X
“Pasi se realizuan dot atentatin ndaj shokut Enver në ‘Bllok’, vendosën të vrisnin ministrin Hazbiu …”/ Zbulohet dosja e 7 gazetarëve, ushtarakëve dhe artistëve disident

Publikohen dokumente arkivore të nxjerra nga një dosje  që ndodhet në Arkivin Qëndror të Shtetit (fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së), ku ndodhet një korrespodencë në mes Kryetarit të Gjykatës së Lartë të Republikës Popullore të Shqipërisë, Shuaip Panariti, me Komitetin Qëndror të PPSH-së dhe Kryeministrinë, lidhur me procesin gjyqësor të zhvilluar në nëntor-dhjetor të vitit 1963, ndaj të pandehurve:.

Foto-Lajm/ Deputetët nuk durojnë dot më vapën, “luftojnë” temperaturat e nxehta me dhallë

Koronavirusi duket se nuk i ka frikësuar deputetët e Kuvendit të Shqipërisë. Edhe pse Elio Hysko, Enver Roshi dhe Ralf Gjoni rezultuan pozitivë, të tjerët nuk janë shqetësuar shumë, por kanë vendosur të mblidhen së bashku para se të futeshin të sallë. Por kësaj here nuk kishin zgjedhur të shijojnë kafenë e përhershme, por kishin vendosur që të hiqnin pak.

Shërbimi Meteorologjik: Gjirokastra regjistroi temperaturat më të larta gjatë ditës së sotme

Dita e sotme mund të konsiderohet një nga ato më të nxehtat të paktën për këtë verë dhe qyteti i Gjirokastrës ka regjistruar temperaturat më të larta i ndjekur nga Tirana. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se temperatura ka arritur sot në 38 gradë dhe situata do të vazhdojë të jetë e tillë edhe gjatë ditës së nesërme. “Dita.

Lorik Cana kthehet pas në kohë, publikon foton e shumë viteve më parë

Lorik Cana është padyshim një ndër futbollistët më të komentuar shqiptar. Përpos talentit të tij, ish-kapiteni i skuadrës së futbollit të Shqipërisë ka tërhequr gjithmonë vëmendjen për pamjen e tij, i cili vazhdon të mbetet një nga djemtë më simpatikë të shoëbizzit. Loriku është kthyer pas në kohë, ku së fundmi ka ndarë men ndjëkësit një foto në Instagram të.

“Rrituni njëherë parakohe, familja është e shtrenjtë”/ Agron Llakaj thirrje qytetarëve: Vendosni maska, kjo është një betejë e mallkuar, mos mendoni vetëm për vete

Artisti i njohur, Agron Llakaj iu bën apel qytetarëve që të vendosin maska dhe të ruajnë distancimin social. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Llakaj shprehet se COVID-19 nuk është një lojë, por një betejë e mallkuar, që kërkon ndërgjegjësim nga të gjithë. “Lerini per nje cast, per nje kohe, lojrat dhe festat…, shpeto nje jete… distancim fizik, jo grumbullime sepse.

Gabimet e mëdha që bëjnë burrat me gratë

Kushtojini vëmendje atyre dhe punoni për të korrigjuar veten, në mënyrë që marrëdhënia juaj të jetë gjithnjë e lumtur dhe suksesshme. Zgjedhin partnerë impulsivë dhe sëmuren shumë lehtë nga marrëdhënia. Marrëdhëniet romantike nuk janë lojëra, ato ndikojnë në jetën e të dy palëve të përfshira dhe lejojnë krijimin e ëndrrave dhe ndërtimin e një jete së bashku. Mendoni me kujdes.

Dy mënyra si të largoni lodhjen e tepërt nga fytyra

Ditët kur ndiheni të lodhur, të stresuar e të pa dyshim që nuk janë të këndshme për mendjen, por jo vetëm. Lëkura e për më tepër fytyra është sinjali i parë që tregon gjithçka. Nëse keni kaluar një natë pa gjumë fytyra e enjtur e lodhur dhe sytë e nxirë do ta tregojnë përgjatë gjithë ditës lodhjen. Megjithëse ju rekomandojmë që.

Moderatori Bledi Strakosha infektohet me koronavirus, thirrje qytetarëve: Kujdesuni sa të mundeni!

Moderatori i njohur, Bledi Strakosha infektohet me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vet gazetari përmes një mesazhi në rrjetet sociale. Teksa tregon se sot ka rezultuar pozitivë, ai i bën thirrje qytetarëve që të tregojnë kujdes nga virusi. “Të dashur miq, pavarësisht kujdesit të shtuar, sot rezultova pozitiv me Covid-19. Ju lutem kujdesuni sa të mundeni për veten.

U infektuan me koronavirus, dy këngëtaret shqiptare japin lajmin e mirë

Disa ditë më parë, dy këngëtaret e njohura Eliza Hoxha dhe Adelina Thaçi pranuan se ishin infektuar nga koronavirusi. Ndërsa sot, të dy artistet kanë dhënë lajmin e mirë se janë shëruar. Përmes një shkrimi të gjatë Eliza ka treguar disa momente nga trajtimi që ka pasur gjatë kësaj periudhe, duke theksuar se tashmë është shëruar. Ndërsa Adelina nga ana.

“Po mos të ishin komshinjtë, sot do të kishim dy varre”/ Historia dramatike e familjes nga Fieri, prindërit e djalit shpërthejnë në lot: Na dhunon

Në studion e emisionit me “Zemër të Hapur”, ashtu si kurrë më pare, u trajtua drama e një familjeje nga qyteri i Fierit. Dy prindër të vuajtur me plot probleme, me dorë në zemër e lot në sy, i janë drejtuar emisionit për të apeluar ndihmë për të shpëtuar jetën e tyre, por edhe të fëmijës se vogël të familjes..