X
Nga deklarimi i apartamentit 3.9 mln lekë, tek të ardhurat e saj dhe bashkëshortit, si u katërfshishua pasuria e Manastirliut

Ogerta Manastirliu u zgjodh ministre e Shëndetësisë në kabinetin e kryeministrit Edi Rama në mars 2017 dhe u dekretua për herë të dytë në të njëjtin pozicion pas zgjedhjeve parlamentare të vitit 2017. Ajo mban titullin “Doktor i Shkencave” në “Kimi Analitike dhe Mjedis”. Më herët ka kryer studimet në Universitetin e Tiranës, në Fakultetin e Shkencave të Natyrës, dega.

Basha tregon planin e PD-së për ndaljen e eksodit të shqiptarëve: Punësim dhe luftë korrupsionit!

Lideri i  opozitës Lulzim Basha ka treguar disa nga pikat që janë pjesë e planit të tij për ndaljen e ikjeve të qytetarëve nga Shqipëria. Në një prononcim për mediat, pak pas takimit me komisioneren e BE, Ylva Johansson, lideri demokrat tha se korrupsioni qeveritar ka bërë që të mbyllen rrugët për në Europë. “Kërkesat për azil janë shtuar, pasi.

Zgjedhjet e 25 prillit, ODIHR sjell 274 ekspertë për monitorimin e tyre

ODIHR ka publikuar sot raportin për vlerësimin e nevojave për zgjedhjet e 25 prillit. Kur na ndajnë rreth 2 muaj nga data e zgjedhjeve ODIHR rekomandon dërgimin të 24 vëzhguesve afatgjatë dhe 250 vëzhguesve afatshkurtër për zgjedhjet në shkallë të gjerë në të gjitha rajonet. Po kështu ODIHR rekomandon një ekip kryesor me ekspertë për monitorim të zgjedhjeve. Përfaqësuesit e.

Vaksinim sipas “meritave”/ Rama bën sikur tërhiqet: Personalitetet do të vaksinohen si pjesë e kategorisë 80+

Kryeministri Edi Rama, ka vijuar shëtitjen nëpër Shqipëri, ku mbikqyr vaksinimin e disa mjekëve dhe infermierëve me “një grusht” vaksina që Shqipëria ka arritur të sigurojë. Këtë herë Rama u ndal në Fier, ku sipas qeverisë nisi edhe aty vaksinimi i bluzave të bardha. Rama përfitoi nga rasti, për të bërë një sqarim, lidhur me planin kontrovers për të vaksinuar.

Pasuria marramendëse e ministrit të dashuruar me “Moncler”/ Arben Ahmetaj, më i pasuri i kabinetit

Me një pasuri familjare të deklaruar në vitin 2018-të prej gati 320 milionë lekësh, Arben Ahmetaj është ministri më i pasur i kabinetit aktual të kreyministrit, Edi Rama. Arben Ahmetaj është një nga emrat më të përfolur në politikë. Ai është akuzuar nga opozita dhe denoncuar në SPAK, si një nga personat e përfshirë në aferën e inceneratorëve. Ahmetaj njihet si.

25 prilli/ Meta: As në ëndrrën më të keqe nuk e kanë parë, se çfarë i pret nëse prekin votën e shqiptarëve!

Duke folur për zgjedhjet e 25 prillit, presidenti Ilir Meta, u dha një paralajmërim të qartë autoriteteve, duke deklaruar se “as në ëndrrën më të keqe nuk e kanë parë se çfarë i pret nëse prekin votën e shqiptarëve”. Kreu i shtetit iu përgjigj akuzave të kryeministrit Rama, se Presidenti takohet fshehurazi me subjekte të OFL, ndërsa u shpreh se.

Flet Alfred Moisu, një nga “personalitetet” e përzgjedhur nga Rama për t’u vaksinuar: E kanë vendosur drejt…

Kryeministri Edi Rama, ka lajmëruar një vendim kontrovers, për të vaksinuar fillimisht të moshuarit të cilët janë gjithashtu personalitete të vendit. Ky vendim, i pangjashëm me asnjë vend tjetër, ku respektohet rradha dhe prioriteti caktohet sipas moshës dhe sëmundjeve që e rrezikojnë një person dhe nuk merren parasysh cilësi subjektive të caktuara nga kryeministri dhe stafi i tij, ka sjellë.

Pasuria e Belinda Ballukut, 143.4 milionë lekë/ Shuma të konsiderueshme jashtë sistemit bankar

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaron pasuri familjare me vlerë 143.4 milionë lekë, mes së cilave edhe likujditete të konsiderueshme jashtë sistemit bankar. Belinda Balluku u zgjodh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë në kabinetin e kryeministrit Edi Rama në janar 2019, pas largimit nga posti të Damian Gjiknurit. Më parë, ajo ka ushtruar detyrën e drejtoreshës së Përgjithshme.

Ditë e bardhë për PS-në, anëtarësohen 35 italianë!/ Rama: Unë dhe gjyshja flisnim italisht, lexoja filozofët e ndaluar…

Kryeministri Edi Rama dhe eksperti i të gjithë llojeve të zgjedhjeve, Damian Gjiknuri, kanë zhvilluar një takim me disa shtetas italianë, që jetojnë në Vlorë dhe i kanë anëtarësuar në Partinë Socialiste edhe pse ata nuk votojnë dot në Shqipëri. Rama u mbajti një fjalim të gjatë italianëve, ku u premtoi një aeroport të ri në Vlorë dhe u shpjegoi.

Denoncuan mjeken se nuk i shërbeu të atit, policia procedon dy vajzat e Rifat Lalos

Policia e Tiranës ka njoftuar se ka nisur procedimi penal për dy vajzat e Rifat Lalos, që denoncuan kushtet e trajtimit të babait të tyre në spitalin Infektiv të Tiranës, ku ai ndërroi jetë. Në njoftimin e Policisë thuhet se dy vajzat akuzohen se kanë përhapur informacione të rreme ndaj mjekes, Migena Qato dhe se po vijojnë hetimet për rastin.