër, nga El Nido në Manila, që zgjati vetëm një orë e njëzetë minuta, moderatori i famshëm mbërriti në një nga hotelet luksoze të kryeqytetit. Pasi pushoi dy orë e tridhjetë minuta, Fevziu zbriti në recepsion dhe pyeti sportelisten, se cila ishte lagjia më e.

Pritje madhështore e Fevziut në Filipine dhe grindja në telefon me Sandrin

48 orë më parë, moderatori i njohur shqiptar, Blendi Fevziu, pas një udhëtimi të gjatë dhe të lodhshëm, zbriti në aeroportin “El Nido”, të ishullit Palawan, në Filipine të Azisë Juglindore. Megjithëse ishull-provinca, El Nido, ka një popullësi shumë të vogël, me vetëm 46,606 banorë, rreth 2500 prej tyre, nën drejtimin e Presidentit të Bujtinave, Resorteve dhe Hoteleve, Henri Fernandez,.

Elisa Spiropali, bën copa copa zv Ministren e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve

Sapo u kthye nga Gjermania, bashkë me dosjen e madhe të sukseseve të Rilindjes, nën sqetull, zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali, thirri me urgjencë në takim, zëvendësministren hëm të arsimit, hëm të rinisë, hëm të sporteve, që i rrinë shumë bukur bikinitë, zonjushën Lorena Haxhiu. – Të kam thirrur, që të të them… – Urdhëro zonja Elisë, më thuaj çfarë.