X
Sokol Balla bën një letër, e bën Evropën mu*, e fut në shishe, e hedh në det, që ta lexojnë peshqit dhe bota

Gazetari shumë i njohur, Sokol Balla, ka shkruar sot letrën më të gjatë, më të gjerë, më të rëndë dhe më dëshpëruese të jetës së vet. Pasi e ka shkruar, e ka futur në një shishe të madhe prej qelqi, e ka dyllosur dhe e ka hedhur në detin tonë Adriatik, me shpresën e madhe, që shishja do të ecë.

Rrëshqet avokati i ditur Ngjela: Franca xheloze, Macroni i vogël të pëlcasë nga marazi, nuk i bën dot gjë Shqipërisë!

Shpërthim i jashtëzakonshëm, i paparë ndonjëherë, i avokatit shumë të njohur dhe shumë të ditur, Spartak Ngjela. Lexoni statusin e tij dhe do të mbeteni pa mend. Lexoni dhe do të kuptoni se ku qëndron xhelozia e Francës ndaj Shqipërisë! Vetëm mendja e rrallë dhe gjeniale e avokatit, mund të bëjë këtë zbulim… – Xhelozia e politikës franceze, – thotë.

Fjalimi më qesharak në botë i deputetes që zëvendësoi Bashën, ka CV-në më të rrallë në Parlament (video)

Parlamenti shqiptar edhe pse më i padituri në botë, mbeti sot me gojë hapur nga oratoria e deputetes Majlinda Halilaj. Në një fjalim nga foltorja e Parlamentit, Halilaj foli gjerë e gjatë për Korporatën e Investimeve. Ky fjalim qesharak, kaloi automatikisht në vend të dytë, Rudina Hajdarin, e cila deri ditën e sotme, ishte deputetja që nuk kishte mundur të.

Prag fatkeqësie – Bie dhe ngrihet, ngrihet dhe bie, liderja demokratike, Rudina Hajdari

Një fatkeqësi më e madhe se ajo e mos-hapjes , apo hapjes me kusht të negociatave, po i vjen rreth e qark Shqipërisë. Liderja e njohur demokratike, kryetarja e grupit demokrat, që tani e njeh i madh dhe i vogël dhe të gjithë ndërkombëtarët, e cila drejtohet dhe udhëzohet nga kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, zonja Rudina.

Myslim Murrizi në mbledhjen e NATO-s në Londër: Ju thaftë dora, kush më nxorri keq duke ngrënë bërxolla!

Deputeti i njohur i opozitës së re, Myslim Murrizi, vetëraporton se që nga dita e premte, ndodhet në kryeqytetin britanik, Londër. Myslimi ka marrë pjesë në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, sëbashku me Mimi Kodhelin, Nimet Musain dhe Xhemal Qefalinë. Në këto orë të qëndrimit në kryeqytetin britanik, Myslimit dhe tre shoqëruesve të vet,  iu ka ndodhur një si fatkeqësi. Genc.

Shpallen dy çmimet – Ilir Meta, trupi më i pamshëm i zhveshur, Edi Rama, trupi më i pamshëm i veshur

Bordi i madh ad hoc i udhëtimeve,  që monitoron lëvizjet e përbotshme të çiftit të famshëm, Balla – Fevziu, bëri sot një rritje të kompetencave të veta, duke futur në axhendë konkursin vjetor, për këto dy kategori: Trupi më i pamshëm i zhveshur” dhe “Trupi më i pamshëm i veshur”. E veçanta është, që në mbledhjen e sotme, ky bord,.

Mimi Kodheli: Nëse Franca na refuzon negociatat, humbja do të jetë e tyre, Shqipëria vetëm fiton…

Bëhemi me dije, se ish ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, në deklarimin e saj për çështjen e negociatave dhe vështirësinë e madhe të hapjes së tyre nga Hollanda dhe sidomos, së fundmi edhe nga Franca, e konsideroi refuzimin e Francës, si një humbje të madhe të këtij shteti dhe njëkohësisht si fitore të Shqipërisë. Gazetari Denis Minga i Report TV,.

Kujtim Gjuzi sfidon oratorinë e Edi Ramës dhe i kërkon të bëjë urgjent ADN-në (video)

Edi Rama, nervoz, i çakërdisur, replikoi sot, pothuajse gjithë paraditen, me opozitën e re. Në një fjalim gati haluçinant, ai konkludoi duke iu drejtuar parlamentarëve dhe mbi të gjitha, deputetit Kujtim Gjuzi me këto fjalë: “Një njeri i vetëm ka të drejtë të më ndërhyjë mua sa herë të dojë, Naltëmadhnia… Unë nuk pranoj këtu Republikanë që të ndërhyjnë! Vetëm.

Shpërthen avokati: Të armatosemi dhe të krijohen urgjentisht armatat në Shqipëri dhe në Kosovë dhe urdhri im për Albin Kurtin!

Ndryshimet e mëdha në Kosovë, pas zgjedhjeve të orëve të fundit, kanë detyruar edhe avokatin tonë të ditur, Spartak Ngjela, që pas një pauze jo të vogël, të shpërthejë në dy statuse të njëpasnjëshme dhe shumë të ashpra. Në statusin e parë, avokati i njohur dhe siç e kemi përmendur vazhdimisht edhe shumë i ditur, bën një prognozë mbi dy.

Ja bëmat, për të cilat mburret bullisti dhe gojështhururi me nam, Edi Rama (video)

Edi Rama, njeriu që u bë kohë që i ka plasur cipa, mbajti dje në mbrëmje, përballë gazetarit Sokol Balla, një fjalim panagjirik, ku me një vetë-mburrje të pashembullt, numëroi dhe i njohu vetes, bëma dhe skena që mund t’i ndiqni (siç ai thotë) vetëm nga goja e parlamentarëve të mençur, nga fisnikëria angleze. “Po matem vetëm me ambicien time,.