X
Arrihet marrëveshja me FSHF-në, Reja edhe për katër vite në krye të kuqezinjve

Është arritur marrëveshja mes Federatës Shqiptare të Futbollit dhe Edi Rejës. Trajneri italian ka firmosur një kontratë 4-vjeçare me kombëtaren shqiptare. Tekniku 74-vjeçar në katër vitet e qëndrimit të tij do të përfitojë rreth 1.2 milionë euro.

Rrahmani protagonist te Verona: Mbrojtës modern dhe i shpejtë, funksionon si mrekulli me Kumbullën

Amir Rrahmani u transferua këtë sezon te skuadra e Veronës nga kroatët e Dinamo Zagreb. Mbrojtësi ishte shumë pranë kalimit në Belgjikë fillimisht, teksa kishte rënë dakord për një kontratë katërvjeçare me Standart Liezh. Megjithatë, ndërhyrja në momentet e fundit e drejtorit sportiv të veronezve bëri që ish-futbollisti i Partizanit të transferohej për diçka më pak se dy milionë euro.

Totehemi shkarkon Poçetinon, presidenti Levi: Nuk donim ta bënim, por…

Totenhemi ka shkarkuar Mauricio Poçetinon, trajneri që sezonin e kaluar i udhëhoqi “Spurs”-at në finalen e humbur të Champions League përballë Liverpulit. Me një komunikatë zyrtare, shoqëria angleze ka zyrtarizuar lamtumirën e argjentinasit pas pesë vitesh e gjysmë. Poçetino paguan në këtë mënyrë startin e keq në kampionat, teksa Totenhemi është 20 pikë pas Liverpulit kryesues. “Nuk donim ta bënim.

Nuk kërcente topi, shtyhet katër orë ndeshja historike e përfaqësueses U21 të Italisë

Kushtet atmosferike në stadiumin e Katanias kanë detyruar shtyrjen me disa orë të ndeshjes historike të Italisë U21 ndaj Armenisë U21. Një duel i veçantë, jo vetëm për shkak se luhet për eliminatoret e Europianit, por edhe se gjykohet nga një arbitre femër. Francezja Stefani Frapart, e cila në verë u caktua të arbitronte Superkupën e Europës mes Çelsit dhe.

FSHF i ofroi kontratë 4-vjeçare, habit trajneri Reja: Jam shumë i vjetër, e dua…

Drejtues të FSHF-së dhe Edi Reja kanë pasur një takim ditën e sotme ku kanë biseduar në lidhje me kontratën e re, ku nga të dy palët ka pëlqim për të arritur marrëveshje dhe sa i përket termave financiar nuk ka asnjë kleçkë pasi janë dakordësuar. Drejtues të FSHF-së i kanë ofruar atij kontratë katërvjeçare, por 74-vjeçari ka kërkuar kontratë.

Pritet takimi sqarimit Ronaldo-Sarri, por një si CR7 nuk kërkon kurrë falje

Katër gola në tri ditë dhe dy fitore me Portugalinë. Cristiano Ronaldo ka mbyllur në mënyrën më të mirë nëntorin me kombëtaren luzitane dhe është gati të fokusohet te Juventus. Por situata te skuadra bardhezi, nuk është e njëjtë. Përpara se të nisë përgatitjet me “Zonjën e Vjetër”, CR7 duhet të zgjidhë mosmarrëveshjet me trajnerin Maurizio Sarri. Tekniku “guxoi” si.

Në Itali janë të bindur, Juventus do të tentojë të marrë Kilian Mbapen

Juventusi është kthyer në vitet e fundit në një nga skuadrat më të mira në botë, duke u kthyer padyshimnë favoritin kryesor për të fituar Ligën e Kampionëve. Megjithatë, ky trofe i shumëdëshiruar po i mungon bardhezinjve pavarësisht shpenzimeve kolosale në merkato duke afruar edhe futbollistë me shumë emër. Sakaq, “Tuttosport” raporton se Juventusi pritet të jetë shumë aktiv edhe.

“Divorci i pashmangshëm”, mediat italiane plasin “bombën”: Edi Reja nuk do të jetë më trajneri i Shqipërisë!

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane. Bëhet fjalë për trajnerin e Kombëtares, Edi Reja! Sipas prestigjiozes italiane, “Gazzetta dello Sport”, Edi Reja nuk do të jetë më trajner i Shqipërisë. I njëjti burim raporton se kontrata e trajnerit italian ka përfunduar në ndeshjen ndaj Francës dhe nuk do të rinovohet më. “Ndërkohë trajneri Reja po mbyll.

Djali i ish kapitenit Vata, “tradhëton” Shqipërinë, nis me kombëtaren e Irlandës

Roko Vata, djali i ish-kapitenit të Kombëtares, Rudi Vata, pritet të bëjë debutimin e tij me 15-vjeçarët e Irlandës, në sfidën kundër Polonisë. Ai është 14-vjeç dhe është pjesë e akademisë së Sëlltikut, teksa ka zgjedhur të jetë pjesë e Irlandës, pasi është dhe origjina e mamasë së tij. Në një prononcim për “thescottishsun”, ish-kapiteni i Kombëtares, Rudi Vata, foli.

FOTO/ I humbi kuleta në Prishtinë, ja gjesti i kosovarit ndaj tifozit anglez

Jehona e mikpritjes së kosovarëve ndaj tifozëve dhe skuadrës së Anglisë ka marrë përmasa të mëdha. Shumë media personazhe të sportit dhe jo vetëm janë mrekulluar nga kjo atmosferë duke i falënderuar “dardanët” për respektin e treguar. Një tjetër ngjarje e cila mbete në vazhdën e dashamirësisë së popullit kosovarë ndaj Anglezëve është edhe një histori e bërë publike nga.