X
Robert Berisha në pritje të testit të Covid-19 që të dalë nga karantina: Ishalla del negativ, se kështu jam…

Këngëtari i njohur, Robert Berisha që prej dy javësh është në karantinë, në një konvikt në  Prishtinë, pasi ai u kthye nga një udhëtim që kishte bërë në Amerikë. Ditën e sotme, nëpërmjet një postimi në “Instagram”, ka njoftuar se nesër pret që të dalë nga karantina, nëse testi i Covid-19, i rezulton negativ. Ndërkohë këngëtari ka bërë të ditur.

Era Rusi merr propozimin e papritur për martesë në karantinë, por e refuzon: Më kërkoi dorën, plani ishte i qartë…

Këngëtarja Era Rusi në një lidhje direke me Bieta Sulon, në emisionin “Ftesë në 5”, ka rrëfyer një episode të pazakontë që i ka ndodhur gjatë periudhës së saj në karantinë. Ajo ka treguar se një i panjohur i ka shkruar për t’u njohur, dhe më pas i ka propozuar për martesë, duke i kërkuar dorën. Era Rusi e ka.

Ndahet nga jeta legjenda e muzikës jazz! Vdes i infektuar me koronavirus

Legjenda e xhazit në Neë Orleans, arsimtar dhe babai i katër djemve muzikantë, Ellis Marsalis vdiq në moshën 85-vjeçare, pasi kishte rezultuar i infektuar me koronavirus. Shkaku i vdekjes ishin komplikimet e Covid-19. “Ellis Marsalis ishte një legjendë. Ai ishte prototipi i asaj që duam të themi kur flasim për xhazin e Neë Orleans,”– tha kryetari i bashkisë së New.

Adelina Tahiri humb njeriun e rëndësishëm nga koronavirusi: E përjetova shumë keq, kur e shikon tek të afërmit frikësohesh

Këngëtarja e njohur Adelina Tahiri ka rrëfyer se ka humbur një mik të ngushtë përr shkak të koronavirusit. Në një lidhje me Skype, në emisionin “Rudina” nga shtëpia e saj në Shkup, Maqedoni, Tahiri u shpreh se i ka ardhur shumë keq për këtë humbje dhe se vetëm para dy muajsh e kishte takuar. “Ne në izolim jemi që tre.

Ledri Vula konfirmon lidhjen me Sara Hoxhën

Para pak çastesh, Ledri Vula konfirmoi romancën disavjeçare me Sara Hoxhën. Reperi postoi foton e mëposhtme me një zemër në përshkrim.Ledri dhe Sara,kanë të paktën dy vite bashkë. Për herë të parë janë fotografuar sëbashku në dasmën e Arbër Gjikollit, ku u filmuan teksa kërcenin pranë e pranë. Por kush është vajza misterioze që ia “mblodhi” Ledri Vulës? Ledri është.

“Na e shpifët, u shqyet nga injoranca”, Arbana mbush tavolinën përplot, Eduart Grishaj i kthehet ndjekëses: Edi jam…mos më ngatërro kot mua

Eduart Grishaj dhe Arbana Osmani po e kalojnë sëbashku karantinën. Moderatorja poston çdo ditë foto nga gatimet e saj, ndërsa Eduarti tregon së sa i shijon ushqimet e saj. Por, duket se këto foto bezdisin disa ndjekës, që mendojnë se janë të ekzagjeruara, në një moment që njerëz të tjerë mund të mos kenë bukë për të ngrënë. Ndërsa regjisori.

‘Thua se kemi rroga të larta shumë’/ Hygerta Sako revoltohet me masat e koronavirusit: Mirë që na morën lirinë, por edhe pagat tani. Lus Zotin që…

Moderatorja e njohur e RTSH-së, Hygerta Sako duket se nuk i ka pritur mjaft mirë shtrëngimin e masave për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Me anë të një postimi në Facebook, Hygerta është revoltuar ndaj përgjysmimit të rrogave në administratën shtetërore dhe mbylljen e të gjitha klinikave dentare apo edhe anulimin e të gjitha operacioneve. “Mirë që na morën lirinë,.

Këngëtari shqiptar dhe bashkëshortja e tij shërohen nga koronavirusi

Këngëtari shqiptar Muhamet Sejdiu dhe bashkëshortja e tij janë shëruar nga koronavirusi. Lajmin e mirë e ka bërë me dije vetë këngëtari me origjinë nga Kosova, i cili falenderon Zotin për këtë rezultat. Në një status në rrjetet sociale, Sejdiu falenderon edhe mjekët e Infektivit, të cilët i quan hero. “Lajm i gezueshem ne kto momente pas testit qe bem.

Bill Gates parashikon se kur mund të përfundojë “Kriza e Coronavirusit”

Bashkëthemeluesi i Microsoft, Bill Gates, gjatë një lidhje të drejtpërdrejtë me televizionin CNN, ka folur për pandeminë e coronavirusit. Gjatë një prononcimi, ai ka bërë edhe një parashikim – Kur do të përfundojë e gjithë kjo? Në këtë drejtim, ndërsa njerëzit praktikojnë distancën sociale dhe shumë qeveri shtetërore dhe lokale kërkojnë që njerëzit të qëndrojnë në shtëpi sa më shumë.

E pazakontë, ja si e bën palestrën në kushte shtëpie Bes Kallaku

Koronavirusi, ndër shumë aktivitete, ka mbyllur edhe palestrat. Shumë personazhe kanë zgjedhur që aktivitetin fizik ta realizojnë në shtëpi si të munden, por kjo video e Besit nuk është një mënyrë e zakonshme. Ai ka zgjedhur të punojë me drutë, duke vënë kështu edhe trupin në punë. “Dita e 17-të e karantinës! Palestër në kushte shpie! Do ja dalim. Jena.