X
Gjasula: E nisa nga shumë poshtë në Gjermani, por sot jam… Klaus Gjasula

Një nga mesfushorët më të dalluar në ndeshjen ndaj Moldavisë, ishte Gjasula i cili në një prononcim për “Supersport” u shpreh se e ka nisur nga shumë poshtë dhe prandaj sot po luan në nivele të larta. “Erdha nga poshtë pasi në Gjermani kam luajtur në çdo kategori. E nisa shumë poshtë dhe çdo vit u zhvillova. Jam Klaus Gjasula!.

Cikalleshi: Të lumtur me këtë fitore, por na duhej një rezultat pozitiv në Turqi

Sokol Cikalleshi ka arritur të shënojë një tjetër gol me fanellën kuqezi në ndeshjen ndaj Moldavisë. Ai u shpreh për “Supersport” se ndihet i lumtur për fitoren dhe golat e shënuar. “Nuk ka ndonjë sekret por mjafton të përmend punën e vazhdueshme në Kombëtare dhe puna po shpërblehet duke shënuar gola. për fitoren e sotme jemi të lumtur sepse shënuam.

Duka: Rinovimi i Rejës? Nuk kam shumë për të diskutuar, të flasim për Botërorin dhe Ligën e Kombeve

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, u shpreh pas ndeshjes se kjo ishte një fitore që jep shpresë për të ardhmen. Ai shtoi se Shqipëria po jep sinjale ndërkohë që për “Supersport” u ndal edhe te rinovimi i Rejës, për të cilin tha se nuk ka shumë për t’u diskutuar. “Tani që mbaroi duket e lehtë me 4 gola por deri.

Manaj: Do të doja të shënoja në Turqi, shpresoj të rinovojë Reja sepse kemi liri me të

Në një intervistë për “Supersport”, Rei Manaj u shpreh se goli i shënuar e bën të ndihet mirë por shton se do të kishte dëshirë të shënonte kundër Turqisë. Ndërkohë, ai shtoi se dëshiron që të rinovojë edhe Reja. “Besoj se ishte gol i kërkuar. Kisha 2-3 ndeshje që isha afër por shënova sot. Kryesorja ishte që po fitonim. E.

Reja: Po krijojmë një skuadër të vërtetë dhe me cilësi, më vjen keq për ata që nuk luajtën

Edi Reja u shpreh mjaft i lumtur pas ndeshjes kundër Moldavisë, aty ku fituan 4-0. Ai u shpreh se po ndërtohet një skuadër e vërtetë dhe me shumë cilësi. Për “Supersport” shtoi se edhe debutuesit bënë paraqitje të mirë. “Ndeshje të tilla janë të vështira por më vjen mirë për djemtë sepse ishin shumë të impenjuar dhe në Turqi. U.

Franca e Turqia ndahen në barazim, shtanget Portugalia. Ja rezultatet e plota të mbrëmjes

U luajtën mbrëmjen e sotme, të tjera ndeshje nga fushata eliminatore për EURO 2020, veç Shqipërisë dhe Kosovës. Kështu, në grupin e kuqezinjve, Islanda fitoi 2-0 pastër në shtëpi ndaj Andorrës, ndërkohë që ndeshja që pritej me më shumë interes, ajo mes Francës dhe Turqisë, përfundoi në barazim 1-1. “Gjelat” dominuan takimin, por arritën të shënojnë vetëm në minutën e.

Debutimi historik me Kombëtaren, Trashi: Ju tregoj çfarë më tha trajneri Reja para ndeshjes

Lorenc Trashi ka pohuar se nuk e kishte parë as në ëndërr një debutim si ai i sotmi. Në intervistën e dhënë për gazetarin Pano Xhixho të “RTSH”, mbrojtësi i Partizanit tha se ia dedikonte gjithçka familjes. “Po, është e vërtetë. Nuk e di, por është një emocion i papërshkrueshëm me fjalë. Kjo është një ëndërr e bërë realitet. Një.

Kosova i jep leksione futbolli Malit të Zi, fiton dhe i afrohet kualifikimit

Kosova ka arritur të marrë një fitore mjaft të rëndësishme në shtëpi, aty ku ka mundur me rezultatin 2-0 skuadrën e Malit të Zi. Të dy golat, janë shënuar në pjesën e parë ndërkohë që skuadra e drejtuar nga Shaland nuk e ka vënë në diskutim për asnjë moment fitoren në një takim të dominuar në çdo aspekt. Fillimisht ishte.

Shqipëria e Rejas argëton dhe fiton, tjetër sukses me goleadë për kuqezinjtë

0-4! Një Super Shqipëri përballë një Moldavie të dobët në Kishinau. Kuqezinjtë dominuan plotësisht ndaj Moldavie vendase, që për më tepër vinte pas një humbje me modestët e Andorrës. Katër gola – tre në pjesën e parë: Cikalleshi, Bare dhe Trashi, të kompletuar me golin e dytë personal të Manajt. Një fitore e bukur në transfertë e Kombëtares së drejtuar.

LIVE Moldavi-Shqipëri 0-3 / Supergol i Trashit, debutim perfekt i lojtarit të Partizanit

LIVE Moldavi-Shqipëri 0-3 22′ Çikalleshi, 34′ Bare, 40′ Trashi Moldavia: Koshelev, Reabciuk, Mudrak (30′ Rozgoniuk), Posmak, Graur, Ionita, Perpelita, Suvorov, Anton, Sidorenko, Cebotaru. Trajner: S. Altman Shqipëria: Strakosha, Dermaku, Gjimshiti, Ismajli, Veseli, Trashi, Bare, Abrashi, Gjasula, Manaj, Çikalleshi. Trajner: E. Reja KV: Mudrak, Graur GOLAT 40’ GOOOL Shqipëria, shënon Trashi. Goditje nga jashtë zonës e mbrojtësit të Partizanit, i cili.