X
Yjet e skuadrës në karantinë, PSG e nis kampionatin me humbje

Me pjesën dërrmuese të formacionit titullar në karantinë, për shkak të infektimit nga koronavirusi, Paris Saint Germain e nisi sezonin e ri të kampionatit me humbjen minimale 1-0 në transfertën ndaj Lens, në një stadium të hapur pjesërisht për publikun. Kampionët në fuqi të Francës nuk kanë luajtur dy javët e para, për shkak të angazhimit në Ligën e Kampionëve.

350 mijë euro në tavolinë, Endri Çekiçin e duan me ngulm në Turqi

Endri Çekiçi mund të ndryshojë kampionat. Mesfushori nga Pogradeci, i cili ka spikatur me Olimpija Ljubjana në Slloveni, ka disa oferta. E fundit për të është ajo e MKE Ankaragucu, klub që garon në Superligën turke. Ekipa24 dhe media të ndryshme në Turqi e bëjnë me dije diçka të tillë. Gjithashtu zbulohet edhe oferta që klubi turk ka bërë për.

Bojkoti i Superiores, kryeministri Rama: Ky teatër me futbollistë skllevër duhet të mbarojë!

“Nuk kam asnjë dijeni për kërkesat. Nuk kam pasur asnjë kërkesë zyrtare për të diskutuar. Kemi bërë një sërë ndryshimesh në funksion të sporteve dhe të futbollit në veçanti. Nëse ka dialog, ka mundësi për të parë më tutje”, kështu e nisi kryeministri Edi Rama fjalën e tij, i pyetur nga mediat në lidhje me bojkotin e Superiores dhe kërkesat.

“Ne polakëve na quanin hajdutë”, Blaszczykowski kujton racizmin e gjermanëve

Racizmi ekziston kudo, pavarësisht stilit dhe formave. Jakub Blaszczykowski është një ndër emrat më të dashur të tifozëve polakë. 34-vjeçari ka një eksperiencë të madhe, teksa u bë i famshëm te Dortmund, klub në të cilin luajti gjatë viteve 2007-2015. Ish-kapiteni i Polonisë, ka dhënë një rrëfim ndryshe për Meczyki, duke u rikthyer pas në kohë dhe duke zbuluar racizmin e.

Kolarov: Zgjedhje e lehtë të vija tek Interi, i shënoj Milanit në derbi

Drejtuesit e Interit vepruan shpejt, arritën akordin me Romën dhe veshën zikaltër Aleksandar Kolarov. 34-vjeçari serbi i linjës së majtë, i cili ishte një kërkesë e trajnerit Antonio Conte, ka firmosur një kontratë për një vit, me opsionin e rinovimit deri në verën e vitit 2022. Kolarov ka thënë fjalët e para si interist në prononcimin e dhënë për Inter.

Verona refuzon ofertën gjermane, Interi s’heq dorë nga Kumbulla

Interi rikthehet në garë për mbrojtësin e kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla. Trajneri Conte ka shumë shpresë, por për mbrojtësin ka pasur edhe një ofertë nga Bundesliga gjermane. Pçr momentin duhet të mendojë të marrë veten fizikisht, por vëmendja është gjithashtu tek e ardhmja. Marash Kumbulla pritet që edhe për fare pak ditë të jetë lojtar i Hellas Verona dhe lajmet.

Shqipëria pa futboll, Superiorja shtyhet pa afat

FSHF ka njoftuar shtyrjen e Kategorisë Superiore, me kërkesë të Ligës Profesioniste të Futbollit. Vetë qeveria e futbollit shqiptar ka dalë me një komunikatë pak çaste më parë dhe bëhet me dije se shtyrja është pa afat dhe se klubet e Superiores presin reagimin e qeverisë në lidhje me katër kërkesat e bëra. NJOFTIMI I FSHF– Komiteti Ekzekutiv i Federatës.

VIDEO/ Shoku i Ibrahimovic realizon roveshatën që po “çmend” Kinën

Marko Arnautovic dhe Hulk shënuan për Shanghai SIPG, që mposhti me rezultatin 2-1 skuadrën e Qingdao Huanghai.  Një fitore e pritshme, pasi vendasit ishin favoritë dhe e realizuan objektivin. Vëmendjen në këtë ndeshje e mori një lojtar i miqve, Romain Alessandrini. 30-vjeçari ka luajtur edhe në Ligue 1 me Renne dhe Marseille, për të kaluar më pas në SHBA te.

Revolucioni i Koeman: I sakrifikuari dhe 11 të përzgjedhurit, si do të rreshtohet Barcelona

Barcelona pretendon të nisë një cikël të ri dhe trajneri Ronald Koeman ka projektuar disa ndryshime në skuadrën katalanase. Modul tjetër, 4-2-3-1 dhe jo më 4-3-3. I sakrifikuari është mesfushori Sergio Busquets. Spanjolli do të hapë krahun për momentin, pasi tekniku holandez po mendon të luajë në qendër të mesfushës me Frankie De Jong dhe Miralem Pjanic. Krahët e sulmit.

Nuk ka vend te Siti për të, portieri i Kosovës një hap larg kalimit te skuadra spanjolle

Duket se Aron Muriç e ka të pamundur të gjejë një vend te Mançester Siti, klub që zotëron edhe kartonin e lojtarit. Gardiani i Kosovës, mund të huazohet përsëri në një skuadër tjetër në mënyrë që të gjejë më shumë hapësira. Sipas asaj që shkruan “Mundo Deportivo”, portieri 1.98 metër i gjatë është shumë afër kalimit te skuadra e Gironës..