X
CR7 me fjalë dashurie për Juven, shpalos objektivin e tij për të ardhmen

“I lumtur që fitova titullin tim të dytë radhazi në Serie A. Duket e lehtë por nuk është kështu. Vit pas viti, me talent, me vendosmëri dhe me shumë punë mund të arrish të gjithë objektivat dhe të jesh gjithnjë më mirë se më parë”. Me këto fjalë, Cristiano Ronaldo në profilin e tij në ‘Instagram”, feston me fansat këtë.

Ish-futbollisti i Shpresave vishet bardheblu, Tirana zyrtarizon marrëveshjen me mbrojtësin

Te Tirana është koha për merkato duke qenë se ne prag është Liga e Kampionëve. Kështu, pas marrëveshjes me sulmuesin Albion Avdiaj, bardheblutë kanë zyrtarizuar ditën e sotme afrimin e dytë të merkatos. Këtë herë bëhet fjalë për një mbrojtës, Ardit Toli, i cili luan si në krah të djathtë, e po ashtu përshtatet edhe në qendër të repartit. 23-vjeçari.

Gatuzo ‘dorëzohet’ para Messit: Atë mund ta ndalojmë në ëndrra, ose në playstation

Napoli mbylli kampionatin me një fitore ndaj Lacios, ndërsa tashmë vëmendja shkon te Liga e Kampionëve aty misioni është shumë më i vështirë. Të kaltrit do të përballen në raundin e 1/8-tave me Barcelonën. Takimi do të zhvillohet në Camp Nou, teksa ndeshja e parë në Itali është mbyllur me rezultatin 1-1. I pyetur se si do t’ia dalë të.

Finalja e Kupës së Shqipërisë/ Policia e Tiranës: Nuk do të lejohen grumbullime të tifozëve

Policia e Tiranës thotë se do të marra masa të shtuara për ndeshjen midis Tiranës dhe Teutës, e cila pritet të zhvillohen mbrëmjen e sotme në stadiumin “Air Albania”. Kjo ndeshje është finalja e kupës së Shqipërisë. Policia thotë se do të lejohen të futen në stadium vetëm ata persona të caktuar nga ekipi dhe FSHF, ndërsa nuk do të.

FOTO/ Zbulohen shifrat e majme, ja sa do fitojnë skuadrat e Seria A për sezonin e fundit. Juve, Inter e Lacio mbushin arkat

Skuadrat e Seria A do të luajnë sot dhe ndeshjen e fundit të kampionatit për sezonin 2019-2020, por duket se pikët në këtë ndeshje vlejnë vetëm për statisitikë, pasi renditja nuk pritet të ndryshoje. Sot Eurosport ka treguar shpërblimet që do marrin të gjitha skuadrat në bazë të renditjes së tyre këtë sezon. Kështu bëhet me dije se shuma që do të.

Dy titullarët “lajnë duart” me Kukësin, nuk rinovojnë kontratën me klubin verilindor

Pas trajnerit Orges Shehi, Kukësit i japin lamtumirën zyrtarisht edhe dy futbollistëve, sulmuesit Vasil Shkurtaj dhe mbrojtësit Gëzim Krasniqi. Lamtumira e Shkurtaj dihej prej kohësh pasi ishte vetë bomberi që nuk rinovoi kontratën me verilindorët ndërkohë që drejtuesit e klubit kanë larguar edhe qëndërmbrojtësin Krasniqi i cili ashtu si Shkurtaj duhet të gjejë një skuadër të re për të vijuar.

Ronaldo fenomeni: Ka ardhur koha që diktatura e Juventusit të përfundojë, i takon Interit ta bëjë

Ronaldo, ai braziliani, është një nga futbollistët më të dashur për Interin dhe tifozerinë zikaltër. Megjithatë, nuk ka qenë kështu për trajnerin e atëhershëm të Interit, Hektor Kuper. Së fundmi, ish-futbollisti është rikthyer të flasë për kohën e tij në Itali me Interin, ku thekson se nuk ka pasur asnjëherë një raport optimal me trajnerin Kuper. Ndër të tjera, Ronaldo.

Cristiano Ronaldo i bën vetes dhuratën super luksoze, 10 milion euro

Futbollisti më i suksesshëm në botë, Cristiano Ronaldo, e ka “hak” jetën e tij luksoze, pushimet e gjithçka tjetër të shtrenjtë në jetën e tij. Të gjithëve na tërheq shpesh vëmendjen në Instagram, shtëpia e Ronaldos, blerjet super të shtrenjta të partneres të tij, Georgina Rodriguez dhe së fundmi ka bërë xhiron e rrjetit dhurata luksoze që futbollisti i ka.

Finalja e Kupës së Shqipërisë, si ajo e Francës. FSHF kërkesë për ta luajtur me tifozë

Një stadium i boshatisur nuk mund të jetë asnjëherë i bukur, ashtu si edhe loja që prodhohet në fushë dhe pavarësisht kualiteteve të skuadrave, nuk mund të mbërrijë në nivelin e duhur duke qenë se entuziazmi i tifozëve është unik. Një atmosferë të vakët po përpiqet ta shmangë FSHF, e cila i ka bërë kërkesë instancave shtetërore që finalja e.

“Dridhet” Çelsi, presidenti Abramoviç shet 400 milionë euro aksione nga kriza e koronavirusit

Presidenti i Çelsit, Roman Abramoviç ka shitur 40% aksione të kompanisë së tij të arit e cila shkon diku tek 400 milionë euro. Ky vendim i manjatit rus ka ardhur si pasojë e krizës nga koronavirusi, ku kompanitë e tij kanë humbur shumë para, teksa atij i duhet të mendojë edhe për klubin e futbollit Çelsi që ka në pronësi..