X
Veliaj nuk di të ndalet, shihni ç’mashtrim shpik për lyerjen e shkallëve në 4 të mëngjesit (video)

Videoja që e bëri Ramën, të marrë nofkën e një tirani delirant dhe Veliajn, atë të një sahanlëpirësi të pështirë, i ka djegur shumë keq kryebashkiakut, sa me sa duket ai po përpiqet të krijojë një përshtypje tjetër në publik. Gjatë një inspektimi të përbashkët me Ramën, ai la të kuptohet se kryeministri iu drejtua dikujt tjetër (videoja poshtë). Por,.

Shqiptari ndalohet në doganë, ja arsyeja përse u arrestua

Një shqiptar i kërkuar prej 21 vitesh nga autoritetet italiane është kapur në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës nga pala greke. Ai kishte kaluar doganën shqiptare dhe po tentonte të hynte në Greqi, kur është ndaluar pas verifikimit në sistemin e Interpol. Shqiptari 54-vjeç akuzohet se ishte pjesë e një grupi kriminal që trafikonte heroinë dhe armë nga Shqipëria.

Emri/ Aksident i frikshëm në Ballsh, makina përplas 45-vjeçarin, mjekët detyrohen t’i presin këmbën

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Ballsh. Një drejtues motoçikletë duke ecur ne rrugën Fratar -Ballsh është përplasur nga një automjet dhe si pasojë ka përfunduar në asfaltin e rrugës duke i shkaktuar plagë të rënda në trup, shtetasit Jonuz Mucaj, rreth 45 vjeç. Mësohet se nga kjo përplasje drejtuesi i motoçikletës ka pësuar dëmtime të forta..

Sali Berisha: Lokali i deputetit prishi pallatin, si po luhet me jetën e 90 familjeve për interesa direkte të Qefalisë

“Po luhet me jetën e 90 familljeve për interesa direkte të deputetit të PS-së, Xhemal Qefalia.” Kështu shprehet në një reagim të tijin në rrjetet sociale, ish-kryeministri Sali Berisha. Duke iu referuar mesazhit të një qytetari, Berisha shton se, ndërhyrjet e paligjshme në pallatin nr.4 në rrugën Myslym Keta në Tiranë kanë bërë që pas tëremtit të 26 nëntorit, 90.

“Zëri i Amerikës”: Largimi i Agron Tufës sjell reagime në Shqipëri

Këto ditë Drejtori i Institutit për Studime të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri Agron Tufa kërkoi azil politik në një vend europian për shkak të kërcënimeve për shkak të detyrës. Studiues, por edhe përfaqësues të Institucioneve dhe organizatave që trajtojnë të shkuarën komuniste në Shqipëri, vlerësojnë se drejtësia dhe institucionet shtetërore duhet të mbrojnë nga kërcënimet njerëzit që.

Makina aksidenton 45-vjeçarin me motor, në gjendje të rëndë në spital

Një 45-vjeçar i cili po udhëtonte me motoçikletë është aksidentuar nga një automjet në vendin e quajtur Fratar në Ballsh. I plagosuri është identifikuar si Jonuz Muçaj. 45-vjeçar u dërgua menjëherë në spital, ku mori ndihmën mjekësore, por gjendje e tij raportohet e rëndë, pasi mjeket thonë se ai mund të humbasë njërën këmbë. Policia dhe grupi hetimor po punojnë.

Tërmeti i kthen në mesjetë, tragjedia e familjes Çerri në Peqin: Flemë në kotec me pulat

Tërmeti e ktheu jetesën e tyre si në mesjetë. Një familje në fshatin Bishqem të Peqinit e kalon natën në kotec bashkë me shpendët, pasi tërmeti u dëmtoi banesën. Familja bën apel për një çadër nga autoritetet. Duket sikur jetojnë në mesjetë… Familja Çerri me banim në Bishqem të Peqinit natën e kalon në kushte çnjerëzore. Flenë së bashku me.

Sulmuan me thikë ish-trajnerin e Vllaznisë Ernest Gjokën në Shkodër, Gjykata ‘fundos’ dy agresorët

Nehat Foljeta dhe Sehar Xhenje janë dënuar me 2.6 vite burg secili për sulmin me thikë që kryen ndaj ish-trajnerit të Vllaznisë Ernest Gjoka. Treshja e gjyqtarëve Tonin Stërkaj, Arben Çela dhe Sokol Shehu, në vendimin e tyre përfundimtar kanë vendosur të ndryshojnë akuzën e ngritur nga prokuroria e Shkodrës për dy të pandehurit Foljeta dhe Xhenje, duke i dënuar.

Lulzim Basha në Shkozet: Nuk mundet që 150 mln dollarë të shkojnë për dhjetë oligarkë, ndërsa qytetarët të lihen në mëshirë të fatit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar ditën e sotme me disa familje tek ish-magazinat në Shkozet, ku pa nga afër shqetësimet e tyre. Kryedemokrati tha se është e papranueshme që 150 milionë dollarë shkojnë për 10 oligarkë, ndërsa qytetarët në këto ditë të vëshira të lihen në mëshirë të fatit. Postimi i Bashës: Në Shkozet, familje që jetojnë.

Video që nxjerr bllof propagandën e Ramës me familjet e prekura nga tërmeti në Manzë

Kryeministri Rama hodhi sot në rrjetet sociale të tij ushqimin e përditshëm të propagandës duke publikuar disa pamje nga Manza ku banorët ishin sistemuar në kontenierë që kishin madje dhe kondicioner. Rama dukej në pamje i shoqëruar nga zv ministrja Ornela Çuçi që dikur u bë e njohur me thtirrjet për të imortuar plehra në Shqipëri, dhe të dy dialogonin sikur.