X
Jim Belushi hap lokal në Amerikë, i vendos emrin shqiptar (FOTO)

Aktori me origjinë shqiptare Jim Belushi i cili ka lindur dhe jeton  në Amerikë ka hapur lokalin e tij të ri. Ai ka vendosur ta “pagëzojë” me një emër shqiptar duke e quajtur  “Ëngjëll Cafe”. Kjo ka sjellë reagimin e shumë ndjekësve shqiptarë të cilët kanë nxituar të komentojnë me simbolin e flamurit tonë kombëtar në foton që aktori ka.

Aktori i “Portokallisë”/ Florjan Binaj del pozitiv me koronavirus. Testohen të gjithë aktorët dhe punonjësit

Aktori i humorit në “Portokalli”, Florjan Binaj është ínfektuar me korònavírus. Burime për Faxweb.al konfirmojnë se ka rezultuar pozitiv. E gjithë trupa e aktorëve të spektaklit të humorit dhe punonjësve i janë nënshtruar tèstit, përgjigjet e të cilave pritet të dalin nesër. Rasti i aktorit përfshihet edhe në përditësimin e ditës së sotme nga Ministria e Shëndetësisë që konfirmoi 66.

Sinoptikanët: Ja si parashikohet moti për ditën e premte

Muaji Qershor i këtij viti më tepër të kujton vjeshtën se sa verën ndërsa edhe dita e sotme ka patur mot të paqëndrueshëm shoqëruar me reshje shiu. Por sipas sinoptikanëve, dita e premte parashikohet të ketë mot kryesisht të kthjellët në pjesën më të madhe të vendit. Vranësirat parashikohen të pakta kalimtare kryesisht përgjatë relieveve malore. Era do të jetë.

Në mesditë reshje shiu, moti për çdo qytet

Moti sot parashikohet i paqëndrueshëm. Hera herës kthjellimet do të pasohen nga zhvillime vranësirash. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshjet e shiut do të vijojnë me intensitet të ulët e mesatar kryesisht nga orët e mesditës deri në ato të pasdites. Lokalisht në orët e mesditës reshjet do të marrin karakter shtrëngatash me shkarkesa elektrike si dhe rrebeshe.

Blendi Fevziu zbulon shtëpinë ku lindi stërgjyshi i tij në Kolonjë

Në një cikël emisionesh dedikuar destinacioneve interesante dhe të veçanta të Shqipërisë, “Opinion” zhvilloi këtë javë një tur që prekte pjesën jug-lindore të vendit, në zonën Korçë-Leskovik-Përmet. Gazetari Blendi Fevziu gjatë këtij itinerari ka vizituar edhe fshatin Starje, ku ndër të tjera është edhe origjina e stërgjyshit të tij, Abdyl Ypi, i cili në fakt ishte larguar shumë i vogël.

Agron Duka jep lajmin e hídhur: Ndahet nga jeta biznesmeni i njohur shqiptar, humbëm një mik dhe koleg

Kryetari i PAA, Agron Duka ka lajmëruar ndarjen nga jeta të mikut të tij, Arian Musa, pas një beteje të gjatë me një sëmundje të rëndë. Duka shprehet se, Musa ishte një biznesmen dhe sipërmarrës i suksesshëm dhe i shpreh ngushëllimet familjes së tij. “E sotmja është një ditë e hidhur. Humbëm një mik dhe një koleg. Arian Musa, që.

Tre trajtime me të bardhë vezësh për një lëkurë të shëndetshme

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli e vapa përvëluese kalojmë tek i ftohti, të gjitha këto ndryshime kanë ndikimin e tyre tek shëndeti i lëkurës. Si çdo organ në trupin tuaj, edhe lëkura kërkon ushqyesit e nevojshëm që të kryejë siç duhet funksionin e saj. Duke.

Stefi Prifti reagon ndaj qeverisë: Tre muaj e gjysëm pa punë, as me rrogë lufte

Pas shpërthimit të pandemisë së COVID-19, shumë sektorë të ekonomisë u penalizuan në punën e tyre, kryesisht baret, restorantet, lokalet e natës si dhe turizmi. Ndërkohë kjo mbyllje si pasoje e pandemisë, ka prekur kryesisht edhe këngëtarët dhe artistët të cilët punojnë në klubet e natës, Këngëtari Stefi Prifti ka reaguar ashpër ndaj vendimeve të qeverisë, duke theksuar që nuk.

Reshje shiu në disa zona, moti për çdo qytet

Moti sot parashikohet i paqëndrueshëm. Hera herës kthjellimet do të pasohen nga zhvillime vranësirash. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshjet e shiut do të vijojnë me intensitet të ulët e mesatar. Lokalisht në orët e paradites reshjet do të marrin karakter shtrëngatash me shkarkesa elektrike. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-jugperëndim e lehtë e mesatare, kryesisht në.

Përmbushet amaneti i Moikom Zeqos, homazhet do të mbahen në Muzeun Historik Kombëtar

Ashtu sikurse e la amanet, homazhet për përcjelljen për në banesën e fundit të studiuesit Moikom Zeqo, do të mbahen te Muzeu Historik Kombëtar. Ceremonia do të mbahet ditën e shtunë, nga ora 10.00-14.00, në Muzeun Historik Kombëtar. Moikom Zeqo u nda nga jeta ditën e djeshme, pasi nuk arriti të fitonte luftën me sëmundjen e rëndë të leucemisë akute..