X
Hyn si zëvendësues dhe shënon tre gola, talenti Haland pushton Bundesligën në debutim

Erling Haland ka treguar se çdo investim që ka bërë Borusia Dortmund për të, është mëse i justifikuar. Talenti 19-vjeçar i cili shkëlqeu me RB Salcburg, ka lënë shenjë që në ndeshjen e tij të parë zyrtare me skuadrën gjermane, duke e ndihmuar këtë të fundit që të fitonte një ndeshje të pabesueshme 5-3 ndaj Augsburg. Në minutën e 55-të.

Lacio i jep leksion Sampdorias me rekordin e ri, tani është vetëm tri pikë larg kreut

Skuadra e Lacios vazhdon marshimin e ri dhe sot me fitoren rekord në historinë e klubit, të 11-n radhazi në kampionatin italian si asnjëherë më parë, ka arritur që t’i afrohet ndjeshëm kreut të renditjes së Serisë A duke u konfirmuar si pretendente. Ekipi i Thomas Strakoshës, ka mundur 5-1 Sampdorian dhe tani është vetëm 3 pikë pas Juventusit kryesues.

Trajneri i Veronës konfirmon Rrahmanin titullar, elozhe për Kumbullën: Ai është një shembull

Skuadra e Veronës po ruan një formë të shkëlqyer në Serinë A, ndërsa një meritë të madhe në këtë kanë edhe dy mbrojtësit shqiptarë, Amir Rrahmani dhe Marash Kumbulla. Nëse Rrahmani konfirmoi transferimin e tij te Napoli në verë, Kumbulla është në pritje teksa klubet më të mëdha në Itali dhe jo vetëm garojnë për shërbimet e tij. Në konferencën.

Sarri: Nuk ndjek merkaton e ekipit tim, imagjino atë të Interit. Nuk i kam frikë

Tekniku i Juventusit, Mauricio Sarri ka dalë ditën e sotme në konferencë për shtyp në lidhje me ndeshjen e nesërme ndaj Parmës. Sarri thekson se nuk ka frikë nga Interi, ndërsa shprehet se Ronaldo nuk ndikon në cilësitë e Dibalës. Merkatoja e Interit? “Nuk po ndjek merkaton tonë, imagjinoje atë të Interit. Të pasurit frikë është një fjalë e madhe..

Portieri shqiptar përgatitet të ndryshojë skuadër, e pret vendi i titullarit në një tjetër ekip të Serisë B

Portieri Elhan Kastrati është duke zhvilluar një sezon pozitiv me skuadrën e Peskarës. Gardiani shqiptar ka pasur minuta në dispozicion edhe falë një dëmtimi të Fiorilos i cili konsiderohet si titullari i portës. Në këtë formë, me rikthimin e tij 22-vjeçari nuk do të kishte një post të garantuar në 11-tëshen titullare. Ndaj, transferimi në një tjetër klub po shqyrtohet.

Dështoi me Politanon dhe pista për te Shaqiri e komplikuar, Roma hedh sytë nga Januzaj

Roma u detyrua të ndërhynte në merkato pas dëmtimit të Nikolo Zaniolo. Talenti i verdhekuqve ka mbyllur sezonin pas këputjes së ligamenteve dhe në këtë formë klubi kërkon një zëvendësues të tij, pasi tashmë si alternativë në krahun e djathtë të sulmit ka mbetur vetëm Ynder. Kryeqytetasit menduan për Xherdan Shaqirin. Sulmuesi e njeh kampionatin italian pasi në të kaluarën.

Vllaznia padit Bylisin për 120 milionë lekë, shkak bëhet lojtari i ballshiotëve

E bujshme! Vllaznia hedh në gjyq klubin e Bylisit për lojtarin Eridon Qardaku. “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht se drejtuesit shkodranë kanë depozituar pak ditë më parë në Dhomën e Zgjidhjes së Konflikteve në FSHF kërkesën për ta detyruar Bylisin që të paguajë vlerën e kompensimit për trajnim te Vllaznia për futbollistin Qardaku. Në bazë të dokumentacionit zyrtar që klubi ka.

Firmosi kontratën e jetës me Napolin, zbulohet sa milionë euro do të fitojë Rrahmani

Ish-mbrojtësi i Partizanit, Amir Rrahmani, firmosi ditën e sotme kontratën e jetës. Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, finalizoi me sukses transferimin e tij te skuadra e Napolit, teksa ditën e sotme kaloi me sukses testet mjekësore duke nënshkruar për 5 vitet e ardhshme. Rrahmani do të jetë nën urdhrat e trajnerit Gatuzo, duke filluar nga vera e këtij viti, pasi.

Sulmohet me dinamit makina e arbitrit: Federata ndalon kampionatin

Federata e Futbollit e Qipros ka pezulluar të gjithë ndeshjet e kampionatit “për kohë të pacaktuar” pasi një arbitër rrezikoi jetën, por për fat doli i paprekur, nga një atentat me dinamit kundër makinës së tij. Policia lokale ka shpjeguar se shpërthyesi ishte ruajtur në një dispozitiv eksploziv vendosur në kofanon e makinës së arbitrit Andreas Constantinou, duke shkaktuar dëme.

Dhjetë sportistët më të paguar të dekadës, shifrat janë të çmendura

Të bëhesh sportist i madh është një sfidë, të cilën shumë pak njerëz e kalojnë, por ata që ja arrijnë, përveç suksesit përfitojnë edhe shumë para. “Transfermarket” ka publikuar listën e sportistëve, që kanë grumbulluar më shumë para nga pagat e klubeve, por edhe sponsorët. Në listë janë dhjetë atletë të gjashtë sporteve të ndryshme. Në vendin e parë është.