X
Ansu Fati pranë rinovimit me Barcelonën, katalanasit i vendosin një klauzolë të lartë

Djaloshi i talentuar i Barcelonës, Ansu Fati është pranë nënshkrimit të një kontrate të re me katalanasit, me një klauzolë largimi prej afro 400 milionë eurosh. 17-vjeçari raportohet se ka arritur marrëveshje me Barcelonën për një kontratë afatgjatë. Kontrata aktuale e Ansu Fatit me ekipin spanjoll skadon në vitin 2022, dhe arritja e marrëveshjes është një çlirim i madh për.

Prapaskenat e merkatos, klubi spanjoll refuzoi 50 milionë euro nga Juventusi për sulmuesin e tyre

Sipas “Marca”, Atletiko Madrid ka refuzuar 50 milionë euro nga Juventusi për Alvaro Moratën. Raportohet se oferta është bërë me kërkesë të trajnerit të ri të bardhezinjëve, Andrea Pirlo. Morata dëshiron të largohet nga Madridi, dhe këtë i’a ka komunikuar edhe trajnerit Simeone. Gjithsesi, Atletiko Madrid kërkon 63 milionë euro për sulmuesin. Juventusi i ka bërë një propozim Atletikos për.

Lojtari “i ngec në derë” Juventusit, bardhezinjtë po hasin vështirësi për shitjen e tij

Juventus po has vështirësi për të gjetur një skuadër për Dagllas Kostën. 30-vjeçari nuk bën pjesë më në planet e bardhezinjëve, dhe klubi italian dëshiron ta shesë në verë që të rrisë të ardhurat. Gjithsesi “Calciomercato.com”, zbulon se ofertat e pritura nga Mançester Junajtid, Atletiko Madrid apo Bajern Mynih ose nuk janë materializuar ose kanë qenë poshtë çmimit prej 50.

“Kush blen Bale i paguajmë gjysmën e rrogës”/ Real Madrid gati të bëjë lëvizjen e paprecedentë

Nga ai gol fantastik në finalen me Liverpool në Champions League duket se ka kaluar një shekull. Nga ajo natë, Gareth Bale nuk ishte më ai, rendimenti i tij ka zbritur në mënyrë të frikshme e në këtë sezon ka luajtur vetëm 20 ndeshje, (1.260 minuta) tre gola e dy asist. Raporti mes uellsianit e Real Madrid është i mbyllur,.

“Rikthimi i tifozëve prioriteti i madh, humbasim 700 milion paund pa ta”

Të shtunën nis sezoni 2020/2021 në Premier League. Ndeshjet do të zhvillohen me dyer të mbyllura për shkak të pandemisë, teksa drejtuesit e futbollit ishullor po merren me rikthimin e tifozëve në shkallë. Richard Masters, shefi ekzekutiv i Premier League, flet hapur rreth ndeshjeve pa tifozë në një prononcim për BBC, aty ku thekson se mungesa e tyre ka një faturë.

Rrëfehet Griezmann: Probleme me Messin? Kështu më ndodhi edhe me Mbappe…

Sezoni i fundit nuk ka qenë pozitiv për Antoine Griezmann. Kampioni i botës la Atletico Madrid për Barcelonën dhe shënoi 15 gola në të gjithë kompeticionet me ekipin katalanas. Shumë është përfolur për mos arritjen e ndërtimit të një raporti të mirë me Leo Messin, teksa sulmuesi francez flet rreth kësaj çështje për RTL. “Raporti im me Leo Messin është njësoj.

Futboll vetëm në fundjavë/ Ndryshime në Spanjë, sezoni i ri nis me Eibar-Celta

Përveç Premier League, këtë fundjavë nis edhe sezoni i ri i La Ligës spanjolle. Tre ndeshje do të luhen të shtunën e 12 shtatorit, me Eibar-Celta Vigo sfidën hapëse (16:00). Federata Spanjolle e Futbollit (RFEF), gjatë një takimi me Ligën, ka marrë një vendim në prag të sezonit të ri: ditët e premte dhe të hënë nuk do të zhvillohen më.

Rey Manaj drejt rikthimit në Itali, shtohet kolonia kuqezi në Serie A

Rey Manaj është pranë kalimit te Hellas Verona. Ekipi ku shkëlqyen sezonin e fundit dy mbrojtësit Marash Kumbulla dhe Amir Rrahmani, ka piketuar sulmuesin e kombëtares shqiptare si përforcimin e duhur për repartin ofensiv dhe po negocion me agjentin e lojtarit dhe Barcelonën. Sulmuesi lushnjar, i cili është pjesë e “gjigantit” spanjoll dhe aktivizohet me ekipin B katalanas, u bë.

Ka shënuar disa herë në derbi, Milani mendon për transferimin e lojtarit të Interit

Në janar duhet të ishte “mall” shkëmbimi në operacionin që do të çonte Frenk Kesin tek Interi. Bisedimet dështuan, por Matias Vesino kishte dhënë paraprakisht miratimin për t’u transferuar në anën tjetër të Milanos. Rrugët e merkatos janë pa fund, ndaj uruguaiani ka përsëri shansin të veshë fanellën e Milanit dhe pa nevojën për t’u shkëmbyer me askënd. Ai është.

Pritej zyrtarizimi i tij te Juventusi, por Suarez është gati të kalojë në… Madrid

Prej kohësh qarkullojnë lajme se Luis Suarez do të largohet nga Barcelona dhe destinacioni i tij i radhës do të jetë Juventusi. Madje thuhet se ështl arritur edhe marrëveshja me kampionët e Italisë dhe shumë shpejt pritet zyrtarizimi. Megjithatë e ardhmja e sulmuesit të Barcelonës tani ka marrë një drejtim tjetër. Lojtari po vonon për të marrë pasaportë italiane dhe.