X
Ylli Rakipi “gozhdon” Nasip Naçon, çfarë thoshte dikur për oligarkët dhe qeverinë dhe si ka ndryshuar sot

Ylli Rakipi ka intervistuar mbrëmjen e sotme Nasip Naçon, kandidatin e PS-së në Berat, i cili bëri një kalim mjaft të bujshëm nga LSI drejt Edi Ramës. Gjatë intervistës në “Të Paekspozuarit” në MCN TV, Rakipi paraqiti disa deklarata të Naços përpara kalimit në PS, nga mendimet për lidershipin e LSI, tek oligarkët dhe lënie e mandateve. Për të gjitha.

Me shifra/ Pano Soko shpjegon se Rama mori 500 milionë euro për pandeminë, shpenzoi vetëm 160 milionë!

Pano Soko, ekspert ekonomie dhe kandidat i “Nisma Thurje” për Tiranën, ka shpjeguar në emisionin “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi në MCN TV, se sa para ka marrë qeveria në formë huaje për t’i përdorur për pandeminë dhe sa është shuma reale që qeveria shpenzoi. Soko ka bërë një analizë të detajuar, që tregonte se qeveria ka marrë rreth 500.

BIRN: Tregu i zi i shitjes së oksigjenit lulëzon mes pandemisë së COVID-19

Kur motra e Elvira Dushkut doli nga spitali pasi ishte kuruar për COVID-19 në fund të tetorit, ajo kishte ende insuficencë në frymëmarrje. Gruaja 68 vjeçare kujton se bëri e shqetësuar mbi një duzinë telefonatash “duke qarë dhe duke u lutur”, derisa siguroi me qira për 9 mijë lekë në muaj një pajisje oksigjeni. “Ky është një biznes i shëmtuar,”.

Sondazhi që gjeti rezultatin në Kosovë, del edhe për zgjedhjet në Shqipëri: Ja kush fiton në 25 prill!

Gazeta Express dhe Televizioni 7 kanë realizuar një sondazh për zgjedhjet në Shqipëri. Sondazhin e ka kryer kompania, që ka realizuar sondazhin për zgjedhjet në Kosovë. Rezultati i matjeve për zgjedhjet e 14 shkurtit ka qenë 100% i saktë me rezultatin zgjedhor. Sipas sondazhit, në Shqipëri shumicën do ta fitojë opozita. Në më pak se një muaj, Shqipëria zgjedh partinë.

“Pak mjekë dhe pa protokoll”, BIRN: Beteja në hije e spitaleve rajonale me COVID-19

Mëngjesin e 2 marsit në spitalin rajonal të Elbasanit, një pacient rreth të 70-ave po nxirret nxitimthi nga shërbimi i Imazherisë, i mbartuar nga dy djemtë e tij me ndihmën e disa çarçafëve. I moshuari me frymëmarrje të rënduar nga virusi Sars-Cov-2 po niset me urgjencë drejt Tiranës, por mes stafit mjekësor mbizotëron tensioni. “Më duhet më shumë oksigjen, nuk.

A duhet rrotacion politik? Fevziu: Nuk e them dot tani para zgjedhjeve, do të flas hapur pas zgjedhjeve!

Gazetari Blendi Fevziu, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi në MCN TV, ka folur për aktualitetin politik dhe zgjedhjet . Kur u pyet nga gazetari Ylli Rakipi, se a duhet të ketë rrotacion politik në 25 prill, Fevziu dha një përgjigje mjaft të sinqertë. Ai tha se nuk e thotë dot para zgjedhjeve këtë gjë, por sapo.

Ç’ndodh nëse Basha bashkohet me Ramën? Ilir Meta: Asgjë nuk është fatalitet, 25 prilli, provë zjarri për të gjithë politikanët!

Presidenti Ilir Meta, është pyetur në emisionin “Të Paekspozuarit”, për disa aludime, që hidhen shpesh për konsum nga kryeministri Rama dhe njerëz pranë tij, se pas 25 prillit mund të ketë një koalicion të madh PD-PS. Meta tha se edhe nëse kjo gjë ndodh “nuk është fatalitet”, por u shpreh se 25 prilli do të jetë “vija e zjarrit” për çdo.

“Sot, po përpiqemi të rikthejmë emisionin që pushteti na e kyçi”/ Çfarë tha Ylli Rakipi në nisje të emisionit “Të Paekspozuarit”

Mbrëmjen e sotme është rikthyer emisioni “Të Paekspozuarit” nga gazetari Ylli Rakipi, në ekranin e televizionit të ri “MCN TV”. Në hapjen e emisionit, gazetari Rakipi shpjegoi me një monolog, tentativën për të rikthyer një program të mbyllur nga pushteti një vit e gjysmë më parë. Ja çfarë tha Ylli Rakipi në nisje të emisionit:  “Sot, unë dhe një grup.

Rikthehet emisioni “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi. Ja në cilin kanal mund ta ndiqni!

Emisioni “Të Paekspozuarit” nga gazetari Ylli Rakipi, rikthehet të enjten në 20:45, në ekranin e MCN TV. “Të Paekspozuarit”, është një format televiziv me fokus në gazetarinë investigative dhe temat e aktualitetit politik. Që prej vitit 2015, në këtë emision, janë publikuar investigime të disa prej aferave korruptive më tronditëse, duke i shërbyer interesit të gjerë publik. Emisioni do të.

Kryetari CDU, Armin Laschet-Bashës: Korrupsioni mbetet problemi i madh për Shqipërinë, zgjedhjet e 25 prillit të jenë të lira dhe të ndershme

Kryetari i partisë gjermane CDU, Armin Laschet, i pranishëm në forumin “Perspektivat për një të ardhme evropiane të vendit”, organizuar nga organizuar nga Fondacioni Konrad Adenauer dhe Akademia Politike, deklaroi se korrupsioni mbetet një problem i madh për Shqipërinë. Gjatë fjalës së tij, Laschet i tha Bashës se kjo çështje pengon Shqipërinë në modernizimin e saj. “I dashur Lulzim Basha!.