X
Muhamed Veli, pyet shefin e NATO-s, për marrëdhënien e Lulzim Bashës me Vladimir Putinin

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, u trondit sot për herë të parë, që nga koha e  themelimit të NATO-s në vitin 1949, nga një pyetje e mençur, e thellë, e gjerë dhe e gjatë, e gazetarit të mirënjohur, Muhamed Veli. Dukej që pyetja ishte krijuar, formuluar dhe ndërtuar, pas hulumtimeve serioze, që gazetari ynë Muhamed dhe Fugë këshilltari kishin bërë,.

Avokati i ditur Ngjela: Washingtoni kërcënon Bashën, Moska habitet nga xhiro e PD-së

Më në fund, pas njëzet ditë pushimi, avokati shumë i njohur dhe shumë i ditur, Spartak Ngjela, rishfaqet në median online. Në prononcimin e vet, me kompetencat që ai disponon, shpjegon se cilët janë faktorët e pranimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Në këtë status, zëdhënësi i FBI-së dhe i qeverisë amerikane në Shqipëri, shpjegon se si Amerika do ta.

E pabesueshme por e vërtetë! Trajnerin e Kombëtares e ka caktuar Edi Rama…

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edy Reja, një njeri sa i mirë, aq edhe naiv, ka zbuluar në një intervistë për gazetën e njohur italiane, “Corriere dello Sport”, se Shkëlqesia e Tij i përndritur, Edi Rama, i ka shkuar në hotel dhe e  ka bindur të bëhet trajneri i Kombëtares së Shqipërisë. Pasi dizenjoi si ja dha truri, fanellën e Kombëtares,.

E rrallë/ Më në fund, Myslim Murrizi, i jep drejtim edhe Edi Ramës

Ka ndodhur pikërisht sot në orët e para të paradites. Myslim Murrizi, vuri nën kontroll dhe drejtoi, liderin botëror, Edi Ramën. Ndodhi ajo që pritej por edhe ajo që nuk pritej. Myslim Murrizi, mbërriti më në fund atje ku ëndërronte, të drejtonte parlamentin shqiptar, pa le të vdiste. Me këtë rast, zoti Murrizi, që në mëngjes, kishte zhveshur etikën e.

Ja si Erion Veliaj grabit famën e Tarameles (video)

Erion Veliaj, mjeshtri më i madh, i rrëmbimit të famës së të tjerëve, njeriu që di të nuhasë dhe të përfitojë më shumë se çdokush, vrapoi më në fund për të vjedhur edhe famën e “Tarameles”. Në pornon e madhe të varfërisë që ka shpërthyer, në një pjesë të madhe të medias shqiptare, nuk mund të rrinte dot pa futur.

Sokol Balla i jep Blendi Fevziut një goditje fatale

Jo më larg se dje, Sokol Balla, është shfaqur në një intervistë, me një gazetare të Vizion Plus, në pyllin e vetëm të Tiranës, tek Liqeni Artificial. Pikërisht aty, në qendër të pyllit, Balla ka deklaruar për herë të parë, se ka udhëtuar në mbi 110 vende të botës, pra në më shumë vende, sa kanë njohur Kosovën si shtet..

Lali Eri pasi tmerron shqiptarët në tokë, hyn në të gjithë aeroplanët dhe ndyn edhe në ajër…

Të gjithë pasagjerët, që hypin dhe zbresin, nga çdo avion, që ulet dhe ngrihet në Shqipëri, janë të tmerruar, të shokuar, të gëzuar, të lumturuar, nga një intervistë tetë faqe e Lali Erit, e shpërndarë me kile në çdo aeroplan. Shqiptarë, emigrantë, pasagjerë të huaj, nga të katër anët e botës, kur mendojnë se shpëtuan nga Lali Eri në tokë,.

Shpikje e madhe e Sokol Ballës: Ja si zgjidhet kriza, duhen dy kryeministra, edhe Rama edhe Basha!

Gazetari shumë i njohur, gojëmjaltë dhe mjekërbardhë, Sokol Balla, ka hedhur dje në mbrëmje, në tryezën e Mustafa Nanos, çelësin e zgjidhjes së krizës, që ka pllakosur vendin. – E kam një zgjidhje, por nuk e di a do ta pranojnë, sepse është shumë logjike, – tha Balla. – Na e thuaj, – ia ktheu me padurim Much Nano. –.

Një letër shumë e hapur dhe shumë higjenike, mbërrin në zyrën e Edi Ramës

Kohë e madhe letrash… Pas letrës së dërguar dje pasdite, në adresë të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pa kaluar 24 orë, Edi Rama nisi drejt tij,  letrën e dytë publike. Në të dyja letrat, Rama i lutet Lulzim Bashës, për t’u ulur një orë e më parë, në takim për dialog pa asnjë kusht. Ai i kërkon kryetarit.

Mbretëria e Hollandës pret e gëzuar Gramoz Ruçin dhe Rudina Hajdarin

Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla, bën me dije, se Mbretëria e Hollandës, ka pritur këto ditë e lumturuar, Gramoz Ruçin dhe Rudina Hajdarin. Kjo hare dhe ky gëzim i Hollandës, është i barabartë me atë të majit 2011, kur Hollanda u shpall nga Organizata për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim, si vendi më i lumtur i botës. Në fillim.