X
Tirana kampione pas 11 vitesh! Festival fishekzjarresh në “Air Albania”, shikoni momentin kur kapiteni Karabeci ngre lartë trofeun

Momente emocionuese  në “Air Albania”. Kapiteni i Tiranës, Erando Karabeci, ngriti në qiellin e impiantit modern trofeun e kampionatit të dorëzuar nga presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Menjëherë pas ngritjes së trofeut, kanë shpërthyer fishekzjarrë të shumte, dhe shirita bardheblu, të cilët e kanë ndezur atmosferën edhe pse pa praninë e tifozëve, të cilët janë mbledhur nëpër sheshet.

“Fanellën ma dha Rudi Vata”, Ilir Meta tregon dashurinë e tij për Tiranën: Sot jemi të gjithë tifozë me…

Tirana e mbylli sezonin me një barazim 1-1 përballë Bylisit por kjo pak rëndësi ka. Tirana prej 2 javësh kishte mbyllur çdo llogari me titullin dhe ndeshjet ishin thjesht për statistikë. Në përfundim të ndeshjes, para ceremonisë foli presidenti i Shqipërisë Ilir Meta. Numri një i vendit kishte veshur fanellën e Tiranës dhe nuk kishte si të mungonte në dhënien.

Meta dekoron basketbollistët e shquar shqiptarë Luan Shatku (pas vdekjes) dhe Agim Lahi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi me anë të një ceremonie të veçantë të mbajtur në Kopshtin e Gjelbër të Institucionit dy basketbollistë të shquar shqiptarë. Presidenti Meta dekoroi Luan Shatkun (pas vdekjes) me Titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit”, me motivacionin:“Në shenjë vlerësimi për pasionin, përkushtimin dhe veprimtarinë e suksesshme, si lojtar basketbolli i skuadrave ‘Vllaznia’, ‘Partizani’ dhe Ekipit.

Real Madrid në alarm, infektohet me koronavirus një futbollist

Real Madrid ka konfirmuar lajmin se futbollisti Mariano Diaz është infektuar me Covid-19. Me anë të faqes zyrtare kampionët e Spanjës njoftuan se Diaz është në gjendje të mirë shëndetësore dhe se është i izoluar në shtëpinë e tij. “Pas testimit për COVID-19, ne u njoftuam se futbollisti ynë, Mariano Diaz, ka rezultuar pozitivë. Futbollisti është në gjendje të mirë.

Partizani ‘shpëton’ nga koronavirusi, klubi njofton shërimin e lojtarit të fundit

Partizani ishte padyshim klubi i goditur më rëndë nga Covid-19 në vendin tonë. Te klubi i kuq u konfirmuan plot pesë lojtarë të infektuar, të cilët u izoluan menjëherë në banesat e tyre. Në ditët e kaluara klubi i kuq bëri me dije se Dejan Boldor, Besnik Ferati, Esat Mala dhe Kristi Kote e kanë mundur virusin dhe kanë rezultuar.

Në shtrat vetëm me…/ Si e pret Georgina, Ronaldon pas triumfit në Serie A (FOTO)

Cristiano Ronaldo nuk u ndal as këtë vit, një tjetër trofe iu shtua muzeut të CR7 pas fitores së Serie A me Juventus. Ronaldo shënoi golin e parë dje pas një pase të mrekullueshme nga Pjanic gjatë një goditje dënimi. Por menjëherë pas fitores e dashura e tij Georgina Rodriguez ka postuar një foto me të brendshme në shtrat pranë.

Zbardhet vendimi i Gjykatës, ish-futbollisti i Kombëtares dënohet me burg

Telashet për Klodian Duron vazhdojnë, i cili fillimisht u arrestua më 27 mars. Arseyja e arrestimit ishte për dhunë në familje dhe përndjekje. Ish-bashkëshortja e Duros kishte marrë më herët një urdhër mbrojtje nga gjykata, ndërsa ishin në proces divorci, i cili është në Apel. Duro nuk i ka pranuar akuzat e ngritura në drejtim të tij, duke u shprehur.

Juventus, kampion i Italisë, titulli i 9-të rresht! Triumfojnë Sarri dhe Cristiano Ronaldo

Juventusi më në fund mbyll llogaritë e titullit dy javë para fundit të kampionatit. “Zonja e vjetër” fitoi 2-0 përballë Sampdorias në “Allianz Stadium” dhe shpallet për herë të nëntë radhazi dhe të 36-tën në histori kampion i Italisë. Në fakt, ishte thjesht çështje kohë që bardhezinjtë ta siguronin matematikisht trofenë, pasi edhe rivalët e këtij sezoni, Interi dhe Lazio,.

“Teknik dhe plot personalitet, ja ku me bindi”, Reja thur elozhe për Kumbullën

Elozhet për Marash Kumbullën nuk kanë fund. Edoardo Reja është ndalur te cilësitë e mbrojtësit 20-vjeçar, i cili do të largohet nga Hellas Verona në fund të sezonit. Trajneri i kombëtares së Shqipërisë, gjatë një prononcimi për të përditshmen L’Arena, citon disa nga cilësitë më të mira të qendërmbrojtësit nga Malësia e Madhe. “Ai është një futbollist me perspektivë të.

Lazio “shfryn” ndaj Veronës, Immobile barazon Lewandowskin

Lazio siguroi fitoren e dytë radhazi në Serinë A, por shumë vonë për t’i prishur festën e titullit të nëntë radhazi të Juventusit. Skuadra bardhekaltër triumfoi 1-5 në fushën e Veronës, por ç’është më e rëndësishmja çoi tri herë te goli Ciro Immobilen, që shkon në kuotën e 34 finalizimeve në krye të listës së golashënuesve të Serisë A, duke.