X
FOTO/ Bebe Rexha lë Shqipërinë: Ndihem e lodhur, por zemra imë është plot

Me anë të një postimi në Twitter këngëtarja Bebe Rexha ka shkruar se po kthehet në Amerikë, por zemra e saj është e mbushur plot. “Jam duke u rikthyer në Shtetet e Bashkuara. Ndihem shumë e lodhur por zemra ime është plot”, ka shkruar ajo. Këngëtarja vizitoi Shqipërinë në zonën e Bubqit duke parë nga afër banorët e këtij fshati.

Blerim Destani foto me aktorin me famë botërore, realizojnë së bashku shqiponjën

Aktori shqiptar, Blerim Destani ditën e sotme ka ndarë me të gjithë ndjekësit e tij në Instagram një foto krah aktorit mjaft të njohur, Robert De Niro. Në foton e publikuar duket se Destani dhe De Niro kanë realizuar së bashku me duart e tyre formën e shqiponjës. “Me Robert De Niron-n në setin e flimit ‘Comeback Trail’. Një nga.

Ermal Fejzullahu, përveç 100 mijë eurove do të ndërtojë dhe një shtëpi

Këngëtari shumë i dashur për publikun shqiptar, Ermal Fejzullahu, deklaroi në një postim në profilin e tij në Instagram se do t’i vijë në ndihmë të prekurve nga tërmeti duke dhuruar plot 100 mijë euro. View this post on Instagram A post shared by Ermal Fejzullahu (@ermal.fejzullahu) on Nov 26, 2019 at 1:57am PST Padyshim, ky është një gjest tepër.

Humbi 7 të afërm nga tërmeti, e veshur me të zeza Evi Reçi i jep kurajo vetes: Kuptova sa vlerë ka jeta

Këngëtarja e njohur Evi Reçi humbi familjen e xhaxhait të saj dhe miqtë e fëmijërisë në tërmetin e 26 nëntorit. Për herë të parë, këngëtarja ka thyer heshtjen duke mbajtur një fjalim të shkurtër para kamerave, në nisje të emisionit të saj në Vizion Plus. E veshur me të zeza, Evi shprehet se tani më shumë se kurrë e vlerëson.

“Dashuri, Shpresë dhe Dritë”, Angela Martini dhuron 30.000 euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Shumë artistë të njohur, shqiptarë të Shqipërisë, të Kosovës dhe Maqedonisë kanë dhënë kontributin e tyre për gjendjen delikate që ndodhet Shqipëria pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit. Grupit të këtyre personazheve të njohur që kanë kontribuar për Shqipërinë i është bashkuar edhe modelja e njohur, Angela Martini. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Angela ka treguar edhe faturën e.

Bebe Rexha mbërrin në Bubq dhe jep mesazhin prekës: Në venat e mia rrjedh gjak shqiptar, do të ndërtoj dy shtëpi

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, sapo ka mbërritur në Bubq, që është një ndër zonat e prekura nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit. Në një mesazh për mediat, këngëtarja me origjinë shqiptare ka deklaruar se në venat e saj rrjedh gjak shqiptar dhe se nuk do të harrojë kurrë nga vjen, ndërsa ka theksuar se do të kontribuojë në.

“I mblodha për Shqipërinë!” Labinot Tahiri tregon vlerën që siguroi për të prekurit nga tërmeti

Kanë kaluar gjashtë ditë nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit ku humbën jetën 51 viktima dhe u plagosën 900 të tjerë. Ndërkohë personazhet e njohura gjatë këtyre ditëve kanë ndihmuar dhe janë solidarizuar me të prekurit nga tërmeti. Jo vetëm artistë shqiptar por edhe nga trevat e tjera shqiptare, personazhet e njohur janë bërë bashkë për t’u ardhur në ndihmë.

Niset drejt Shqipërisë për të sjellë 100 mijë dollarë, Bebe Rexha nuk harron të lumturojë fëmijët pas sekondave të tmerrit (VIDEO+FOTO)

Teksa kanë kaluar gjashtë ditë nga tërmeti tragjik që përfshiu vendin tonë të martën e 26 nëntorit, ku vdiqën 51 njerëz dhe u plagosën 900 të tjerë akoma vijojnë lëkundjet dhe njerëzit ndihen të tmerruar. Kanë qenë të shumtë “VIP”-at që kanë ndihmuar për banorët duke ju siguruar strehim dhe ushqim. Ndonëse të gjithë kanë treguar se shkuan pranë të.

Stresi nis punën për ndërtimin e një shtëpie të re pas tërmetit (Video)

Stresi ka qenë një nga personazhet e njohur që i ka qëndruar më pranë të prekurve nga tërmeti duke ofruar ndihmën e tij. Ai së bashku me miqtë e tij kanë shkuar shtëpi më shtëpi dhe kanë dhënë ndihma për familjet e prekura nga tërmeti. Së fundmi reperi ka vizituar një familje nga Marikaj, shtëpia e të cilëve është shkatërruar.

Ja çfarë bëri Ronela Hajati për familjet shqiptare në nevojë

Në këto momente shumë të vështira për Shqipërinë dhe shqiptarët, dora e ngrohtë dhe solidariteti, nuk i kanë munguar fatmirësisht vendit tonë dhe kanë qenë të shumta shtetet, njerëz të thjeshtë, biznesmenë dhe personazhe të njohur të ekranit që kanë dhënë kontributin e tyre maksimal. Ndër ta është edhe këngëtarja, Ronela Hajati e cila nuk ka anuluar koncertin në Gjermani.