X
Vranësira mesatare në mesditë e pasdite, moti për çdo qytet

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira mesatare në mesditë e pasdite. Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i Jugut-Juglindjes dhe shpejtësi 1-10m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era hera herës deri në 20-25m/s. Valëzimi në dete parashikohet 4 deri 5 ballë. Temperaturat parashikohen: QYTETET   Temperaturat në °C Shkodër 15/30.

Rini e përhershme me ushqimet e pasura me kolagjen

Kolagjeni është një proteinë që trupi e prodhon natyralisht. Ajo është e rëndësishme për ruajtjen e shëndetit dhe gjallërisë së lëkurës. Përbërësi kolagjen gjendet në çdo organ të trupit, përfshirë kocka, lëkurë, ligamente dhe kërce. Kolagjeni bashkëpunon me proteinën elastinë për të ruajtur elasticitetin e indeve. Ai ka nevojë për shumë aminoacide, ndërkohë që inflamacioni ka aftësinë ta shkatërrojë. Fibrat.

Rikthehet me surpriza Arbana Osmani, fton në studio Pëllumb Piperon, mjeku mbetet pa fjalë: Uuu! Jo, nuk e besoja!

Pas disa javëve pushim prej pandemisë së koronavirusit, rikthehet emisioni i moderuar nga Arbana Osmani, “Dua të të bëj të lumtur”. I ftuar për këtë të shtunë do të jetë edhe mjeku i njohur Pëllumb Pipero, ndaj të cilit gjithashtu është organizuar një surprizë, por ende nuk dihet se nga kush. “Uuu! Jo, nuk e besoja. Wow!,”- dëgjohet që thotë.

Pronarja nuk i dha rrogën, shitësja merr xhiron ditore: Hapa arkën mora 230 mijë lekë, të tjerat nuk ishin haku im dhe s’i preka

Izolimi nga Covid-19 prodhoi mjaft ngjarje dhe konflikte nga më të pabesueshmet që ndryshe njihen si mosmarrëveshje banale. Disa kanë kërkuar ndihmë në polici për qiranë. Dikush tjetër për pagën e luftës. Por ka edhe raste ku vetë punëdhënësi pretendon se u vodh nga vartësit në formë hakmarrjeje, pasi kishte vonuar pagesën mujore. Duket kriminale dhe i pafalshëm veprimi i.

Sa një kokërr orizi dhe nën lëkurën e dorës, si mikroçipet po kontrollojnë jetët e europianëve (VIDEO)

Mijëra suedezë kanë qenë pionierë në përdorimin e mikroçipeve futuriste që janë vendosur nën lëkurën e dorës. Sipas Euronews, teknologjia përdoret për detyra të përditshme, si hyrja në smartphone-t tuaj, hapja e derës ose si një alarm. Dhe ata që qëndrojnë pas këtyre mikroçipeve – me madhësi të një kokërr orizi dhe të implantuar përmes një shiringe – po punojnë.

FOTOT/ Me sy të nxirë dhe i sëmurë, si është shndërruar luani Lenci që u nxorr nga “Kopshti i Ferrit” në Fier

Pasi u transferuan në kopshtin zoologjik të Tiranës, ditë më të mira duket se kanë ardhur për tre luanët e Safari Park Zoo, ose siç u cilësua ndryshe ‘Kopshti zoologjik i Ferrit’. Luani me sy të nxirë, fotot e të cilit bënë xhiron e mediave angleze dhe atyre shqiptare, tashmë është kuruar dhe bashkë me dy “miqtë” e tij, prej.

Vranësira të pakta kalimtare, moti për çdo qytet

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare. Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i jugut dhe shpejtësi 1-10m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore në mbrëmje deri në 15-20m/s. Valëzimi në dete parashikohet 1 deri 3 ballë. Temperaturat parashikohen: QYTETET    Temperaturat në °C Shkodër 11/24 Diell pak.

Rudina Dembacaj flet për herë të parë për fejesën me partnerin e Arbana Osmanit

Aktores dhe moderatores Rudina Dembacaj i është bërë publike edhe fejesa e saj me Eduart Grishajn, i cili tashmë pret nje fëmijë me moderatoren Arbana Osmani, por për këtë të fundit moderatorja ka zgjedhur të mos flasë në publik. E ftuar së fundmi në “Why Not”, Rudina u pyet nga rubrika “pyetje nga Instagrami”: “Flet me Eduartin, të fejuarin e.

FOTO/ Bëhen prindër për herë të parë pas 15 vitesh, çifti u vendos binjakëve emrat e dy politikanëve në Kosovë

Në Kosovë një çift janë bërë prindër për herë të parë pas 15 vitesh, e fatmirësisht me binjakë. Pas ardhjes në jetë të binjakëve një vajzë dhe një djalë çifti ka vendosur t’u vendosin emrat Albin dhe Vjosa fëmijëve të tyre. Këto dy emra të njohura për politikën në Kosovë. Prindërit i kanë quajtur foshnjat me këto emra për nder.

FOTO/ Rama nuk i lë të shkojnë në plazh, habit gazetarja i shkon tek zyra me bikini

Një gazetare e programit të mëngjesit “Aldo Mormning Show”, ka dalë me bikini në ekran dhe shfaqet përpara godinës së Kryeministrisë. Siç shihet dhe në foton e mëposhtme, gazetarja ka veshur një palë bikini të zeza, ka hedhur sipër diçka të verdhë dhe me një rrip të verdhë në kokë, të lidhur fjongo. Ajo veshje është mjaft e zakonshme për.