X
“Na e shpife me ato buzë që lëpin qenin, do puthësh burrin”, Klaudia Pepa ka një përgjigje, dhe ndjekësi mbeti pa fjalë

Balerina Klaudia Pepa ditët e saj të karantinës po i kalon në shtetin fqinj, Italinë, që është dhe vendi më i prekur në Evropë nga pandemia e koronavirusit. Por, duket se Klaudia Pepa ka gjetur sfida të përshtatshme, për të hequr mendjen nga stresi i izolimit. Me një video argëtuese, ku me lëvizjet e saj prej balerine, fshin pluhurat e.

VIDEO/ “Shita biznesin…”, Olta Gixhari rrëfen ‘arratisjen’ dhe periudhën e mjaltit në Spanjë, ja si e kalon kohën me të dashurin në karantinë

Aktorja Olta Gixhari po e kalon këtë periudhë izolimi në Spanjë, pranë të dashurit të saj, që mbetet ende misterioz për publikun, por ajo që dihet është që është një djalë shqiptar. E ftuar në emisionin e mëngjesit, Wake Up, Gixhari ka treguar se ka shitur biznesin e saj, dhe ky ka qenë një veprim i zgjuar nga ana e.

Nuk fshihet më lidhja mes Oriola Marashit dhe Eros Grezdës

Ajo është përfolur shpesh herë për lidhjet e saj të dashurisë megjithatë asnjërën prej tyre nuk e ka bërë publike. Por së fundmi modelja e njohur Oriola Marashi po përflitet për lidhjen me futbollistin kosovar Eros Grezda dhe shkaku janë postimet e dyshes në rrjetet socale. Pas pushimeve të nxehta në Meksikë në fillim të vitit, Oriola dhe Eros tashmë.

U tha se u ndanë me njëri-tjetrin/ Tuna Sejdini mbyll gojët “e liga”, ditët e karantimit po i kalon me bashkëshortin e saj

Disa javë më parë u tha se këngëtarja e njohur Tuna ishte ndarë me bashkëshortin e saj Patrisin, pasi e kishte hequr nga rrjeti i ‘Insagramit’ dhe nuk mbante më mbiemrin e tij. Por jo vetëm kaq ata nuk e festuan së bashku festën e Shën Valentinit. Mirëpo, mesa duket asgjë që u tha nuk është e vërtetë pasi  ditët.

“S’të vjen turp, reklamon luksin, je shëmbull i keq”, Ingrit Gjoni i përgjigjet nga vila në Gjirin e Lalzit: Surrat shtrembër, injorant…ti me puro

Këngëtarja Ingrit Gjoni ka zgjedhur që këto ditë të vështira, ndërsa Shqipëria është prekur nga pandemia e koronavirusit, t’i kalojë në Gjirin e Lalëzit, në vilën e saj. Ndërsa ka postuar video, ku bashkë me djalin pjekin mish në hellë, një ndjekësi këto postime i duken të tepërta.   View this post on Instagram   😷🤷🏻‍♀️🙏 A post shared by.

Rihanna dhuron 5 milionë dollarë për të luftuar Koronavirusin

Rihanna ka dhuruar 5 milionë dollarë për të luftuar koronavirusin. Lajmin e ka dhënë fondacioni i drejtuar nga këngëtarja ‘Clara Lionel Fondation’, i cili ka njoftuar se shuma do të shkojë për marrjen e masave urgjente për të përballuar Covid-19 në Shtetet e Bashkuara dhe në vende të tjera të botës. Sipas medieve ndërkombëtare, paratë do të shkojnë për mencat.

Mesazhi zhveshur i Bebe Rexha-s për Koronavirusin (Foto)

Bebe Rexha po zbaton masat për tu izoluar në shtëpi me qëllim që të ndalet përhapja e koronavirusit Ajo i është bashkuar sfidës dhe ka dhënë një mesazh për të gjithë që të respektojnë rregullat. Në imazhin e shpërndarë në Instagram, Bebe Rexha mban letrën në dorë dhe shkruan: ‘Unë qëndroj në shtëpi për gjyshen time, miqtë e mi, familjen.

Harvey Weinstein i infektuar me Covid-19

Ish-producenti i famshëm i Hollywood-it, Harvey Weinstein ka rezultuar pozitiv në testin e COVID-19. Harvey ndodhej në burg, ku vuan dënimin 23-vjeçar pas akuzave për përdhunime dhe sulme seksuale. Aktualisht, ai ndodhet në izolim dhe përveç tij janë dhe dy të burgosur të tjerë dhe një polic që rezultuan pozitivë pas testit.  Pas urdhrave të autoriteteve i gjithë stafi ndodhet.

Ndërron jetë muzikanti i famshëm afrikan nga Covid-19

Një nga muzikantët më të famshëm të Afrikës, saksofonisti Manu Dibango, ka ndërruar jetë pasi u infektua nga Covid-19. Ai u infektua në Francë një javë më parë dhe për shkak të komplikacioneve nuk ka mundur të mposhtë dot virusin vdekjeprurës. Ylli i muzikës Jazz ndërroi jetë në spital në moshën 86-vjeçare, pasi qëndroi për më shumë se 1 javë..

FOTO/ Nga izolimi në Greqi, Stresi s’i ndahet Kejsit! Gjen mënyrën për të qenë pranë saj

Reperi Arkimed Lushaj dhe bashkëshortja e tij Kejsi, duket se janë në një rrugë të mirë drejt rikthimit. Çifti tashmë e kanë shprehur hapur se mbajnë komunikim të vazhdueshëm me njëri-tjetrin dhe nuk ndahen asnjë sekondë. Madje në një postim në rrjete sociale, ka qenë Kejsi ajo që ka treguar se pavarësisht largësisë dhe izolimit nga koronavirusi, ata gjejnë një.