X
Donald Trump: Lideri i ISIS vdiq si një qen dhe si një frikacak, duke qarë

Donald Trump konfirmon vrasjen e liderit të ISIS, Abu Nakr al Baghdadi. Presidenti amerikan ne një deklaratë për mediat, nga Shtëpia e Bardhë, ka thënë se Al Baghdadi u vra gjatë një sulmi amerikan në Siri. “Al Baghdadi ka shpërthyer veten dhe ka gjetur vdekjen së bashku me tre fëmijë. Rezultati i testit të ADN-së konfirmon se trupi është i.

Eurostat: Dyndja e azilantëve shqiptarë në Europë nga viti 2014-të, me shifra rekord

Numri i azilkërkuesve nga Shqipëria ka kapur shifra rekord, duke marrë në konsideratë edhe peshën ndaj popullsisë. Fenomeni është kthyer shqetësues edhe për Bashkimin Europian, ku Franca dha si një nga arsyet kryesore numrin në rritje të azilkërkuesve nga Shqipëria. Sipas të dhënave të Eurostat, të pasqyruara në grafikun më poshtë, numri i aplikimeve për azil nga Shqipëria ka shënuar.

Rama tha se do ta padisë, reagon Haradinaj: Atdheu para së gjithash, ekspozova ata që kërkonin ndarjen e Kosovës!

Ish kryeministri, Ramush Haradinaj, i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit deklaroi në emisionin “Opinion”, se do ta padisë për shpifje. Haradinaj u shpreh se respekton të drejtën e Ramës për të ndërmarrë këto veprime, por se ai ka vepruar në mënyrë legjitime për të mbrojtur tërësinë territoriale të Kosovës. “Kam parë disa tituj në portalet në.

E PAPRECEDENTË/ Edi Rama do të hedhë në gjyq në Kosovë, Ramush Haradinajn!

Kryeministri Edi Rama, ka deklaruar në emisionin “Opinion”, se do të hedhë në gjyq Ramush Haradinajn në Kosovë, pasi ky i fundit ka deklaruar se kishte një pazar mes Ramës, Thaçit dhe Vuçiç, për të copëtuar Kosovën dhe për të ndarë 10 miliardë dollarë. Rama tha se Haradinaj do të duhet ta provojë në gjyq këtë gjë. Edi Rama: Për.

Raporti i “Doing Business”, Shqipëria rënie drastike me 19 vende, kthehemi mbrapsht 7 vite

Banka Botërore ‘nxin’ Shqipërinë sa i takon lehtësisë së të bërit biznes. Sipas raportit më prestigjioz të BB në nivel global “Doing Business”, Shqipëria ka pësuar rënie drastike me 19 vende nga viti i kaluar. Në raportin e sapo publikuar për 2020-ën, Shqipëria renditet e 82-ta ndër 190 ekonomi të botës, në vendin e tretë nga fundi në Europë dhe.

Familja Veliaj e “zhytur” në luks, Ajola Xoxa shfaqet me këpucë 995 dollarë në event bamirësie (foto)

Familja e njohur Veliaj, me çiftin e famshëm dhe të pushtetshëm, Erion Veliaj dhe Ajola Xoxa, duket se e ka shumë përzemër jetesën luksoze, veçanërisht e shfaqur kjo tek veshjet e stilistëve me famë botërore. Pas veshjeve japoneze me çmime të kripura, që kryebashkiaku preferon të veshë në përditshmërinë e tij, duket se edhe bashkëshortja e tij nuk mbetet mbrapa. Ajola.

‘Qeveria po na rrjep për së gjalli’/ Zbulohet LUKSI i shtëpive të pushimit të qeveritarëve, 45 mijë euro për lugë e pjatanca

Qeveritarët në Shqipëri u kushtojnë një vëmendje të madhe shtëpive të pushimit, ku kalojnë aty një pjesë të kohës së tyre. Ashtu sikurse mund ta imagjinoni, këto shtëpi karakterizohen nga luksi i tepruar. Shpesh arredimi i tyre ndryshon, hartohen tendera dhe buxheti sigurohet nga taksapaguesit shqiptarë. Newsbomb.al, ka siguruar dokumentet e një tenderi të bërë nga Drejtoria e Shërbimeve Qeveritare,.

” Kryevepra e korrupsionit të Ramës,” PD: U pagoi inceneratorëve fantazmë, 44.3 milionë euro!

Jorida Tabaku, ish-deputetja e PD, ka denoncuar sot me fakte para medias, atë që ajo e quajti “Kryeveprën e korrupsionit të Edi Ramës”: Inceneratorët! Tabaku faktoi se inceneratorët, si i Tiranës dhe i Fierit, që as kanë filluar të ndërtohen, madje banorët janë ende në protestë, janë paguar nga 11 deri në 15 milionë euro nga qeveria. “Në 6 vjet,.

KLSH jep alarmin, koncesionet kanë dalë jashtë kontrollit

Teksa qeveria ka ndërmarrë një sërë angazhimesh për projekte të Partneritetit Publik privat (PPP), Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka konstatuar në raportin e Buxhetit Faktit 2018, se “monitorimi i kontratave koncesionare, deri tani ka rezultuar jashtë kontrollit shtetëror dhe me problematika të shumta, fakt që ngre problemin e cilësisë së përgatitjes së kontratës dhe indikatorëve të matshëm mbi.

‘Bomba’ e “Der Spiegel”: Rama mbahet në pushtet nga krimi i organizuar dhe mafia e drogës

Revista më e madhe në Europë, prestigjiozja gjermane “Der Spiegel” shkruan se vetoja e Francës ka bllokuar nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Por, në artikullin e publikuar nga gazetari Keno Verseck, veç çështjes së negociatave, trajtohen edhe veçoritë e këtyre vendeve. Në rastin e Shqipërisë, në shkrim thuhet se ka dyshime se kryeministrin Edi Rama e.