X
Koment/ S’ka nevojë të ulen pensionet, lekët janë në shtëpitë e kryeministrave, ministrave dhe dashnoreve të tyre!

Nga Pano Soko Lexova që Ilir Beqaj ishte shumë i shqetësuar për krizën buxhetore që po kalojnë financat e shtetit saqë kishte propozuar uljen e pensioneve për përballimin e krizës. Tani meqënëse buxheti i shtetit ka nevojë për ndihmë, atëherë ne si shtetas na lind detyrimi ta ndihmojmë shtetin të gjejë lekët që i duhen. Nga KLSH është deklaruar që.

Krimi në kohën e Covid-19/ Tronditet Shqipëria, katër vrasje brenda dy orëve (detaje)

Shqipëria vijon të jetë e karantinuar, por është tronditur ditën e sotme, nga krimi. Dy atentate me katër viktima në Lezhë dhe Durrës, në harkun e dy orëve. Për ta bërë edhe më tragjike ditën e sotme janë edhe dy vetëvarje në Elbasan dhe Përrenjas. VRASJET NË LEZHË Preng Simoni dhe Kolë Murrani janë dy personat që janë vrarë me.

Tronditet Durrësi/ Ekzekutohen dy vëllezërit, Besmir dhe Viktor Haxhia

Dy personat e ekzekutuar pasditen e sotme në qytetin e Durrësit janë vëllezërit Besmir dhe Viktor Haxhia. Ata u ekzektuan me armë zjarri brenda një automjeti tip Volkswagen, me të cilin po udhëtonin. Ndërkohë, Policia e Shtetit dhe Forcat Speciale kanë ngritur pika kontrolli në të gjithë vendin, duke vënë në lëvizje edhe komisariatet e tjera. Drejt Durrësit ka shkuar.

Deklarata e Baton Haxhiut për amnisti në Kosovë dhe Serbi, shkakton polemika të forta

Një deklaratë e Baton Haxhiut në televizionin “T7”, ka shkaktuar reagime të shumta. Duke folur për një marrëveshje Kosovë-Serbi, Haxhiu tha se duhet të ketë një amnisti dy palëshe. Këtë, analisti e argumentoi me faktin se pas “20 vitesh nuk mund të dënohen më njerëz”. Sipas Baton Haxhiut, marrëveshja me Serbinë duhet të ketë tre elementë. “Kemi tre elemente që.

Presidenti Thaçi: Serbia ka kryer genocid në Kosovë, në asnjë rrethanë nuk do të ketë amnisti!

Një deklaratë e Baton Haxhiut në televizionin “T7”, ka shkaktuar reagime të shumta. Duke folur për një marrëveshje Kosovë-Serbi, Haxhiu tha se duhet të ketë një amnisti dy palëshe, pra të ketë një falje për krimet e luftës nga të dyja palët. Këtë, analisti e argumentoi me faktin se pas 20 vitesh nuk mund të dënohen më njerëz. Sipas Baton.

Veliaj nuk njeh limite, akuzon opozitën për bllokimin e Unazës, “harron” kompaninë fantazmë që falsifikoi firmën e Sekretarit të Shtetit në SHBA

Erion Veliaj, është një specie e veçantë në politikën shqiptare. Ai gënjen edhe kur e di, se gënjeshtra është lehtësisht e verifikueshme, Pra, Veliaj nuk e merr fare mundimin, që të paktën gënjeshtra që thotë, të jetë më e vështirë për tu zbuluar, siç bëjnë një pjesë e kolegëve e tij. Kështu, ditën e djeshme, natën vonë, kryebashkiaku ka publikuar.

Shkon në 736 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri ,10 raste të reja në 24 orët e fundit

Ka shkuar në 736 numri i të prekurve me koronavirus në vend me 10 raste te reja, 9 ne qytetin e Tiranes dhe nje ne Shkoder. Rastet e reja, sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë dalë pas testimit të kryer në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit. E PLOTE/ COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 10 raste të reja, shkon në.

Masat e COVID-19 rrezikojnë balancën e shëndetit mendor

E panjohura nga përhapja e pandemisë së COVID-19, humbja e punës apo izolimi nga kontaktet sociale janë disa stresorë të fuqishëm me pasoja afatgjata negative në shëndetin mendor të qytetarëve, e sidomos të atyre që vuajnë nga çrregullime të hershme emocionale. Nga Nensi Bogdani Studimet dhe kërkimet e ekspertëve në fushën e psikologjisë kanë provuar se stresi akut ose faktorët.

Paralajmërimi i Piperos: Një valë e dytë e Covid-19 pritet në fund të vjeshtës!

Në spitalet ku po kurohen të sëmurët me Covid-19, janë disa skemat e mjekimit që po ndiqen nga stafi shëndetësor. Baza e trajtimit mbetet hidoksiklorokina, e cila kombinohet me medikamente të tjera, që ndryshojnë nga një pacient te tjetri. Në një bisedë në Skype me studion e lajmeve në TvT, mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero, tha se janë disa faktorët që.

Shqipëria pjesë e studimit të OBSH/ Ja pacientët që do t’i nënshtrohen dhe mjekimet që do të përdoren

Shqipëria është bërë pjesë e një studimi të Organizatës Botërorë të Shëndetësisë ku do të marrin pjesë 100 vende. Studimi konsiston në gjetjen e mjekimit të efektshëm kundër Covid-19 në një kohë sa më të shpejtë. Sipas zyrës së OBSH në Shqipëri, studimi do të përfshijë pacientë në moshë të rritur dhe të hospitalizuar dhe marrin trajtim mjekësor spitalor standard,.