X
EURO 2020/ Franca dhe Turqia marrin fitoret e radhës, Ronaldo shënon katër gola

Në mbrëmjen e sotme u luajtën edhe sfidat e tjera kualifikuese për Euro 2020, teksa Franca e cila është edhe në grupin e Shqipërisë, luajtën ndaj Andorrës dhe fituan 3-0. ‘Gjelat’ janë favoritë absolute për të triumfuar, për t’i dhënë vazhdimësi edhe triumfit të kaluar me kuqezinjtë, ndërsa udhëheqin grupin me 15 pikë, po aq sa Turqia. Ndërkohë, Turqia luajti.

Kosova bie dhe humb rekordin përballë Anglisë, por Dardanët lënë fushën me kokën lart

Kosova nuk ia ka dalë në mbrëmjen e sotme të ruaj rekordin e pathyeshmërisë e cila zgjaste prej 15 ndeshjesh radhazi. Dardanët u mposhtën nga Anglia me rezultatin 5-3. Një takim emocionues që dhuroi spektakël nga të dyja skuadrat. Dardanët i treguan edhe njëherë tjetër kualitetet e tyre, ndërsa britanikët nuk janë rivalët direkt të Kosovës për kualifikimin në Euro.

Autokritikë shembullore, Shqipëria i jep leksion futbolli Islandës

Shqipëria triumfoi 4-2 me Islandën, duke bërë autokritikën më të mirë pas humbjes 4-1 me Francën në Paris. Golat mbajnë firmat e Dermakut (33′), Hysajt (59′), Roshit (79′) dhe Cikalleshit (82′). Fitorja e tretë në gjashtë ndeshje, pas atyre me Andorrën (3-0) dhe Moldavinë (2-0). Suksesi i kuqezinjve u shkoi për shtat Francës dhe Turqisë, të cilat pas fitoreve të.

LIVE Shqipëri-Islandë 4-2/ Vjen goli i katërt i kuqezinjve, shënon edhe Cikalleshi

Kombëtarja shqiptare luan ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian, aty ku përballë ka skuadrën e Islandës. Kuqezinjtë kanë detyrim fitoren në këtë takim, duke qenë se një humbje do t’i linte jashtë Europianit. Minutë pas minute: 90’6 Mbyllet sfida. Shqipëri-Islandë 4-2 82′ GOOOL – Kuqezinjtë kanë shpërthyer. Pasimi fantastik i Memushaj dhe Cikalleshi gjen rrjetën. Shqipëri-Islandë 4-2 79’ GOOOL.

Kosova nuk përkulet, Muriç një hero, i pret penalltinë Keynit

Kosova po dhuron spektakël gjatë pjesës së dytë. Anglia fitoi një penallti, të cilën e ka marrë përsipër ta realizojë Kejn. Mirëpo, sulmuesi anglez ka humbur penalltinë përballë Muriç. Ishte Muriç ai i cili kuptoi anën e Kane dhe priti penalltinë. Shifrat vazhdojnë të mbeten 5:3, me Kosovën që ka shënuar dy gola në pjesën e dytë të takimit.

LIVE Shqipëri-Islandë 2-2/ Tjetër gol në Elbasan, barazojnë sërish islandezët

Kombëtarja shqiptare luan ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian, aty ku përballë ka skuadrën e Islandës. Kuqezinjtë kanë detyrim fitoren në këtë takim, duke qenë se një humbje do t’i linte jashtë Europianit. Minutë pas minute: 59’ GOOOL Islanda! Ka realizuar Sigorson golin e barazimit pas një rrëmuje në zonë. 55′ Faull në sulm nga Cikalleshi dhe merr karton.

LIVE Shqipëri-Islandë 2-1/ Hysaj kalon sërish avantazh Shqipërinë

Kombëtarja shqiptare luan ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian, aty ku përballë ka skuadrën e Islandës. Kuqezinjtë kanë detyrim fitoren në këtë takim, duke qenë se një humbje do t’i linte jashtë Europianit. Minutë pas minute:  52′ GOOOL Shqipëria! Manaj ka dhënë një top mjaft të bukur me thembër për Hysajn, i cili ka dalë i vetëm përballë portierit.

Mbyllet pjesa e parë/ Supermaci britanike, Anglia shuplakë Kosovës: 5 gola në 45 minuta

Kosova ka shënuar gol ndaj Anglisë. Për kosovarët goli u shënua nga ana e Valon Berishës. Goli u shënua që në fillim të ndeshjes. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e 50-të. Ekipi i Kosovës vazhdon të habisë me rezultatet e arritura. Por, Anglia ka reaguar menjëherë. Stërling barazoi shifrat 1:1, pasi shënoi në.

LIVE Shqipëri-Islandë 1-0/ Mjafton vetëm Dermaku, Shqipëria e mbyll të parën në avantazh

Kombëtarja shqiptare luan ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian, aty ku përballë ka skuadrën e Islandës. Kuqezinjtë kanë detyrim fitoren në këtë takim, duke qenë se një humbje do t’i linte jashtë Europianit. Sa i përket formacioneve, Reja ka bërë disa ndryshime me Lenjanin, Memushajn, Gjasulën e Dermakun që e nisin titullar, ndërkohë që edhe në sulm do të.

LIVE, Angli-Kosovë 2-1 / Anglia përmbys Kosovën, Kejn nuk fal ndëshkon Dardanët

Angli-Kosovë 2-1 Formacionet zyrtare: Kosova: Muriç; Hadërgjonaj, Aliti, Rrahmani, Vojvoda; Halimi, Voca; V. Berisha, Celina, Muslija; Muriqi Trajner: Bernard Shaland Anglia: Pikford; Aleksandër Arnold, Kin, Meguajër, Çilluell; Rajs, Henderson; Sanço, Barklej, Sterling; Kejn Trajner: Garet Sauthgejt Minutë pas minute: 19′ Anglia kalon në avantazh, Kejn mposht Muriç. 2-1 17′ Sterling rreziku kryesor, por këtë herë Hadërgjonaj e ndal 7′ Gooool!.