X
VIDEO/ Harry mban fjalimin e parë pas largimit nga familja mbretërore dhe tregon i pikëlluar arsyen

Pas vendimit për largimin nga familja mbretërore, Harry është shfaqur për herë të parë në publik. Nëpërmjet një deklarate zyrtare, ai ka folur me dhimbje të madhe për largimin e shumëpërfolur dhe u shpreh se vendimi ka qenë shumë i vështirë për t’u marrë. Harry tregoi se i ka mbetur një brengë e madhe, pasi ai ka shpresuar që edhe.

VIDEO që po bën xhiron e rrjetit: Ronaldo e Dybala puthen në buzë?

Juventus luajti kundër Parmas mbrëmjen e të dielës, sfidë që e fitoi me dygolëshin e Cristiano Ronaldos. Në golin e dytë, portugezi u shërbye nga futbollisti argjentinas, Dybala. Ndërkohë, duke vrapuar për të festuar, Ronaldo përqafon Dybalan, ndërsa në një moment, kur argjentinasi kthen kokën, të dy futbollistët duket sikur puthen në buzë. CR7 imparable. L’extra terrestreen vol ne veut.

“Jap gruan për një biletë” oferta e tifozit të Liverpool bën xhiron e botës

Një përballje mes Liverpool dhe Manchester United nuk duhet humbur asnjëherë. Ndoshta për shkak të rivalitetit tradicional mes skuadrave, ose sepse, të paktën për tifozët Reds, u bë një kohë e gjatë në ndjekje të titullit në Premier League dhe ky duket viti i duhur. Ndaj në asnjë ndeshje të këtij viti historik nuk duhet munguar, për asnjë motiv. E.

“Më dha biskota, më goditi pas kokë, kur u çova isha gjithë gjak”/ Transgjinorja Anxhela rrëfen historinë e rëndë: Kush isha 11-vjeç më përdhunoi burri i sanitares

Transgjinorja Anxhela ka rrëfyer një ngjarje të rëndë që i ka ndodhur në jetë. Në emisionin “Thumb” në RTV Ora News, Anxhela ka treguar se kur ishte afro 11-vjeç është përdhunuar nga burri i një sanitareje. “Mua më pëlqenin kukullat, më pëlqenin make-up, më pëlqenin fustanet, që kur kam qenë i vogël. Ajo e kuptonte (sanitarja) por paragjykimet ishin të.

Alketa prezanton Sanremon, Kumbaro thirrje për bojkot: Nuk është thjesht një idiot i radhës që flet…

Prej disa ditësh tanimë në mediat italiane, por edhe në rrjetet sociale ka plasur një furtunë e vërtetë në lidhje me Festivalin italian të Këngës, Sanremon. Ka qenë Amadeus, pseudonimi i Amedeo Umberto Rita Sebastiani, një prezantues televiziv i njohur, dhe drejtori artistik i Sanremos, i cili gjatë konferencës së parë për Sanremon është akuzuar për seksizëm. Gjithçka nisi kur.

1936/ Zbulohet letra e Adolf Hitler për Mbretin Zog

Ky është formati i letrës me anë të të cilit kancelari gjerman Adol Hitleri, njoftonte Mbretin Zog për përfaqësuesin e tij në Shqipëri. Letra mban datën 21 tetor 1936. Aty njoftohet se përfaqësuesi gjerman i akredituar në Tiranë, do të ishte doktor Lukvald. Letra ka arritur në mbërrijë deri ditët tona e të ruhet në arkiv dhe është publikuar nga.

Profesoresha e drejtësisë tregon si u përdhuna nga prifti: U ndjeva e neveritur nga ato që më kërkoi të bëja

Një profesoreshë e drejtësisë ka treguar se është përdhunuar nga një prifti kur ishte adoleshente. Ngjarja ka ndodhur 40 vite më parë në Angli, ndërsa Julie Macfarlane, sot 61-vjeç tha se ishte ndjerë e poshtëruar nga prifti Merion Griffiths, i cili i kishte thënë se “kjo është ajo që Zoti do”. Griffthis, 81-vjeç, është në burg, ndërsa edhe një tjetër.

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, Shqipja rrëfeu në studio se kur vajza e saj ishte 15 vjeç vendosi ta martonte. Gjërat po shkonin mirë deri në momentin kur vajza lindi dhe ata kuptuan se vogëlushi ishte me epliepsi. Aty filluan edhe vuajtjet e Sarës për shërimin e djalit të saj. Familja e burrit nuk e.

Neritan Liçaj: Unë, Enver Hoxha i parë në film, ju tregoj për skenat intime me Nexhmijen në kohën e komunizmit

Aktori i njohur rrëfen përjetimet e diktatorit në filmin “Gjirokastra”, bazuar në historinë e shkruar nga Ismail Kadare. Neritan Liçaj “ringjall” Enver Hoxhën me në krah Nexhmijen, për herë të parë në një film artistik me titull “Gjirokastra”. Ka romancë dhe dramë, pasi filmi trajton temën e ashpërsisë me të cilën diktatura goditi familjet e krijuara mes martesave ruso-shqiptare. Prej.

“Nuk kam organizuar asnjë komplot në lidhje me ngjarjet e fundit në Shqipëri!”, çfarë thoshte Esat Pasha për “La tribuna”

“La France” ka botuar, të hënën e 25 majit 1914, në faqen n°3, intervistën e Esat Pashë Toptanit, të zhvilluar asokohe në Napoli me redaktorin e “La Tribuna”, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar: Ngjarjet në Shqipëri Intervistë me Esat Pashën Napoli, 24 maj. – Esat Pasha, i intervistuar.