X
Inceneratorët/ Ylli Rakipi: Me plehrat, të mpleksur në lojë mafia dhe segmente të shtetit!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “A show” të Adi Krastës në Syri Tv, ku ka folur për aferën e inceneratorëve, një çështje mjaft e nxehtë që është rikthyer në vëmendje të publikut, pasi PD ka denoncuar në SPAK një numër personash, si grup i struktuaruar kriminal, pëfshirë kryeministrin Rama dhe ish ministrin Ahmetaj. “Kemi realizuar një.

“Çështja e detit”, Shqipëria dhe Greqia do t’i drejtohen gjykatës së Hagës së bashku

Në konferencën për shtyp, në prani të ministrit të jashtëm grek, kryeministri Edi Rama, ka zbuluar se lidhur me çështjen e detit, Shqipëria dhe Greqia do t’ju drejtohen instancave ndërkombëtare për zgjidhjen përfundimtare. Rama nuk la pa shënjestruar edhe kundërshtarët politik, duke thënë se bëjnë “propagandë anti-greke”. “Kam dëgjuar për pushtimin e ardhshëm që Greqia do ti bëjë detit. Nuk.

Padia e PD-së ndaj Lefter Kokës, Kryemadhi: S’mbajmë përgjegjësi për askënd që do të pasurohet në kurriz të qytetarëve!

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me padinë e depozituar nga Partia Demokratike për Lefter Kokën, në lidhje me çështjen e inceneratorëve. E pyetur në lidhje me këtë çështje, Kryemadhi tha se LSI-ja nuk mban përgjegjësi pasi nuk ka qenë palë në asgjë. Ajo shtoi gjithashtu se Koka, ka tentuar që të futet dhe në strukturat e.

Pandemia na kthen pas, Shqipëria do të arrijë nivelin ekonomik të vitit 2019 më 2022, sipas FMN-së

Pandemia e Covid -19 e ka çuar ekonominë pas në nivelin e vitit 2018. Sipas të dhënave nga databaza e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) prodhimi i brendshëm bruto i Shqipërisë (PBB) do të jetë 14 miliardë dollarë, ose 1.24 miliardë USD më e ulët se në vitin 2018. Për të arritur nivelin e vitit 2019 Shqipërisë i duhen edhe dy.

Sherr i madh në emision/ Ahmetaj ulërin në telefon, Bardhi: Nuk do t’i gëzosh lekët, do t’i kthesh kokërr më kokërr!

Ish ministri i Financave, Arben Ahmetaj, i cili  është denoncuar në SPAK nga PD, si person i përfshirë në aferën e inceneratorëve, ka ndërhyrë në emisionin “Opinion”, për të shpjeguar përse ndodhej me Mirel Mërtirin në makinë, kur u aksidentua në Maqedoni. Ahmetaj bëri sherr me përfaqësuesit e Partisë Demokratike dhe u shpreh se ai udhëton në makinë me qindra.

E paprecedent/ Ish ministri Lefter Koka pyetet për kompaninë e inceneratorëve: Nuk më kujtohet!

Ish ministri i Mjedisit, Lefter Koka, i akuzuar nga Partia Demokratike dhe i denoncuar në SPAK, si person i përfshirë në aferën e inceneratorëve, është pyetur në emisionin “Open”, se kush është kompania që qëndron pas inceneratorëve, specifikisht atë të Elbasanit. Përgjigja që dha ish ministri ishte në kufijtë e tronditëses: Nuk më kujtohet! Në fakt, gjatë të gjithë bisedës,.

PD denoncon në SPAK si “grup të strukturuar kriminal”, Ramën, Ahmetajn, Kokën, Veliajn, Mërtirin dhe Zoton

Partia Demokratike, nëpërmjet Jorida Tabakut dhe Çlirim Gjatës, ka denoncuar në Strukturën e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK), aferën e inceneratorëve, duke identifikuar gjashtë persona, të cilët përfaqësuesi i PD-së, Çlirim Gjata, i quajti “grup i strukturuar kriminal”. “Problemi këtu është përse duhet të presë SPAK, një denoncim formal? Ka tre vjet që një gjë e tillë,.

Shifrat e FMN-së: Çdo shqiptar pritet të varfërohet me 425 dollarë në 2020-n

Të ardhurat për frymë të shqiptarëve në vitin 2020, pritet të ulen me 425 dollarë, ose me gati 8% në krahasim me vitin e mëparshëm, sipas tabelave të përditësuara të Fondit Monetar Ndërkombëtar. Në terma nominalë, të ardhurat për frymë të çdo individi, me çmimet aktuale (në dollarë për frymë) pritet që në vitin 2020 të zbresin në 4,898 dollarë,.

Skandal/ PD pengohet të denoncojë aferën e inceneratorëve

Partia Demokratike, ka denoncuar dhunën e ushtruar ndaj zedhënses së PD-së, Ina Zhupa dhe kreut të FRPD-së, Belind Këlliçi, për t’i penguar në denoncimin e aferës së inceneratorëve në Sharrë. Në momentin që ata kanë qenë duke filmuar deklarata nga Sharra, janë penguar nga disa persona të veshur me jelekë të verdhë. “Sot përfaqesuesit e opozitës Ina Zhupa dhe Belind.

Sulmet e Ramës ndaj gazetarëve për inceneratorët, thuajse identike me sulmet kur u zbulua falsifikimi tek Unaza!

Kryeministri Edi Rama, ka sulmuar gazetarët dhe opozitën, për akuzat e artikuluara për inceneratorët, me anë të një video të publikuar në rrjetet sociale. Në fokus dhe në shënjestër të videos propagandistike të Ramës, është gazetari Armand Shkullaku, të cilin edhe nga ana vizuale, Rama e ka futur në një rreth dhe e konsideron si gazetar “që i shërbeu Lulit”..