X
Fiton skedinë me humbjen e Shqipërisë, komentatori Kosta Grillo “godet” sërish: Si e parashikova ndeshjen me kardashët

Komentatori i njohur shqiptar Kosta Grillo ka “goditur” serish. Teksa shkaktoi polemika disa kohë më parë, me deklaratën në një studio televizive, se bën tifo për Serbinë, kësaj herë, Grillo ka arritur të parashikojë saktë humbjen e djeshme të Shqipërisë ndaj Turqisë. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, Grillo ka ndarë me miqtë e tij skedinën e vendosur në.

Endri Çekiçi nuk di të ndalet, aktivizohet nga stoli dhe i shënon Bolonjës

I lënë jashtë Kombëtares, Endri Çekiçi vazhdon të tregojë një formë mjaft të mirë me skuadrën e tij në Slloveni. Mesfushori pogradecar ka qenë sërish sot protagonist në një ndeshje miqësore kundër Bolonjës, i cili ka arritur të gjejë disa minuta dhe të shënojë golin e barazimit. Çekiçi, i rikthyer nga dëmtimi është aktivizuar në pjesën e dytë, kur rezultati.

FOTO/ Gabimi i Strakoshës, shikoni reagimin e “Tifozëve Kuq e Zi” pas ndeshjes

Shqipëria u mposht mbrëmjen e djeshme nga Turqia me rezultatin minimal 1-0. Një gabim në minutat e fundit të portierit Thomas Strakosha, i kushtoi shtrenjtë kuqezinjve të Edi Rejës. Gardiani shqiptar nuk u mor vesh me mbrojtësin Ismajli, duke dal blof, teksa sulmuesi i Turqisë, Tosun, nuk fali me portën e boshatisur. Pas ndeshjes Strakosha, e pranoi gabimin e bërë,.

Strakosha: Gabova në momentin që skuadra kishte më shumë nevojë për mua, ndihem shumë keq

Thomas Strakosha ishte vendimtar me disa pritje në ndeshjen ndaj Turqisë, por gaboi në momentin e fundit me një dalje të gabuar aty ku përfituan turqit dhe e çuan topin në rrjetë. Në një prononcim pas ndeshjes, Strakosha u shpreh se ndihet keq pasi skuadra kishte nevojë për të. “Nuk e ëndërroja fare këtë mbrëmje. Çunat luajtën shumë mirë, kishin.

Shqipëria “bie” në Turqi, Ilir Meta: Pavarësisht golit shtrembaluq, kuqezinjtë shkëlqyen në karakter

Pas humbjes së Kombëtares shqiptare në Stamboll kundër Turqisë me shifrat minimale 1-0, ka reaguar menjëherë Presidenti i Republikës, Ilir Meta. Ai thotë se pavarësisht se pësuam një gol shtrembaluq, kuqezinjtë shkëlqyen sot me karakterin dhe me shpirtin e ekipit. Kreu i shtetit shpreh mirënjohjen për djemtë e kombëtares. “Pavarësisht një goli shtrembaluq, kuqezinjtë shkëlqyen sot për karakterin që treguan.

“Bëmë një ndeshje perfekte” flet Edi Reja: Kemi mangësi në sulm, por Shqipëria mund të vërë në rrezik çdo ekip

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, foli për “Supersport” pas humbjes me Turqinë (1-0). Reja shprehet mjaft i kënaqur me lojën e djemve të tij në fushë, dhe thotë se ekipi ka pasur rritje, ndërsa loja e bind për të ardhmen. I zhgënjyer për të pranuar këtë humbje? Nuk jam i zhgënjyer për lojën. Kemi bërë një lojë perfekte, po të.

Hafizi: Nuk po i gjejmë zgjidhje minutës së fundit, Roshi duhet të punojë me pozicionin

Pas ndeshjes kundër Turqisë, trajneri i njohur Astrit Hafizi u shpreh se Shqipëria meritonte që këtë ndeshje të merrte më shumë, ndërkohë që golin në minutën e fundit e ka një “sëmundje” që nuk po i gjen zgjidhje. “Janë disa humbje që djegin dhe nuk është hera e parë. nuk po gjen zgjidhje goli në minutat e fundit. u humb.

Manaj: Isha i sigurt që do të shënoja tek ai rast, por mbrojtësi turk…

Rei Manaj u shpreh pas ndeshjes se topi i dhënë nga Roshi, ishte një gol i sigurt për të, por në fund ishte një devijim i mbrojtësit ai që e ka bërë të gabojë vetëm pak centimetra larg portës. “Rasti? Besoj se atë top e kisha aq të lehtë sa e mendova për gol, por mbrojtësi ma ngriti pak topin.

Gjasula: Të vjen keq si e humbëm këtë ndeshje, në futboll ka gjithmonë vend për përmirësim

Një nga më të dalluarit kundër Turqisë (të humbur 1-0), ishte padyshim Klaus Gjasula i cili në një prononcim pas ndeshjes u shpreh se kuqezinjtë i bënë mirë detyrat por mungoi fati. “Gjynah shumë si humbëm por nuk kishim fat. Mundësinë e kishim por, Turqia kishte fat dhe është në krye. Kështu është futbolli. Ka shumë ndeshje që ne gjuajmë.

Memushaj: Kishim raste por nuk i shfrytëzuam, meritonim barazimin

Kapiteni i Kombëtares, Ledian Memushaj u shpreh i zhgënjyer pas ndeshjes kundër Turqisë. Mesfushori vlonjat u shpreh se Shqipëria kishte mundësi të bënte më shumë këtë ndeshje. “Kemi bërë një ndeshje të mirë dhe e dinim që do të ishte e vështirë. Duhet t’i shfrytëzonim mirë. E dinim që do të kishim raste dhe kishim. Pësuam një gol që nuk.