X
Mesazhet/ “Si do e shkulim plehrën”, plani i Ballukut për të kandiduar një kriminel në Vorë, për të hequr Fiqiri Ismailin

Partia Demokratike, ka publikuar dokumentet të cilat dëshmojnë, se kandidati i Partisë Socialiste në Vorë, është kapur në flagrancë në Greqi, duke përdorur dhe shpërndarë kartmonedha të falsifikuara dhe më pas i është fshehur drejtësisë greke. Agim Kajmaku, alias Jorgo Toto, është mbështetur si kandidat për kryetar të Bashkisë Vorë, jo vetëm nga Edi Rama, por edhe nga ministrja e.

Plas edhe në Vorë/ PD publikon dokumentin, kandidati i Ramës dhe Ballukut, u arratis nga drejtësia greke

Partia Demokratike ka publikuar dokumentet të cilat faktojnë, se kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Vorës, Agim Kajmaku, alias Jorgo Toto, i është arratisur drejtësisë greke. Sipas Gazment Bardhit, Kajmaku, i cili njihej në Greqi me emrin Jorgo Toto, është kapur në flagrancë duke përdorur dhe shpërndarë kartmonedha të falsifikuara. “Agim Kajmaku alias Jorgo Toto, i datëlindjes 1971, banues.

Luksi i Rilindjes/ Veliaj kopjon firmën e çitjaneve të Ramës, mban çantë të shtrenjtë japoneze

Nuk kanë fund shpenzimet luksoze të Rilindasëve. Ndërkohë që ministres Etilda Gjoni i ka shpërthyer një skandal, për shkak të qëndrimit në hotele luksoze 700 euro për një natë, një tjetër Rilindas, është ekspozuar për objektet e luksit. Faqja satirike Brryli Broadway, ka publikuar disa foto të Erion Veliajt në një aeroport në Romë, ku ai shfaqet me një çantë.

Liderët botërorë qëndruan në hotele 200-450€ nata në Samitin e G20, Gjonaj shpenzon 700€ për një natë

Në Shqipëri ka shpërthyer një skandal me shpenzimet e luksit të Ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj. Në media janë publikuar fatura hotelesh, që kapin shifrën marramendëse 700 euro për një natë, një luks i shfrenuar dhe i pajustifikueshëm. Por, ndryshe nga Etilda që bën shpenzime luksi me paratë e taksapaguesëve shqiptarë, liderët botërorë, duket se janë më të kursyer kur.

Luksi i shfrenuar i qeverisë, Etilda Gjonaj shpenzon miliona për udhëtimet jashtë vendit. Fle në dhoma 700 € nata

53 mijë e 982 familje janë trajtuar me ndihmë ekonomike gjatë vitit 2018. Sipas INSTAT, shteti shqiptar jep si pagesë mesatare mujore për secilën familje rreth 5 mijë lekë në muaj. Në të njëjtën periudhë kohore, rezulton se shteti paguan mijëra euro në vit për fatura hoteli dhe bileta fluturimi për Ministrinë e Drejtësisë. Sipas faturave të vëna në dispozicion.

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të Katarit, Tamim bin Hamad Al Thani, qe u ankorua sot ne Sarande e ka kapacitetin e serbatorit 1.2 milione litra karburant. Per shkak te nje politike absurde fiskale, Shqiperia ja u shet karburantin jahteve me 0.58 dollare per liter. Aq eshte sot. Arsyeja? Nafta e jahteve ne Shqiperi nuk paguan.

Alarm në Amazon/ Mushkritë e botës po digjen, çdo minutë shkrumbohen pyje sa pesë fusha futbolli

Një numër rekord zjarresh kanë pushtuar prej disa javësh pjesën braziliane të Amazonës, pyjet tropikale më të mëdha të globit, të cilat shkencëtarët i konsiderojnë jashtëzakonisht të rëndësishme për të luftuar ngrohjen globale. Mijëra pyje po digjen dhe po formojnë re tymi në sasi alarmante të dioksidit të karbonit, në atmosferën e tokës. Sipas disa përllogaritjeve paraprake nga të dhënat.

Plani i Ramës për hotele, resort e kazino në Porto Palermo. Çfarë fshihet pas shembjes së lokalit të Mihalit

Një projekt hotelesh e resortesh me 5 yje duket se fshihet pas aksionit qeveritar për rrëzimin e lokalit “Panorma” në Porto-Palermo, i ndërtuar pa leje nga Mihal Kokëdhima, i cili u burgos pak ditë më parë, pasi u përfshi në një incident të rëndë me disa turistë spanjollë dhe shoqëruesit e tyre shqiptarë. Mëngjesin e së Mërkurës, një aksion i.

Skandali/ Zbulohet raporti, si u dhjetëfishua kosto e Milot Balldren

Koncesioni për ndërtimin e rrugës Milot -Balldren me një total shpenzimesh që shkon në 300 milionë euro, fillimisht ishte planifikuar të ndërtohej si një by pass me gjatësi 4 kilometër që do të kushtonte vetëm 24.6 milionë euro, sipas një analize që Ministria e Infrastrukturës ka në një raport të posaçëm Monitorimi mbi zbatimin e strategjisë sektoriale të transportit 2016-2020,.

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj të vogël, pasuri të shumta në naftë, minerale etj., është sot zyrtarisht vendi më i varfër në Europë. Të dhënat e Eurostat tregojnë se të ardhurat tona janë mesatarisht sa rreth 31% e mesatares europiane, duke na e kaluar edhe Bosnjë-Hercegovina, që ka.