X
“Më ftuan si hero në shtëpi dhe shitën fytyrën time duke hedhur baltë”, Pipero reagon sërish për videon që bëri bujë: Do t’ja lëmë kohës të gjykojë!

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka shpjeguar sërish videon e publikuar pak ditë më parë në mediat sociale, ku ai shfaqej me disa miq gjatë një darke private, ku nuk ruheshin masat ndaj Covid-19. Teksa ka shpërndarë një postim në mediat sociale, mjeku ka marrë shumë komente, ku një ndër to e vlerëson për punë e tij, duke i dalë në mbrojtje, ku.

“T’ua bëjmë kinezëve siç ia bëmë Hrushovit, ta marrë vesh bota se me shqiptarët s’bëhet shaka”/ Letra e Hysni Kapos për Enverin, ja çfarë i kërkonte

Dashnor Kaloçi/ Publikohet një dokument i panjohur arkivor nga Arkivi Qendror i Shtetit (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së) ku ndodhet proces-verbali me siglën “Tepër sekret” i mbledhjes së Byrosë Politike të Komitetit Qendror të PPSH-së i 11 korrikut të vitit 1978, ku nën drejtimin e Enver Hoxhës u miratua letra që do i dërgohej Republikës Popullore të Kinës, si.

“Kapiteni frymëzues që bashkove kombin”- Presidenti Meta i uron ditëlindjen Lorik Canës

Presidenti Ilir Meta i ka uruar ditëlindjen kapitenit historik të Kombëtares shqiptare, Lorik Cana. Me një shënim në rrjetet sociale, Presidenti ka postuar një foto me Canën, ku ka bërë shqiponjën me duar, ndërsa thotë se ish-kapiteni “bashkoi kombin në një zemër që rreh vetëm kuq e zi”. “Gëzuar ditëlindjen Loriku ynë, Kapiteni frymëzues që bashkove kombin në një zemër.

“A ke bukë me na dhon?”, dalin pamje nga festa e VIP-ave në plazh: Na mungojnë ato ditë (VIDEO)

Disa emra të njohur të muzikës dhe ekranit kanë kaluar disa ditë pushimesh me njëri-tjetrin në jug të Shqipërisë dhe këto ditë i kanë kujtuar me disa video në rrjete sociale. Këngëtarët Rovena Dilo, Mariza Ikonomi dhe Sinan Hoxha ishin të shoqëruar nga Eraldo Rexho dhe Renato Mekolli. Rovena ka shpërndarë videon ku shfaqen duke kënduar tekstin e “Mirëmrama i.

“Dimali nuk gjendet nën Urën Vajgurore”, Shkreli kundërshton ndërrimin e emrit: I anulon gjenezën historike

-Zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Artan Shkreli ka reaguar pas vendimit të Bashkisë së Urës Vajgurore, për ta ndërruar emrin në Dimal. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Shkreli shprehet, se ndërrimi i toponimit “Ura” me një toponim të 2000 vjetëve më parë, përbën një precedent i rrezikshëm. Shkreli e ka qaujtur fëminor vendimin e autoriteteve lokale, duke shtuar,.

Moderatori bën publike lidhjen me bjellorusen: U njohëm në marketin tim në Sarandë, është fiks në stilin që unë dua

Gazetari i emisionit Klinton Zeqiraj ka bërë publike lidhjen e tij të re. Ai ka postuar një foto ku shihet shumë pranë një vajze të panjohur dhe ku miqtë kanë filluar ta ngacmojnë për të mësuar më shumë për të. Vajza quhet Katerina dhe është nga Bjellorusia. I pyetur nga “Panorama Plus” për marrëdhënien e tij me këtë vajzë, Klintoni.

Mjeku: Ja shenjat që tregojnë se mund ta keni kaluar koronavirusin pa e ditur!

Të gjithë dëshirojmë të dimë nëse e kemi kaluar apo jo Covid-19, madje shumë prej nesh dyshojmë se e kemi kaluar për shkak të një gripi apo simptome që kemi pasur gjatë këtyre muajve. Një doktori i sëmundjeve infektive në Universitetin e Utah, Adam Spivak, është shprehur se kushdo që ka qenë i sëmurë në muajin shkurt mund të ketë.

Zbulohet dokumenti/ “Film reaksionar e armiqësor që …”! Ngjarja në Kinostudio që alarmoi udhëheqjen dhe kryqëzoi 12 kineastë

Nga Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumenta arkivore të nxjerra nga një dosje voluminoze e Arkivit Qendror të Shtetit të cilat i përkasin fondit të ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së, ku bëhet fjalë për një raport-informacion të bërë nga ana e organizatës bazë të partisë të Kinostudios “Shqipëria e Re” më datën 18 dhjetor të vitit 1973, që i dërgohet Komitetit të.

Temperatura deri në 35 °C, moti për çdo qytet

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot moti parashikohet i kthjellët, me vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore. Era do të fryjë me drejtim jugperëndim-veriperëndim 1-10 m/s, duke u pasuar nga valëzim i forcës 2 dhe 3 ballë. Temperaturat parashikohen: QYTETET Temperaturat në °C Shkodër 22/33 diell re Kukës 19/32 diell re Lezhë 21/33 diell Dibër 17/31 diell.

Presidenti Meta nxjerr fotot familjare, ja ku e kaloi fundjavën

Kjo fundjavë për Presidentin Ilir Meta dhe familjen e tij ka kaluar në Jug të vendit. Përmes dy fotove, postuar në rrjetet sociale, Kreu i Shtetit ka përshëndetur ndjekësit në rrjetet sociale nga Saranda. Meta ka pozuar me bashkëshorten, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi dhe me fëmijët e tyre nga kalaja e Lëkurësit. “Një mbrëmje të këndshme për të gjithë.