X
As Juventusi e Barcelona nuk shpëtojnë, si kriza ka “kapluar” futbollin

Juventus është ekipi i parë në Itali dhe i katërti në Europë për borxhin më të madh të grumbulluar. Në pjesën tjetër të Europës në vendet e para renditen Tottenham dhe Barcelona, që plotësojnë kornizën e futbollit në krizë Stadiumi në pronësi, titulli i nëntë kampion radhazi, 14 milion tifozë vetëm në Itali: një mburojë e vërtetë, e megjithatë Juventus.

Zyrtare: I plotësohet dëshira, Taulant Xhaka firmos për 4 vite

“E kam thënë gjithmonë: nëse presidenti më ofron një kontratë deri në fund të karrierës time, unë do ta firmosja menjëherë. Qëllimi im është ta mbyll karrierën time me Basel. Nuk dua të luaj me asnjë klub tjetër. Nuk kam frikë të luaj jashtë Zvicrës, por e kam theksuar gjithmonë se ndihem rehat këtu. Ofertat normalisht i shikoj, por siç.

Real i ri francez, AS zbulon planin e Zidane për vitin 2021

Real Madrid francez në vitin 2021. Ky është plani, sipas “AS”, që zbulon edhe tre objektivat që spanjollët kanë për merkaton e verës së ardhshme. Momentalisht madrilenët po kursejnë dhe presidenti Florentino Perez e ka thënë se nuk është koha të shpenzojnë, kur ata kanë arritur marrëveshje me futbollistët për të ulur pagat. Për të mbetur te objektivat, gazeta spanjollë.

Higuain largohet nga Juventus/ Inter Miami në të ardhmen

Historia mbyllet këtu. Mes dashurisë e urrejtjes Gonzalo Higuain largohet nga Juventus. Argjentinasi e shoqëria bardhezi kanë firmosur akordin për zgjidhjen e kontratës që do ti lejojë Pipita të firmosë një akord dy vjecar me Inter Miami të David Beckham, në MLS. Juventus do ti njohë Higuain një dalje të mirë prej 4 milionë euro, ose më saktë më shumë.

Paga, klauzola dhe kohëzgjatja: Milan shumë larg me Donnarumma

Gigio Donnarumma dhe Milani duket çdo ditë e më larg. Bisedimet për rinovimin e kontratës nuk po shkojnë si duhet dhe palët kanë këndvështrime të ndryshme në shumë çështje, sikurse shkruan “Gazetta dello Sport”. Mino Raiola kërkon një pagë 10 milion euro për klientin e tij, ndërkohë që Milani nuk shkon më shumë se 7 milion euro. Veç kësaj, agjenti.

Rikthim pas 10 vitesh, Lenjani firmos me klubin e madh zviceran

10 vite për t’u rikthyer te Grasshoper. Ermir Lenjani ka nënshkruar ditën e sotme dhe do të nisë një eksperiencë të re në klubin nga Zyrihu, ku më parë kishte luajtur 6 ndeshje në sezonin 2010/2011. Anësori i krahut të majtë aktivizohej prej tre vitesh me Sion dhe propozimit të Grasshopper nuk i ka thënë jo. Kontrata e tij është.

Van Gaal: Gasperini më mahnit! Pirlo? Nuk është e thënë të bëhet trajner i madh

Louis Van Gaal, trajneri i njohur holandez, prej tre vitesh nuk drejton një ekip, por kjo nuk e shmang dot nga dhënia e mendimeve në lidhje me zhvillimet që ndodhin ditët e sotme. Serie A ka qenë në fokusin e tij në një intervistë të dhënë. Pirlo si trajner, De Ligt dhe kalimi i Suares te Juventusi, në fokusin e.

“I çmenduri” firmos kontratën e re, festë te Leeds United

Zyrtarisht “I çmenduri” do të jetë pjesë e Leeds United edhe për një sezon. Marcelo Bielsa e paralajmëroi me një deklaratë besnikërinë e tij ndaj klubit anglez dhe ditën e sotme ka nënshkruar marrëveshjen e re. 100 ndeshje në krye të Leeds, 56 fitore të arritura dhe për 100 vjetorin e klubit u fitua titulli i Championship. Vite të tëra.

Suarez tradhton “Zonjën”. Juventusi gjen sulmues në Madrid, por duhen… 150 milionë euro

Luis Suarez largohet nga Juventusi. Operacioni për të transferuar “Pistoleron” në Torino nuk është pranë mbylljes, ashtu siç dukej disa ditë më parë. Lajmin e bën të ditur gazeta “Sport”, sipas së cilës sulmuesi uruguaian ka ende disa dyshime të mëdha për destinacionin e ardhshëm dhe po mendon çdo skenar të mundshëm përpara se të firmosë kontratën e tij të.

Ofertë e pazakontë, një televizion tenton Alexandro Paton

Ofertë e pazakontë për një futbollist, i cili ende nuk e ka mbyllur karrierën. Sulmuesi Alexandre Pato, rreth tre javë pasi është larguar nga Sao Paulo, ka marrë një propozim nga televizioni brazilian SBT. Ata e duan ish-futbollistin e Milanit si ekspertin e tyre televiziv për ndeshjet e Copa Libertadores. Pato duhet të komentojë ndeshjet gjatë kohës që është lojtar.