X
Njëri te Palermo e tjetri te Sampdoria, vëllezërit Doda “pushtojnë” futbollin italian

Futbolli italian ka në përbërje futbollistë të shumtë shqiptarë dhe njëri prej tyre është edhe Masimiliano Doda i cili aktualisht po vuan një dëmtim në ligament. Ndërkohë, aktualisht po e zëvendëson dikush tjetër dhe është pikërisht vëllai i tij, por ky i fundit aktivizohet me skuadrën e të rinjve të Sampdorias. Ditën e djeshme, 17-vjeçari Armelo Doda ka debutuar me.

Makina e re 265 mijë paund, rojet nuk e njohin futbollistin e Sitit. Nervozohen shokët e skuadrës

Xhon Stons i ka blerë vetes një makinë “Rolls Royce” me vlerë 265 mijë paund. Por dhurata e fundit i ka hapur probleme mbrojtësit të Sitit për të hyrë në qendrën stërvitore mëngjesin e së mërkurës.  Sipas “The Sun”, stafi i sigurisë nuk e ka njohur 25-vjeçarin dhe e ka ndaluar në hyrje për të identifikuar kush fshihej pas mjetit.

Liverpool nuk ndalet nga askush, Firmino mposht Wolves-in

Liverpool nuk di të ndalet, as Wolverhampton nuk ia ka dalë ta mposhtë skuadrën e drejtuar nga Jurgen Klopp. Firmino ishte heroi i The Reds, duke shënuar në minutën e 84-t. Braziliani me një goditje brenda zonës mposhti portieri kundërshtar dhe aty nisi festa 1 me 2 për ekipin e Jurgen Klop. Pak minuta më parë Liverpool kishte shpëtuar nga.

E bujshme nga Italia, Totenhem ka pranuar ofertën e Interit. Ja prapaskenat

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane minutat e fundit. Bëhet fjalë për mesfushorin danez Eriksen. Sipas gazetarit të “Gazzetta dello Sport”, Nikolo Shira, klubi londinez ka pranuar ofertën e Interit, teksa raportohet se palët kanë arritur akordin paraprak. Gjithmonë referuar mediave italiane, Interi do të paguajë 15 milionë euro plus 5 bonuse për shërbimet e mesfushorit..

Statistika e çuditshme, Ibrahimoviç tërheq tifozët më shumë së Ronaldo

Që Zlatan Ibrahimoviç do të kishte një impakt të rëndësishëm mediatik për Milanin, këtë nuk e vuri askush në dyshim, por që të kalonte edhe ato të skuadrave që kryesojnë renditjen, këtë nuk priste askush. Për herë të parë në këtë sezon, stadiumi “Rigamonti” i Breshias do të jetë i mbushur plot dhe sipas mediave italiane, merita është pikërisht e.

VIDEO/ Shënoi gol me dorë, Mbappe ‘tallet’ me vetveten në Twitter

Kylian Mbappe arriti të siguronte finalen e Ligës në Francë pasi ekipi i PSG mposhti në transfertë Reims me rezultatin 0-3. Përtej fitores së klubit parizien ajo që ra në sy ishte një veprim i Mbappes. Sulmuesi francez gjatë një rrëmuje në zonë tentoi ta arrijë topin, ndërkohë që rrëzohet nga mbrojtësi i Reims Axel Diassi. Pa hezituar, 21-vjeçari përdor.

Mbrojtësi i Luftëtarit hap gjyq ndaj klubit, Kukësi gati ta “rrëmbejë”

Nuk kanë fund gjyqet për Luftëtarin. I radhës që kërkon pagat dhe letrat nga klubi është Aurel Demo, i cili, në fakt, u projektua si kapiten pas largimit të Rapos. “Panorama Sport” mëson se mbrojtësi ka njoftuar klubin dhe tashmë pritet se çfarë vendimi do të japë Dhoma e Zgjidhjes së Konflikteve. 23-vjeçari që mund të luajë në disa pozicione.

VIDEO / Pasim edhe me prapanicë, Nejmar tregon aftësinë e re në fitoren e PSG

Nuk shënoi në fitoren 3-0 të PSG ndaj Reims në gjysmëfinalen e Kupës së Ligës, por braziliani Nejmar ishte protagonisti kryesor i sfidës mes dy skuadrave. Markinjos, Kouasi dhe autogoli i Konana siguruan një vend në finale për PSG-në, e megjithatë emri i Nejmar ishte ai që pushtoi rrjetet sociale pas sfidës. Kjo, pasi braziliani tregoi një aftësi të re.

Juventusi nuk e diskuton Romën, i mjafton një pjesë për të kaluar në Kupë

Juventusi ka mundur Romën 3-1 në çerekfinalet e Kupës së Italisë dhe ka kaluar në turin tjetër ku pret me qetësi fituesin e përballjes Milan-Torino. Juventusi kaloi në avantazh në këtë duel që në minutën e 26-të më anë të Kristiano Ronaldos, i cili pas një sprinti në krahun e majtë, lëshoi një gjuajtje të pakapshme për Lopez. Në minutën.

Dy vite pa ekip, De Biazit i ofrohet drejtimi i kombëtares së njohur

Pas dy vitesh, Xhani de Biazi pritet të rikthehet në stol dhe ta bëjë në një kombëtare, që kur udhëhoqi Shqipërinë për pesë vite dhe arriti edhe kualifikimin në Euro 2016. Trajneri italian është gati për të pranuar rolin si trajner i Iranit, teksa sipas “Sky Sport” kontaktet kanë nisur me kohë. De Biazi u shkarkua dy vite më parë.