X
“Menaxheri më tha të përgatisja testamentin para se të trajtoja pacientë me koronavirus”, mjekja 28-vjeçare: Nëse nuk e merrni seriozisht këtë…

Një infermiere e kujdesit intensiv në Britani tha se shefat e NHS e kanë këshilluar që të përgatiste testamentin përpara se të trajtonte pacientët me koronavirus në punë. Amber Cowan, 28 vjeç, punon në një spital në Glasgow dhe pretendon se menaxherët i kanë thënë të vinte në vijë punët e saj përpara se të fillonte turnin e parë të.

21-vjeçari lëpiu tualetin e avionit, infektohet me koronavirus

Një i ri 21-vjeçar ka pranuar sfidën e fundit që ka dalë në rrjetin social TikTok. Kjo sfidë quhet “Coronavirus challenge” dhe ata që pranojnë duhet të lëpijnë një tualet publik. Larz e pranoi këtë sfidë dhe lëpiu tualetin e një avioni. Disa ditë pas këtij veprimi atij iu shfaqën simptomat e koronavirusit. Në videon që ai ka postuar ka.

Itali, Leo mund virusin vdekjeprurës dhe kthehet në shtëpi, fotoja e tij që qesh simbol i fitores dhe shpresës

Leonardo përqesh me gjuhë përpara makinës fotografike. Fytyra e tij e qeshur është tanime simbol i fitores. Kështu tregon bashkiaku i Corbetta, Itali, Marco Ballarini, që poston një foto të vogëlushit nga komuna e Milaneses, që është shëruara nga koronavirus. Leo përfaqëson një nga shumë fëmijë pozitiv me virusin, që kanë fituar betejën në spital falë ndihmës së mjekëve, apo.

Pamje të rënda/ Shihni çfarë iu bën policia në Indi atyre që dalin jashtë karantine (VIDEO)

India është një prej vendeve që është prekur në masë nga koronavirusi. Qeveria aty ka marrë masa të rrepta për të karantinuar qytetarët. Ata që nuk zbatojnë rregullat përballen në rrugë me një reagim të ashpër nga policia. Në internet qarkullojnë pamje të rënda të dhunës barbare që, policia indiane ushtron ndaj njerëzve që dalin jashtë baneses. Shihni videon e.

“Nxënës i ruses Puzanova dhe i mjeshtrit Simon Rota, diplomohet shkëlqyer në Leningrad, por në Shkodër u la në një shkollë 8-vjeçare”/ Dëshmia e të vëllait, për mjeshtrin e madh të portretit

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të Jakup Kerajt nga qyteti i Shkodrës me nënën boshnjake, i cili pasi mori mësimet e para për vizatim në vëndlindjen e tij nga rusja Viktori Puzanova dhe më pas nga mjeshtri i penelit, Simon Rota, që e konsideronte atë si një nga nxënësit më të talentuar, erdhi në Tiranë dhe mbaroi me.

Video/ Fatmir Hysenbelliu imiton supermenin në karantinë, nga apartamenti luksoz

Balboa apo Supermen, zgjidheni vete se si ju pëlqen më shumë Fatmir Hysenbelliu. Që prej ditës kur qytetarët shqiptarë janë futur në karantinë nuk kanë munguar sfidat në rrjetet sociale,  po ashtu dhe videot gazmore në një prej aplikacioneve të quajtur “Tik Tok”. Pa dyshim që dhe Fatmiri nuk mund të mos ishte pjesë e tyre duke realizuar video nga.

Dëmtimi i lëkurës nga larja e shpeshtë e duarve, mjekët: Lajini me ujë të vakët dhe hidratojini

Institucionet shëndetësore apelojnë për larjen e shpeshtë të duarve për të parandalkuar infektimin me koronavirusi, por kjo masë shpesh po kthehet në problem sa i përket dëmeve që po i shkaktohen lëkurës. Shefja e Shërbimit të Dermatologjisë pranë QSUT, Ermira Vasili, jep disa këshilla për parandalimin e dehidratimit të lëkurës në këto ditë pandemie. Vasili: Tharja e lëkurës mund ta.

Pastrimi i hundës me solucion me bazë kripe shmang infektimin nga koronavirusi? ISSH jep përgjigjen, ja thirrja që bën

Instituti i Shëndetit Publik, duke iu referuar të dhënave nga OBSH, thotë se nuk ka asnjë të dhënë që tregon se përdorimi i solucioneve me bazë kripë për pastrimin e hundëve, mbron njerëzit nga infektimi me koronavirusin e ri. Pastrimi i shpeshtë i hundëve në këtë mënyrë nuk ka treguar se parandalon infeksionet respiratore. ISSH ka edhe një thirrje për.

Pasojat e koronavirusit tek të sëmurët kardiovaskularë dhe duhanpirësit. Çfarë duhet të dini

Simptomat më të zakonshme të COVID-19 janë ethe, lodhje dhe kolla e thatë. Disa pacientë mund të kenë dhimbje fyti, nyjesh, rrjedhje nga hunda, kongjestion të hundës, dhimbje të fytit ose diarre. Këto simptoma janë zakonisht të lehta dhe fillojnë gradualisht. Disa njerëz infektohen por nuk shfaqin ndonjë simptomë dhe nuk ndjehen mirë. Shumica e njerëzve (rreth 80%) shërohen nga.

Enrique Iglesias humb njerkun nga koronavirusi: Qëndroni në shtëpi, ruani njerëzit tuaj

Këngëtari i njohur Enrique Iglesias ka humbur njerkun nga virus i tmerrshëm që ka mbërthyer botën, COVID-19. Biznesmeni i njohur spanjoll Carlos Falco 83 vjeç humbi jetën disa ditë më parë në spital universitar në Madrid nga pneumonia e shkaktuar nga koornavirusi. Falco ishte bashkëshorti i Isabel Preysler, nënës së Enrique Iglesias, dhe babai i Tamara Falcos. Enrique Iglesias ditën.