X
FOTO/ “Ti je ordiner, mos më shkruaj më”, Ermal Mamaqit i soset durimi, ia plas publikisht Rezart Veleshnjes

Aktorët e humorit, Ermal Mamaqi dhe Rezart Veleshnja ruajnë një miqësi të mirë, edhe pasi Mamaqi u largua nga “Portokalli”, por një koment i dyshimtë dhe i ashpër, i lënë në profilin e Veleshnjes, na bëri të dyshojmë për pak çaste. “Ti je ordiner. Nuk di pse të pëlqejnë njerëzit. A ka mundësi mos më shkruaj më?,”– shkruan Ermal Mamaqi.

VIDEO/ “Më ka marrë malli për dashnoren”, Roberti i bën diss-in Norës me një këngë, kundërpërgjigjia për Anën

Robert Berisha sapo ka hedhur në treg këngën e tij më të re me titull “Dashnores”. Në tekst, Berisha shprehet se e ka marrë malli për dashnoren e tij, dhe kjo gjë ka tërhequr mjaft vëmendjen e publikut. Madje kjo këngë është kuptuar edhe si një diss ndaj ish-partneres së tij Nora Istrefit, e cila vetëm pak kohë më parë.

“Mamaja më pyet kur do e sjellësh kanarinën”, Ledio Lako tregon pse nuk është martuar ende, tregon edhe moshën

Këtë të shtunë në emisionin “Mos i fol Shoferit” ka qenë i ftuar aktori shumë i dashur për publikun shqiptar Ledio Lako. Duke folur për jetën e tij dhe pasionin për zogjtë sidomos kanarinat, Ledio ka treguar dhe se mamaja e tij i thotë që të heqë dorë nga kanarinat dhe të sjellë kanarinën e tij. Duke qenë se mosha.

“I kam bërë bllok”, Enca tregon dy emrat me të cilët s’do bashkëpunonte kurrë

Këngëtarja Enca Haxhia ka treguar emrat e dy personazheve të cilët nuk i ndjek në rrjetet sociale. E ftuar në “Shiko kush luan”, Enca tha se Roza Latit dhe Bes Kallakut i ka bërë bllok në rrjetet sociale, ndërsa me këtë të fundit nuk do të bashkëpunonte kurrë. “Më kërkoi të isha rol kryesor te filmi i tij, por nuk.

Marjana Kondi rrëfen debatin me Mirela Kumbaron: I them mos më fol se më ke hequr nga puna, ajo më flet

Aktorja Marjana Kondi ka folur së fundmi për debatin që ka pasur me ish-ministren Mirela Kumbaro. E ftuar në emisionin “Shiko kush luan”, Kondi tha se i thotë Kumbaros të mos e përshëndesë, por ajo e fundit nuk heq dorë. “Ajo me saluton në rruge edhe pse unë i them mos më fol. Ajo thotë që është për kulture por.

“Nuk është jeta vetëm s*ks”, ‘kapoja’ i “Portokallisë” tregon si e la të dashurën që nuk njihte Kadarenë: Ku po shkon kjo botë

Ledio Lako, aktori i njohur i “Portokalli” me rolin e tij të kapos ka treguar se është ndarë nga e dashura e tij, pasi kjo e fundit nuk lexonte. I ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit”, Lako tha se jeta nuk është vetëm seks dhe s’e njeriu ndonjëherë duhet edhe të komunikojë. Ai tregoi për takimin që kishte pasur.

“Zuri vendin e parë në Festival”, Rezart Veleshnja ‘kunja’ Eneda Tarifës, falenderon Fifin për këngën: Unë dëgjoj publikun, s’më intereson

Aktori Rezart Veleshnja ka ‘lëshuar’ një thumb gjatë emisionit “Shiko kush Luan” teksa fliste me këngëtaren Filloreta Raçi. Teksa po falenderonte gjithë stafin, Rezi ka falenderuar edhe këngëtaren për fitoren në ‘Kënga Magjike’, duke injoruar ish-prezantuesen e emisionit Portokalli, Eneda Tarifën. Pjesë nga emisioni: Rezart Veleshnja: Falenderoj Fifin edhe për këngën që na dha që zuri vendin e parë në.

Ermal Mamaqi i vë vulën sherrit të bujshëm me Bes Kallakun: Kush jam unë që të them diçka…

Disa javë më parë, kryefjalë e mediave rozë u bë sherri mes dy shokëve të ngushtë, Ermal Mamaqit dhe Bes Kallakut. I ftuar në “Shiko kush luan”, Besi u shpreh “Ermali bën biznes, unë bëj komedi”, duke nisur një debat të ‘nxehtë’ në Instagram. Pas disa javës, tani Ermali i ftuar në “Shiko kush Luan” i ka kthyer një përgjigje.

“Zhvish Fifin”/ Luana Vjollca s’i përgjigjet pyetjes, Rezart Veleshnja i jep një ide. Këngëtarja i lë pa fjalë: Jam pa br*kë!

Këngëtarja Filloreta Raçi ka bërë një deklaratë të nxehtë gjatë emisionit “Shiko kush Luan” teksa moderatorja Luana Vjollca po i përgjigjej një pyetje. Në sfidën “Ndajë ose zhvishu”, Luana duhej që të tregonte kur emisioni do të rikthehej sërish në ekran ndryshe dënimi ishte që të zhvishte një rrobë nga ato që kishte veshur. Fillimisht Luana nuk ka dashur që.

“I ashpër, xheloz dhe agresiv”/ Getoar Selimi flet për marrëdhënien me Marina Vjollcën

Moderatorja Marina Vjollca dhe reperi Getoar Selimi janë një nga çiftet më të komentuara të showbizit shqiptar. Dyshja është përfolur shpesh herë për xhelozira dhe se Geti nuk e lë të punojë Marinën për këtë arsye. Në një intervistë për “Living”, Getoar Selimi ka treguar se këto nuk janë aspak të vërteta dhe se e përkrah bashkëshorten e tij në.