X
Berisha nxjerr listën: Arbjan Mazniku merr 12 paga në muaj

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar nënkryetarin e Bashkisë së Tiranës Arbian Mazniku se është përfitues i 12 pagave nga paratë e taksapaguesve. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha e konsideron Maznikun të lidhur me Ndranghetën italiane. “Mafiozi me 12 paga!! Apo Mafioz Mazniku ortaku i bosit te Ndragetes se Verones, Miglioranci. Ky mafioz perveç rroges se tij si nenkryetar.

Basha mbledh drejtuesit politik të qarqeve, ja çfarë po diskutohet

Kreu i PD Lulzim Basha mbledh sërish këtë të diel drejtuesit politik të 12 qarqeve të vendit. Ashtu sikurse tashmë është bërë rutinë e çdo të diele pasdite, Basha dhe ekipi drejtues i fushatës bëjnë bilancin e punës së përjavshme në terren. Javën e kaluar Basha kërkoi denoncime konkrete lidhur me tentativat nga ana e kundërshtarëve politikë për të manipuluar.

Shqiptari aksidenton me motor një fëmijë 11-vjeçar/ Mediat greke japin detajet: E tërhoqi zvarrë

Një 52-vjeçar shqiptar është protagonist në një aksident në Greqi. Mediat greke raportojnë se shqiptari aksidentoi me motor një fëmijë 11 vjeç. Ngjarja ka ndodhur mesditën e së shtunës në rrugën ‘Miaouli’ në Chalkida dhe sipas mediave, 52-vjeçari me motor e tërhoqi zvarrë të miturin. 11-vjeçari u dërgua menjëherë në spital për ndihmë mjekësore dhe raportohet se është jashtë rrezikut.

Ekzekutimi i Behar Sofisë në mes të Tiranës, “në sitë” 50 kamera sigurie

Rreth 50 kamera sigurie të sekuestruara nga Policia e Tiranës pritet të hedhin dritë mbi identifikimin e autorëve që morën pjesë në vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, mëngjesin e 25 shkurtit, në qendër të kryeqytetit. Sekuestrimi i tyre është bërë përgjatë disa zonave të ndryshme nga mendohet të jenë larguar atentatorët, si përgjatë bulevardit, në zonën e liqenit drejt Komunës.

Emrat/ Aksidenti tragjik në Vlorë, kush është 18-vjeçari që humbi jetën dhe të rinjtë që mbetën të plagosur

Janë zbardhur emrat e personave, që janë përfshirë sot në një aksident të rëndë në autostradën Levan – Vlorë. Viktimë e aksidentit tragjik ka mbetur 18-vjeçari Ermir Tare, kurse të plagosur mbetën shtetasit Rei Leskaj, Fori Duraj, Q.Dori dhe Klajdi Dori. Tre të plagosurit janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Kurse, dy nga të plagosurit janë nga e njëjta familje..

Situata jashtë kontrollit/ 21 të vdekur nga koronavirusi në Shqipëri brenda 24 orëve të fundit

Koronavirusi vijon të marrë jetë të shumta në Shqipëri, duke shënuar shifra alarmante. Në 24 orët e fundit, në Shqipëri kanë humbur jetën 21 qytetarë, si asnjëherë më parë që prej nisjes së pandemive në vendin tonë. Ndërkaq numri i rasteve të reja për sot është 952 qytetarë të infektuar. Kujtojmë se autoritetet shëndetësore dhe qevreia, nuk kanë ndërhyrë për.

Paloka takim me anëtaret e LDG-së: Do e fusim Shqipërinë në shtegun e zhvillimit

Drejtuesi politik i Qarkut Durrës, Edi Paloka ka zhvilluar një takim me anëtaret e Lidhjes Demokratike të Gruas. ‘Ne jemi këshilluar me specialistë të vendeve në zhvillim, kemi mobilizuar mbështetjen e komunitetit ndërkombëtar, për të siguruar që planet të jenë gjithëpërfshirëse e të detajuara, për ta shpëtuar Shqipërinë dhe për ta futur në shtegun e rritjes’, është shprehur Paloka. Sipas.

Salianji nxjerr videon: Rama gënjeu për 8 vjet fermerët e Korçës, më 25 prill bashkohemi dhe fiton Shqipëria

Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji, me anë të një video të shpërndarë në “Facebook” shkruan se Edi Rama ka gënjyer fermerët e Korçës për 8 vjet. Salianji shprehet se Rama premtoi se do të ndihmonte fermerët në punën e tyre, por se nuk ka bërë asgjë përe të përmirësuar gjendjen e tyre. Në fund, ai shprehet se në datë 25.

“Disa nga të plagosurit nga e njëjta familje”, gazetari jep detaje për aksidentin me një të vdekur në Vlorë

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Vlorë, ku si pasojë një 18-vjeçar ka humbur jetën dhe katër të tjerë janë plagosur. Gazetari Enrik Mehmeti në një komunikim në “News 24” deklaroi se shpejtësia e mjeteve që janë përplasur ka qenë shumë e madhe. Bëhet me dije se dy Mercedezë janë përplasur me njëri-tjetrin. Edhe pse Benzi mbahet si.

Aksidenti në Fier- Vlorë, katër të rinj në gjendje të rëndë. Humb jetën një 18-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Vlorë, ku kanë mbetur të plagosur 4 persona dhe ka humbur jetën një tjetër. Të plagosurit janë të moshave nga 18 deri në 25 vjeç dhe pas transportit në spitalin e Vlorës, të katërt i janë nështruar ndërhyrjeve kirugjikale dhe ndodhen në gjendje të rëndë. Ende nuk dihet identiteti i.